| nely999 a întrebat:

Buna! Aveti idee ce poate face o femeie singura de ziua ei, care este vineri, neavand familie, prieteni, colegi? Mersi!

21 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Sustin ideea userului dullcat, o programare la masaj merge de minune, ar fi o experienta faina pe care nu o traiesti in fiecare zi, dupa o mancare sanatoasa pregatita din timp daca zici ca esti la dieta(bravo tie), urmata de o baie fierbinte si un film bun.

| nely999 explică (pentru MarianWLF):

Ma gandeam sa merg la masaj pe 14 feb.

| MarianWLF a răspuns (pentru nely999):

E o zi ca oricare alta, sa nu te intristeze ca prinzi 14 feb singura, am prins ultimii 2 ani sarbatorile si ziua mea singur fara nici o persoana in jur, dar nu am regretat o secunda alegerea facuta, mai bine singur decat intr-o relatie care nu functioneaza iar daca tu te simti bine cu tine nu mai conteaza, acorda-ti atentie tie, ori un masaj, ori o iesire cu o prietena, chiar si statul acasa alaturi de o mancare buna, un film bun si o cafea suna a zi reusita din punctul meu de vedere, e adevarat ca simti acea singuratate, pentru voi poate e mai greu decat pentru noi ca barbati dar nu lasa asta sa te opreasca, bucura-te de viata si de gesturile mici.

| nely999 explică (pentru MarianWLF):

Mda..pt un barbat e diferit, poate mai usor..la femei e mai greu cu singuratatea..suntem diferiti, gandim diferit, percepem diferit!

| MarianWLF a răspuns (pentru nely999):

Am citit ce ai raspuns mai jos cu 40 de ani si degeaba, ai fi surprinsa, eu zic sa tii capul sus laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Orice doreste, de la dormit pana tarziu, baut cafeaua la o cafenea in oras, plimbat prin magazine, vizionat un film, mers la cumparaturi, apoi seara o baie in cada, cu saruri si parfumuri, baut un pahar d ein si apoi vizionat un film frumos la tv.

| nely999 explică (pentru Violleta2022):

Mda,nu doresc sa stau acasa,o sa merg la cinema si la restaurant, cel mai bine, doar ca ma intristeaza ca merg singura si ca voi fi mereu singura, neavand nici familie, nici nimic!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nely999):

Este atat de simplu si usor sa iti faci un prieten, trebuie doar sa zambesti oamenilor si vei vedea ca primesti zambete inapoi.
Apoi, depinde numai de tine sa nu te mai plangi de siguratate si sa-ti gasesti pe cineva, ca traiesti in oras, unde sunt mii de oameni, unde cu siguranta exista un suflet care te poate alina si fii alaturi de tine.
Ma indoiesc ca nu ai pe nimeni, ca doar nu ai picat din cer in orasul ala si nu cunosti pe nimeni, ai fosti colegi de scoala, fosti colegi de servici, actuali colegi de munca, vecini, ma refer atat la barbati cat si femei, oameni pe care ii poti suna si invita la o cafea, trebuind doar sa incetezi sa te mai izolezi sau stigmatizezi.
Nu recomand cautatul asta online, ca ai toate sansele sa dai peste cine nu-ti doresti.

| nely999 explică (pentru Violleta2022):

Nu e asa simplu, cand ai frici, traume, lipsa de incredere in oameni, samd..mersi!

| Violleta2022 a răspuns (pentru nely999):

"acum 17 ore | nely999 explică (pentru Violleta2022):
Nu e asa simplu, cand ai frici, traume, lipsa de incredere in oameni, samd..mersi!

Despre ce frici vorbesti?
Tu ai venit in mod voit pe un forum unde nu cunosti pe nimeni, deci aici nu-ti mai este frica, sa gasesti vreun ciudat?

| nely999 explică (pentru Violleta2022):

Si daca il gasesc, ce? poate sa-mi faca ceva virtual..bati campii cam mult. abtine-te pls! nu caut barbati!

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Vârsta?

| dullcat a răspuns:

Buna.Poti sa te duci la un salon sa te rasfeti cu un look nou sau un masaj, sau poti doar sa te bucuri de timpul cu tine, in linistea propriei casei.Sa stii ca este ok si sa nu celebrezi daca nu simti asta.Multe persoane trateaza ziua de nastere ca oricare alta, nu-i ceva gresit aici, contrar a ce ne impinge societatea sa credem.

| nely999 explică (pentru dullcat):

As sarbatori dar nu singura.e trist.40 de ani si degeaba, nimeni nu da un leu pe tine..ma gandeam sa iau pe cineva sa manance cu mine la un restaurant, achit eu tot, dar nu am pe cine! pff!

| norisorulpufos a răspuns (pentru nely999):

Da,cel mai bun răsfăț.

| gabicoo a răspuns:

Merge la agățat ceva. Orice.

| nely999 explică (pentru gabicoo):

laughing)))) asa pe strada? eh, nu as putea..la anii mei.

| VoidEternal a răspuns:

Exact ce vrea ea.

| nely999 explică (pentru VoidEternal):

Ce vrea nu se poate si n-are cu cine!

| norisorulpufos a răspuns:

La mulți ani pentru vineri!
Acea femeie trebuie să fie fericită de ziua ei.
Și poate să-si cumpere o prăjitură, un suc.
Și să danseze singură.

| nely999 explică (pentru norisorulpufos):

Mersi mult! asta cu dansul singura, hm, nu prea imi vine..prajitura mai vedem..sunt la dieta! tongue