| DeeaEle007 a întrebat:

Am și eu o întrebare, cum ați reacționa când soacra v-ar zice ca ar vrea sa ia un copil în plasament ca ar câștiga și ea un ban, iar noi suferim de infertilitate? PS. Stam cu toții în aceeasi casa.

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Paula2018 a răspuns:

Eh, depinde de soacra. Ori vrea sa va sublinieze ca nu puteti avea copii si atunci "rezolva ea", sau mai e varianta, daca e de o bunatate iesita din comun (ca si soacra mea) si se gandeste ca voi o sa va mutati la casa voastra si ca sa nu puna presiune pe voi si sa nu ramana singura ia in calcul varianta asta. 2 sfaturi daca imi permiteti : cel mai bine discutati toti 3 cu ea si vedeti exact (nu de alta, da sa va faceti scenarii nu e neaparat un lucru bun si adevarat tot timpul) si 2, nu renuntati la ideea de a concepe un copil. Lumea a evoluat mult, exista multe variante. happy

12 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, e posibil cum s-a zis s-o fi zis ca apropo pentru adopție, care chiar nu e o idee rea deloc dacă vă doriți copil și nu puteți avea

| darrio2007 a răspuns:

Ea il ia, ea sa-l creasca.

| antimulte a răspuns:

Trebuia sa realizeze ca acest lucru o sa va lezeze cumva, sau poate vrea sa bata un apropo despre subiectul adoptie si nu stie cum... Soacrele pot fi f f dificile uneori.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca aveti comentarii, luati si mutati-va frumos in alta parte. Nu? Atunci ciocul mic si joc de glezne!

| DeeaEle007 explică (pentru GabiDumitrescu):

Avem casa în construcții

| Freya1 a răspuns:

Cred ca as intrebao daca cumva vrea sa ne ajute într-un mod subtil.Pentru ca eu asta am senzatia ca vrea sa faca, sa infieze un copil sa aveti si voi unul daca voi nu vreti sa faceti pasul asta.

| anonimg a răspuns:

Nu trebuie stat în aceeași casă cu părinții niciunuia.

| Furnicuta000 a răspuns:

Daca e casa ei poate face ce vrea ea.

| Digikey a răspuns:

As fi incantat. Orice copil merita o familie.

| oz_1736 a răspuns:

Vrea un nepotel si va da o idee. Intereseaza-te de inseminare artificiala, nu e asa scumpa ca inseminarea in vitro. Nu cred ca depasesti 2500 lei cu totul

| DeeaEle007 explică (pentru oz_1736):

Știm de ea e 1500lei 2000lei cu tot cu tratament doar ca trebuie sa fie și soțul acasă așteptăm să facem următoarea luna

| Mariushgv a răspuns:

Accepta daca nu poti sa ai un copil i-a in plasament un copil sau chiar adopta. Ps i-a un copil mic 2-3 ani