| criss753 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutorul vostru, miine e ziua mamei mele si nu stiu ce sa-i cumpar, ce idei aveti?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Depide de buget.Dar cred ca ar fi surprinsa daca ai pregati un tort/prajitura sau chiar clatite facute de tine.

Cadoul pentru mame nu tine neaparat de cadoul in sine ci de gest(cat mai secret posibil) si bineanteles ceva flori/chiar un ghiveci mic.

Trezeste-te dimineata devreme sa fi prima care-i spune LA MULTI ANI! daca se poate.

10 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Flori! SI daca mai ai bani o ciocolata sau un parfum sau margele.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Un tort

| pietrean a răspuns:

Orice mama,fii fara grija,ca nu-si doreste ceva valoros,un cadou anume,din partea copilului ei! O vorba buna,spusa cu drag si din tot sufletul,ii este de ajuns si ar face mai mult,decat orice cadou,cumparat cu bani.
O scrisorica,in care sa-i spui prin cuvinte ceea ce simti pentru ea,asezata langa patul ei,ca sa o gaseasca dimineata,sau undeva in bucatarie,langa cescuta de cafea/ceai(ca sa dea de ea),poate langa un buchetel micut de flori, pus intr-un pahar, cred ca ar face-o mult, mult mai fericita.
Si acest sfat, sa stii ca vine din partea unei mame.

| StalkerSoul a răspuns:

Flori.

| ArthurKn a răspuns:

Un simplu buchet de flori.

| bbu2eugen a răspuns:

Cum au zis si ei flori un tort dar cel mai mult conteaza sa i arati cat de mult o iubesti in fiecare zi nu neaparat de ziua ei!

| SamuelTudosa a răspuns:

Flori, Un Bibelou, Un Parfum Funda big grin

| aspicz27 a răspuns:

Intotdeauna mi-a placut sa fac surprize, mai ales mamei mele. De 8 martie i-am cumparat un cosulet mare si roz cu flori doarece fiecarei mame ii plac florile, insa tu daca vrei poti pune de asemenea o felicitare in care sa scrii din inima o poezie frumoasa. Sper ca te-am ajutat.

| criss753 explică:

Mersi mult pentru toti, dar tata mi-a dat bani si a spus a ma gandesc ce sa-i cumpar, flori mamei nu-i plac parfum are destul

| Remingtonicus a răspuns:

O floare e de-ajuns, alaturi de un "te iubesc, mami" si de un pupic