| SimmerAndra a întrebat:

am o prietena pe care nu o cunoaste mama, maine vreau sa ies cu ea... ce sa fac? sa o intreb daca vrea ca eu sa o aduc acasa? (E PRIETENA!) nu sunt prea priceputa in de-astea.
Va rog, explicati-mi!
CINE imi da cele mai multe metode cum sa procedez primeste funda.

5 răspunsuri:
| RainmakerX a răspuns:

Buna! Eu unul nu vad nimic rau in asta... am raspuns si la acea intrebare in care mama ta vroia sa-ti cunoasca prietenele. Este frumos ca vrei sa respecti aceasta dorinta a mamei tale care ai spus ca te intreaba mereu cu cine iesi, nu?

Intreab-o pe acea prietena ce parere are de asta? Daca zice ca este okay s-o aduci acasa ca s-o vada si mama ta atunci adu-o, stati amandoua, vorbiti, va distrati, eventual va face mama ta o gustare, ceva...Eu unul zic ca nu ai nimic de pierdut.
Pur si simplu o intrebi daca vrea sa vina acasa la tine ca s-o vada si mama ta, ca sa petreceti timp impreuna ceva...
Nu este atat de greu.
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca sunteti amandoua fete de ce ai duce-o acasa s-o cunoasca mama ta? Cred ca o sa o sperii pe saraca fata daca o iei cu asa ceva. laughing IEsiti pur si simplu si distrati-va si mamei tale ii zici ca iesi cu o fata. What's the big deeeal

| SimmerAndra explică:

+ MAMA e stricta, nu cred ca ar accepta.
Am mai iesit cu acea fata, nu este prima oara, dar au mai fost altii in grup si de aceea ea a fost de acord.
Sunt fata.
Cum sa ii zic mamei, sa o intreb daca poate veni fata sau sa afle ea? Cand ma va vedea cu ea... laughing

| PaRaZyTu a răspuns:

Cel mai simplu iesi cu ea maine, mai iesi si altadata, nu trebuie sa te grabesti cu dusul acasa, astea se intampla in timp, mergeti voi doi linistiti la un suc o cafea si las-o pe mama sa afle mai tarziu ^^

| RainmakerX a răspuns (pentru PaRaZyTu):

Ciocolataa este tot fata, eu asa cred.