| nikol_8225 a întrebat:

Am si eu nevoie de ajutor. Sper ca ma puteti ajuta.
Deci la scoala e un tip cu 2 ani mai mic de cat mine(pentru mine asta nu conteaza pentru ca nu ma inreseaza varsta lui si doar el ca persoana si nici pentru el nu conteaza varsta pentru ca a fost cu o fata de varsta cu mine), ne-am cunoscut asta vara nu am petrecut foarte mult timp impreuna vara dar cum a inceput scoala am petrecut mult timp impreuna. Mie imi cam placea de el de cand ne-am vazut, si nu stiu daca si lui ii place de minethinking Prieteni "comuni" spun ca el m-ar placea am inceput si eu sa cred acest lucru dar nu inteleg de ce nu-si exprima sentimentele...thinking Nu stiu ce sa cred pentru ca el imi da anumite semne ca ma place dar nu foarte concrete(se spune ca atunci cand tachinezi pe cineva il/o placi, cand il/o privesti insistent la fel...acestea si altele sunt semnele pe care mi le da el). Eu i-am spus acum 2 luni ca-l plac dar cred ca nu a fost atent plus ca atunci el era si cu o alta persoana(la fel ca si acum si chesti asta ma face geloasa). Voi ce credeti? Ma place? Mai are rost sa il astept? Ar trebui sa actionez? Va rog da-ti raspunsuri concrete! Am nevoie de un raspuns. Dau funda si voturi.

3 răspunsuri:
| DianaScorpio a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa il provoci la o discutie deschisa despre acest subiect si sa vorbiti clar unul cu celalalt. Comunicarea este unul dintre cele mai importante elemente in orice tip de relatie.

| Madalina1901 a răspuns:

Nu incerca nimic cu tipi mai mici pentru ca nu stiu ce vor de la viata, sunt foarte nesimtiti si cred ca toata lumea e a lorhappy

| AndreeeaAndreea a răspuns:

Eu te sfatuiesc sa stai de vorba cu el intre patru ochi si sa aveti o discutie pe tema aceasta fara nici o jena, sigur o sa iti dai seama daca vrea ceva de la tine cu adevarat.Sau se comporta asa doar ca sa fiti prieten buni si doar atat.
Daca iti place atat de mult de el incearca sa il cuceresti, sa ii arati ca ti mult la el, daca dupa o perioada de timp vezi ca el nu are sentimente fata de tine, incearca sa cauti alti baieti.
Si daca nu isi exprima sentimentele fata de tine sunt 2 variante:
1.Este timd...
2.Nu vrea sa iti arate atat de mult ca te place, pentru ca dupa "o sa ti-o iei in cap" cum se spune.
Sper ca am fost de ajutor si iti doresc mult succes in noua cucerire.