| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema care n imi da pace. Sunt genul de baiat care se intelege mai bine cu fetele decat baietii, ma simt foarte aiurea cand ies pe afara, oras, mall si vad cupluri tinandu-se de mana si ma gandesc ca eu nu am pe cine tine de mana si am zis ca mor.Cum as putea sa imi gasesc si eu o prietena, ni sut eu perfect, toata lumea are si defecte, sunt comunicativ, deschis, putin timid. Am cunoscut fete cu care am vorbit 2 saptamani si in a 3 -a trebuia sa ma vad cu ele, dar nu s-a intamplat pentru ca si-a gasit pe altcineva, vb cu ele pe rand, nu cu toate o data. a poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| elfics a răspuns:

Frate, ce iti trebuie e putin tupeu (bineinteles ca nu tupeu nesimtit) Nu trebuie sa incerci sa te combini cu cineva doar de dragul de a avea pe cineva pentru ca e foarte probabil sa nu tina. Cel mai bine astepti pana vezi ca incepi sa te indragostesti de o fata apoi ii spui ce simti si speri ca totul va fi bine. (sfat de la o fata)

3 răspunsuri:
| ROB3RT89 a răspuns:

Salut.
Problema ta e ca te desconsideri singur.
Te intelegi tu bine cu fetele dar risti ca ele sa te vada ca pe un prieten,nu ca un potential iubit.
Cand mai iesi in oras, moll incearca sa abordezi o fata care iti place si fi atent la semnalele ei.
Du-te calm si cu tupeu si incearca sa o privesti in ochi.
Chiar daca te respinge, te alegi cu o experienta, majoritatea nu au curajul sa faca asta!
Oricum ar fi, tot e mai bine decat sa vrei ceva si singurul lucru care il faci pentru acel ceva e sa te plangi.
Succes!

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Se pare ca esti bun de " cea mai buna prietena ". Trebuie sa iesi din postura si atitudinea asta. La cele care te-au pus deja in categoria asta nu mai ai sanse, cauta piese noi. https://www.scribd.com/document/351269981/Paradigma-pleistocenului

| Danielachan a răspuns:

Îndrăzneşte să le abordezi direct. Dacă eşti o companie plăcută cu siguranţă îţi vei găsii relativ rapid o prietenă. Ţine minte: cel mai frumos accesoriu pe care îl poate purta o femeie este zâmbetul. Încearcă să te faci plăcut, amuzant, încearcă să îţi depăşeşti zona de confort. Explorează, ieşi în natură cu role, cu bicicleta, încearcă să te joci volei, badminton, baschet etc. O fată ştie de la bun început ce doreşte de la un băiat, dacă tu eviţi, ea va percepe că nu o placi, de aceea: încearcă să îndrăzneşti. Baftă