| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma ajutati cu o chestiune mai delicata. Deci, am vorbit mai mult timp cu un baiat, ba m-a si vazut la web, ma rog, bla bla bla. Si cred ca de acum o saptamana mi-a spus ca ar vrea sa-si petreaca revelionul cu mine...problema e ca nu stiu cum sa-i intreb pe parintii mei daca vor sa vina baiatul asta aici sa petrecem revelionul impreuna, mi-e si frica de cum o sa reactioneze ei, ca o sa ma intrebe despre el, si asa mai departe. Deci...cum sa le spun?big grintongue

7 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Stai putin, inca nici nu l-au vazut pe baiatul asta. Ar trebui intai sa le spui ca vrei sa le prezinti un baiat, daca se poate chiar in weekend-ul asta cu 1 saptamana inainte de Craciun, ca timpul este scurt. Si apoi, martea-miercurea viitoare poti sa vorbesti cu parintii tai, sa ii intrebi daca poate petrece si el revul cu voi.
Numai o treaba, nu stiu daca ai inteles bine, el vrea sa-si petreaca revul la tine acasa sau vrea sa te invite cu el undeva sa petreceti impreuna? Ca daca este varianta a 2-a nu este bine sa faci asa ceva, abia il cunosti.

| Anca a răspuns:

Poti sa le spui parintilor ca este un amic. E mai sigur decat sa le spui ca il placi!
Petrece-ti Rev cu el, daca asta vrei. Nu vad unde e problema. Daca l-ai cunoscut de putin timp, nu inseamna ca nu merita sa fie langa tine in noaptea dintre ani.
Si pana la Rev, mai e ceva timp sa-l cunosc putin mai bine.

| Lora a răspuns:

Pai stai putin tu te-ai gandit putin dc vrea el sa isi petreaca revelionul cu tine? ce interes are? esti dispusa sa-ti aprinzi paie-n cap pentru un necunoscut si sa provoci un adevarat scandal cu ai tai? Eu cred ca nu merita efortul nu stii cine e el si ce gandeste, poate revelionul viitor 2012 ar fi mai indicat sa il petreci cu el daca se va dovedi interesat de tine si nu de altceva, decat cel din 2011 care se apropie cu pasi grabiti.

| ღ♥•º°mariposa°º•♥ღ a răspuns:

Eu zic sa vorbesti mai intai cu el si sa vedeti ce relatei exista intre voi, de amicitie, ceva mai mult decat atat sau mai bine zis ce ar vrea sa fie intre voi.
In legatura cu parintii... ii poti intreba(insa gandeste-te bine daca se merita )poate vor fi de acord, acum depinde si varsta pe care o ai.
Cu siguranta te vor intreba de el si sigur vor crede ca aveti o relatie, poate ar fi bine sa mai chemi inca o fata si un baiat pentru ca ei sa nu intre la banuieli big grin, asta in cazul in care poti sa mai aduci pe cineva.
Sfatul meu este ca inainte de a vorbi cu parintii tai este sa analizezi mult situatia si singura vei ajunge la un raspuns, nu noi cei de pe TPU pentru ca de fiecare data raspunsul se afla in interiorul nostru, cu toate ca uneori ne dam seama mai greu.Multa bafta!

| xMileyOffGiirlx a răspuns:

Uite un sfat :fi relaxata

| dracusor a răspuns:

Daca stii ca parintii tai sunt persoane care inteleg, nu vad nimic rau in asta

| CloserToTheEdge a răspuns:

@Zenithf, e prima varianta laughing. Cea in care sa ne petrecem revelionul impreuna, eu, parintii mei si el.