| Șttefania a întrebat:

Banii chiar aduc fericirea?

Răspuns Câştigător
| cubuzunarulgol a răspuns:

Da. Si direct, si indirect.

46 răspunsuri:
| Zaffy a răspuns:

Nu.bani sunt niste lucruri.pe care ii castrigi si ii folosesti
Sunt trecatori
Dar nu ca iubirea,de mama, de tata, de fiu.

| BBEgirl a răspuns:

Nu tot timpul... poti cumpara cu bani ceva ce te face fericit de ex o bluza sau un joc sau ceva de genu dar nu poti cumpara cu bani dragoste sau alte sentimente ce te fac sa te simti bine.

| noName31020 a răspuns:

Nooo poti s mori din cauza lor

| anamaria_6094 a răspuns:

Multi pot spune da...Din punct de vedere material, dar sentimental in niciun caz, datorita acestora te poti certa cu multe persoane.Acum depinde de personalitatea ta. daca esti o persoana materiala sau sentimentala. Funda :d!?

| Valentyno18 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea dar o pot cumpara dar daca ai bani si mori nu te ajuta cu nimic ca ai avut si ai fost fericit... fericirea sufletului nu o poti cumpara cu bani doar pe cea a corpului

| Oanna_9560 a răspuns:

Banii nu aduc fericirea

| faranum3 a răspuns:

Normal.Atat timp cat ai bani ai putere,"prieteni" mai multi decat credeai ca ar putea exista(asta nu sunt chiar asa sigur ca te ajuta dar... face parte din viata), poti sa iti satisfaci toate poftele, poti sa ajuti alti oameni.Si apropo partea cu "mai bine sa fii sanatos decat sa ai bani" nu e chiar asa de reala pentru ca atat timp cat ai bani poti sa te tratezi de aproape orice boala.Banii sunt ff buni in absolut orice caz daca bineinteles stii si cum sa ii folosesti.Nu stiu cine a zis ca din cauza banilor te poti certa cu oricine si nu poti lega prietenii adevarate de-o viata.Nu e adevarat.Aici conteaza in mare parte de tine. big grin

| ChocooxD a răspuns:

Nu pot sa vb in numele tuturor dar eu una stiu ca nu mi-au adus niciodata fericirea ci doar tristete si amaraciune pentru ca intr-un fel sau altul te orbeste sentimentul de avutie si pierzi multe.pup dulce sper ca te-am ajutatwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori da, uneori nu...depinde de situatie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu o aduc, dar o intretin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da

| carlito8379 a răspuns:

Nu prietene banii aduc tristetea

| Johnny_3066 a răspuns:

De care banii Euro SAu valuta rolling on the floor

| lamb a răspuns:

Dupa parerea mea DA. Categoric. Pana la urma daca nu ai bani nu ai nimic. Vor venii persoane care vor zice ca sanatatea e mai importanta etc... Dar de exemplu daca nu ai bani si esti bolnav deja doctorul iti spuse : Sa iti fie tarana usoara. Sau esti sanatos si mori de foame. Vai ce fericire! Banii sunt importanti si aduc fericirea( parerea mea)

| LoriPatri a răspuns:

Uneori.de exemplu o familie saraca se iubeste dar daca nu au bani nu sunt foarte fericiti fiindca nu pot duce o viata (normala)

| Infernal111 a răspuns:

Exista diferite moduri: Certuri in familie, Vanzari ilegale, Cumpararea lucrurilor preferate Dar totusi eu zic ca Nu pentru ca din cauza banilor exista criza asta in Romania

| adytza05 a răspuns:

Uneori