| CeCe20 a întrebat:

Buna!
Am nevoie de un sfat, repede, ofer funda!
Imi place de un baiat cu 4 ani mai mare ca mina, insa nu stiu daca lui ii place. Nu stiu daca as avea vreo sansa cu el, el are si prietena. Oricum, el s-a certat cu un prieten pentru mine, nu stiu ce inseamna asta. Ii place oare de mine? Ajutor! Ofer funda!

7 răspunsuri:
| Crisu a răspuns:

Daca are deja o relatie, eu zic sa nu te bagi. Totusi, daca tii mortis sa afli, eu zic sa vorbesti tu cu el. Nu pune pe X sau pe Y sa-l intrebe, mai ales daca zici ca e cu 4 ani mai mare. Daca vrei sa ai vreo sansa, da dovada de maturitate si ai curaj
Dar cum ti-am spus, nu ti-as sugera sa te bagi peste tipa respectiva. Daca ai fi tu in locul ei, nu cred ca ti-ar conveni.

| Mayar a răspuns:

Pune-te tu in locul ei : esti impreuna cu acest baiat, si va iubiti mult, si o tipa vrea sa se bage pe fir si sa ti-l fure. Ti-ar conveni? Cred ca ti-ai raspuns acum singura la intrebare.

S-a certat pentru tine. Doamne, asta nu inseamna nimic. Poate ala te-a injurat si asta o fi zis ca sa nu fie nerespectuos. Doar nu crezi acum ca te iubeste. Nu exagera asa din atata lucru. Esti frumoasa si sunt destui baieti interesanti. Nu pierde vremea, mergi la pescuit de baieti (singuri, fara iubite). Bafta!

| viotedy a răspuns:

Pune o colega/coleg sa-l traga de limba-cum se zice.

| CeCe20 explică (pentru viotedy):

M-am gandit si la asta. Nu stiu, daca el e intr-o relatie cu o alta fata, oare ii pasa de mine?

| VerdeLila a răspuns:

Parerea mea e sa stai deoparte, pentru ca in situatia in care te afli, la fel va fi si fata asta in cazul in care baiatul te va alege pe tine..si va fi un joc de-a soarecele si pisica, iar baiatul va profita la maxim happy

| Mateut_Denisa_2000 a răspuns:

Daca s-a certat cu un prieten pentru tine clar te place doar ca trebuie sa te apropii de el si sa incerci sa aflii ce simte pentru tine happy Ai putea sa il intrebi happy

| Vlad1236 a răspuns:

Daca s-a certat cu prietena lui pentru tine inseamna ca nu esti o persoana oare care pentru el.Eu te sfatuiesc sa vorbesti cu el si sa ii explici ce simti, poate este reciproc, desi poate ti se pare ca e greu sa iti expui sentimentele. Oricum daca nu risti nu castigi. Sper ca ti-am fost de ajutor.