| anonim_4396 a întrebat:

am un boxer de 6 luni si de doua zile nu a vrut sa manance nimic. si l-am dus la veterinar si a ziis k are jigodie crying cum pot sa il vindec? straight face sau ce sa ii dau sa ii treaca? i-am facut supa de orez si de carne si i-am dat k seringa crying Am citit pe net de ceva perfuzie CANGLOB dar nu stiu daca am de unde sa ii iau din oras de la mine sad si nu livreaza la persoane fizice sad Dau fundita! sad

9 răspunsuri:
| blackcat99 a răspuns:

Ia de la o farmacie veterinara Canglob de 6 ml, mai mult ca sigur are. Cauta pe Google farmacii veterinare in orasul tau. Daca nu are Canglob intreaba daca are Polidin / Levamisol / Colostru sau Terebentina.

| Roxii13 a răspuns (pentru blackcat99):

Da am sa caut dar azi nu este deschisa nici o farmacie veterinara si nici maine. crying((((( doar luni straight face sper sa traiasca straight facestraight facestraight face

| cris150 a răspuns:

Incearca sa cauti pe la cabinetele veterinare din oras Canglob, unul trebuie sa aiba sa-ti vanda. Si apoi te duci cu catelul sa-i faca injectiile. Trebuie tratament agresiv cu fluide si medicamente ca sa scape si cat mai repede.

| Anyta82 a răspuns:

Pai acel doctor ti-a spus ce are dar nu ti-a dat si un tratament ceva? omg ce doctor e ala? du-te la un cabinet veterinar si cere sa ti se dea ceva un tratament sa-i faca injectii trebuie sa stie ei ce au de facut nu sta asa cu el. ca tu nu stii ce trebuie sa-i faci. fugi cu el la medic veterinar ca iti moare daca nu mananca off

| Roxii13 a răspuns (pentru Anyta82):

Doctori carora nu le pasa oh go on... ce i-a dat. doar ceva vitamine dar nu intravenos... a mancat da daoar cu seringa straight face. parca parca si-a revenit dar dupa o jum de otra iar a inceput sa nu se mai tina pe picioare crying(((

| Anyta82 a răspuns:

Du-te la alt medic cu el si spune-i ca nu pleci de acolo pana nu-i da ceva sa-l faca bine.e imposibil asa ceva ce medici avem, sper sa se faca bine ma anunti :*

| MistărŞtecher a răspuns:

Păi,încearcă să faci rost de Canglob'ul ăsta,repede,până,în cel mai rău caz,nu îi atacă părţile de la cap,şi nervi.Că atunci,nu mai are mult. Al meu aşa a murit, tot de cauza asta.Şi după cum reiese, i'au afectat, sincer. Dacă nu'i dai Canglob, o să moară.

| Roxii13 a răspuns (pentru MistărŞtecher):

A murit dimineata... straight face

| MistărŞtecher a răspuns (pentru Roxii13):

Ţi'am spus eu! Nu că aş fi vrut,mie' unul îmi sunt dragi câinii,dar boala asta fiind foarte. rea, fără tratament urgent,se poate ajunge la deces.
În felul ăsta a murit şi al meu,uitasem să îţi zic că mai era o metodă, dar foarte aiurea, de ars la nas unde sunt nervi. Dar e o metodă, nu prea funcţională, nici pe al meu nu am încercat, de frică să nu-l chinui mai mult.