| andreeagnand a întrebat:

am 17 ani si trec printr-o faza oribila. Mama il inseala pe tata. Am aflat cu ceva timp in urma fiindca uneori noaptea nu venea acasa. Si am reusit sa ii citesc mesajele de pe Facebook. Tata are probleme cu inima destul de mari si stiu ca daca ii spun se va destrama tot. Mama a mai divortat odata cand aveam 4 ani si am ramas destul de marcata. Nu inteleg de ce o face, tata e perfect. Si ea ma uraste pentru ca seman mai mult cu primul tata decat cu ea. Nu se poate discuta cu ea sub nicio forma.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Spune-i cai dai una in cap cu o sticla de bere goala daca continua sal insele, sper sa nu ajungi ca ea mai bine te culci cu toata Romania daca nu esti in stare de un om sa-l ti, poti sa-i-o zici si pe asta

| danay72 a răspuns:

Îmi pare rău că treci prin aceste momente. Nu e ușor, dar nu depinde de tine. Este o situație care îi preocupa pe ei doi și cu siguranță o vor rezolva. Fii puternica și nu te implica.

| UnBroken2016 a răspuns:

Cine te-a pus sa ii citeste mesajele private nu inteleg. Vorba aia, ce nu stii nu te poate afecta. Te-a mancat in fund, acum te scarpini.

| asperger3 a răspuns:

Buna. Si eu am patit o chestie asemanatoare.Sa inteleg ca tu stai cu tatal tau vitreg nu? Sfat:incearca sa vorbesti cu doamna doctor dobrescu iuliana de la obregia Bucuresti.

| jasmin1rose a răspuns:

Eu cred ca nu ar trebui sa-i spui nimic tatalui tau. Chiar daca stie, chiar daca nu stie, lucrurile s-ar putea inrautati sau ai ajunge tu intr-o situatie neplacuta. (in cazul in care el stie deja)
S-ar putea ca relatia pe care o are mama ta cu altcineva sa nu dureze.
Cel mai important este sa nu te lasi afectata foarte mult.
Stiu ca lucrurile pe care nu le putem schimba dor cel mai tare, dar trebuie sa gasim puterea sa acceptam si sa mergem asa mai departe.
Ocupa-te de tine, de planurile tale, de viitorul tau, de fericirea ta.

| asperger3 a răspuns (pentru jasmin1rose):

Scuze putin ca intervin dar maica-mea a plecat de 2 ori(2009 si in 2012-definitiv)
Mie imi e rusine sa mai ies din casa mai ales ca iubitul ei are o fata de are apartament langa mine(sunt vecin de scara)
Am incercat tot dar ea(mama) nu.
SI a plecat. crying(

| Snowflake95 a răspuns:

Salut!
Imi imaginez ca pare ciudat, dar mai bine nu te bagi in asa ceva. Cand o sa mai cresti, o sa realizezi si alte lucruri. Din cate spui tu aici, mama ta e indecisa, de ce doar ea stie.
Pentru tine normal ca tatal tau e perfect, nu ai de unde sa stii daca si pentru mama ta este la fel.