| Anahiteamo a întrebat:

Am si eu o problema. Eu am prieten de o saptamana si ceva. La inceput eram foarte incantata de ideea de a fi cu el, ca incepea sa imi placa si stiam ca el ma place de mult timp.Si pana la urma ne-am combinat. Dar in ultima vreme incep sa ma simt tracasata intr-un fel de el ca ma tot intreaba : In pauza asta iesi? si ma deranjeaza. Am avut discutia asta cu el,dar aproape in zadar. Tot ma simt deranjata, chiar daca mai putin. Si ieri eram cu cel mai bun amic al meu in oras ( se intelege bine cu prietenul meu) si ne-am intalnit cu un baiat foarte dragut si de treaba pe care il cunostea.S-au salutat si au inceput sa stea putin de vorba.si am intrat si eu in discutie cu el si mi s-a parut un tip interesant. Am luat de la cel mai bun prieten al meu nr de telefon al acelui tip. In fine! Si azi l-am chemat in oras pe cel mai bun prieten al meu si i-am zis ca daca vrea sa il cheme si pe tipul acela. A facut asta si el a venit cand noi eram in oras. Am mers,ne-am mai intalnit cu cateva fete, am stat vreo 30 de min,dupa care eu cu my BFF si cu tipul ne-am despartit de fete si au mers amandoi cu mine sa ma conduca acasa. In fata blocului ne-am despartit,dar am inceput sa vorbesc mai mult cu tipul si am lungit discutia si ne-am asezat pe banca din fata blocului,iar my BFF ne-a lasat singuri si a plecat. Iar noi am inceput sa discutam despre scoala,si apoi ne-am jucat niste jocuri interesante pe telefonul lui. si stateam aproape de el,si in timp ce ne jucam ne apropiam din ce in ce mai mult unul de celalalt si m-a luat in brate si ne apropiam din ce in ce mai tare. Pierzand notiunea timpului,i-am zis ca trebuie sa plec acasa,ca trebuie sa ajung mai repede,si apoi ne-am imbratisat cu foc. Si aproape ca nu ne mai dadeam drumul. Si asta inseamna ca ma place.Asa cred. Si nu stiu ce sa fac. Ma aflu intr-o situatie disperata. Nu vreau nici sa il ranesc pe prietenul meu,dar nici pe baiatul acesta. Trebuie sa fac cumva, dar nu stiu cum. Va rog, ajutati-ma cu un sfat bun! Nu vreau sa par c**va in fata niciunuia si nu stiu cum sa fac. Cel mai bun sfat primeste FUNDA!happy

10 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Fi sincera si nu te juca cu sentimentele lor, alege-l pe cel care il iubesti

| FemeiaPisică a răspuns:

A curvi înseamnă că o persoană necăsătorită are relaţii sexuale cu o altă persoană indiferent dacă este necăsătorită sau nu, sau dacă este prima pentru prima oară sau nu.
Te irită prezenta prietenului tău şi te deranjează că acesta îţi oferă atenţia şi grija lui. Spune-i ce simţi, fii sinceră cu el! Nu încerca să lungeşti o relaţie în care tu nu ai pus deloc suflet. Nu te gândi că o să îl răneşti, gândeşte-te că dacă laşi să treacă timpul şi află mai târziu că îţi place de altcineva, o să sufere şi mai mult!

| zuzualina a răspuns:

Rămâi cu cel pe care îl iubești.

| SimonaQs a răspuns:

Fa ce iti spune inima :* Cel mai bine...

| unconnected a răspuns:

Pai din moment ce nu l-ai cunoscut de mult timp, nu prea avea cum sa-i placa de tine, adica sa-i placa "cu adevarat"(nu te poti indragosti in 2 zile). Eu zic sa ramai cu prietenul tau, pana la urma nu poti sa te arunci in bratele unui necunoscut, care poate dupa aceea o sa te faca sa suferi. Gandeste-te la sentimentele lui(ale prietenului tau) si pune-te in situatia lui:ti-ar placea ca el sa-ti dea papucii pentru o fata pe care a intalnit-o de 2 ori? Si mai gandeste-te la tot ce ati trait voi impreuna:frumos, urat, este al vostru.Si in plus, dupa cum ziceai, el te place mult.
Si mai gandeste-te si la tine! Nici tu nu te puteai indragosti asa de usor.Totusi cred ca nu prea il placi pe actualul prieten, de vreme ce ti-a sucit mintile un altul.
Uite, aici depinde si de ce simti tu. Daca tu nu mai ai niciun sentiment pentru actualul, spune-i.Dar reflecteaza mult la asta. Poate ca, pana la urma, o sa-ti dai seama ca il placi.

| olivikkka a răspuns:

Pai ce ar fi sa ei o pauza de prietenul rau si sa iti pui in ordine gindurile sa vezi de cine iti va fi mai dor de actualul prieten sau de baiatul nou, bafta sper sa faci alegerea cea mai buna

| Overom a răspuns:

Pei tu te-ai indragostit de altul in timp ce erai cu iubitul tau in relatie eu consider ca e vina ta aici total...asa sunteti toate oh go on

| LifeIsOverrated a răspuns:

Eu zic ca indiferent de decizia care o vei face impune-ti sa nu o regreti dupa. Cel mai bine asa. Apoi, de ce nu incerci sa il cunosti mai bine pe ''tip''? La inceput toate-s bune si frumoase, dupa. straight face Afla-i hobby-urile, de astea dar afla-i si personalitatea si foarte important daca este dispus sa fie cu tine. Doar stii cum pot fi baietii, screwing around.oh go on Si cu prietentul tau. eu zic sa mai insisti, sa-i zici din nou sa te lase mai moale. Revin la tip: asigura-te ca il placi si nu e doar un capriciu pe moment, ca vrei sa fii cu el ca vrei tu asa. Sper ca te-am ajutat. Totusi daca si dupa asat baiatu nou ti-a picat cu tronc... vei sti ce sa faci big grin

| AnnaCookie a răspuns:

Ascultă-ţi inima.Ea ce vrea? Dacă ajungi la o decizie după un timp, trebuie să fii cat mai diplomată cu celalalt. Părerea mea.

| andreeaadeeaaa a răspuns:

Nu pari c..va stai calm. Ar trebui sa fii sincera cu prietenul tau chiar daca asta o s-a cam doara, o metoda mai blanda nu stiu. Nici sa il minti ca inca il placi... nu ar fi cinstit nici pentru tine nici pentru el. Daca tie iti place de baiatul ala ...asculta-ti inima si fa ce crezi tu ca e mai bine