| Miri97 a întrebat:

am nevoie de un sfat, sau de o părere, nici nu știu. Ok, problema mea începe asa: de aproape 2 ani am intrat intr.un grup de oameni "mari" eu fiind minora încă, acești oameni, având peste 25 ani, căsătorită si cu copii, m.am atașat f tare de un cuplu, îmi sunt ca tata si mama, Frate si sora, ii iubesc f mult, si pe ei si pe copiii lor, m.au ajutat extrem de mult si m.au ridicat din toate punctele de vedere, dupa parinti ei îmi sunt prima alegere. Problema mea este ca am devenit incredibil de geloasa, din cauza ei deoarece in ultimul timp nu îmi mai acorda asa multă atenție ca si înainte, iar din cauza lui deoarece ma enervează efectiv fiecare fata cu care este mai personal, deși știu ca ma iubesc amândoi si știu ca problema mea reflecta nesiguranța dar, chiar nu știu ce sa mai cred, ma doare efectiv. Știu ca suna egoist dar ii vreau pentru mine, mai ales in cazul lui, ma termina. Ajutati.ma cu un sfat, as aprecia si o părere sicera asupra subiectului. Scuzati categoria dar este cea mai căutată happy

4 răspunsuri:
| T0T a răspuns:

Nu trebuie să fii geloasă sau ceva. Poate s-a plictisit de tine. Cât despre băiat, ești sigură că nu îl placi?

| SkyPilot a răspuns:

Nu ai nici un drept sa fii geloasa. Nu cumva ai inceput sa ai sentimente pe care nu ar trebui sa le ai fata de el?
Ar trebui sa ii consideri ca amici, la fel ca pe cei de varsta ta, si nimic mai mult. Daca vrei sa ai amici maturi trebuie sa gandesti si tu intr-un mod mai matur. Nu ai nici un fel de drepturi asupra niciunuia dintre ei.

| danay72 a răspuns:

O prietenie sincera se bazeaza pe incredere si nu pe gelozie. Apoi, ei fiind persoane casatorite nu au timp mereu sa faca ce vrei tu.E bine sa ii lasi sa se ocupe in primul rand de ei si sa incerci sa iti faci si prieteni de varsta ta, vei descoperii ca poti avea multe lucruri in comun cu ei.

| NoName0x0 a răspuns:

Tocmai fiindca ai intrat intr.un grup de "oameni mari", tu trebuie sa te maturizezi si sa accepti ca oamenii se mai schimba. Ca nu iti apartin si ca poti sa nu ramai cu ei, mai ales in cazul prietenilor pana la moarte. Nu ai ce sa faci in privinta asta. Timpul va decide calea fiecaruia dintre voi! happy