| HayateRA a întrebat:

Salut TPU! E ora 3 dimineata si de la 00:00 si ceva tot vomit. Am vomitat de 7 ori pana acum, iar ultimele două erau amare si pe langa mancare, era un lichid galben. Ce credeti ca s-a intamplat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai probleme cu fierea. Gustul amar si lichidul galben indica asta. Ce ai mancat seara?

| HayateRA explică (pentru darrio2007):

Am mâncat piept de pui la grătar, dar o singură bucată

| darrio2007 a răspuns (pentru HayateRA):

Nu ar influenta cu nimic pieptul de pui.

| oSalamadra a răspuns:

7 ori? bea apa te deshidratezi
tu stii ce ai mancat, daca e galbena inseamna ca ai probleme cu bila
ai mancat ceva ce ti s-a aplecat, ceva gras
ai reflux... tine regim si mergi la medic

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Ai făcut o indigestie. Stomacul nu mai funcționa normal și a decis să elimine conținutul pe la partea de sus, care era mai aproape de el. Asta s-a întâmplat.

| Freya1 a răspuns:

Vomiți suc gastric pentru ca nu mai ai ce sa elimini din stomac.

Poate e enterocolita. Avand în vedere de câte ori ai vomitat ai nevoie de o perfuzie pentru hidratare, tratament adecvat și regim alimentar.

| Sophieka a răspuns:

Nu te mai lua dupa pareri...Ai putea merge chiar acum la spital...Pe bune.

| Sophieka a răspuns:

Sper ca esti mai bine desi cred ca te ai stricat la stomac si ai nevoie de ajutor.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Poate fi Infarct. Sună la 112 înainte ca inima să se oprească

| AmandinaDragan a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

''Poate fi Infarct. '' Daca o spui serios esti tantalau.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Ești doctor cardiolog?

| AmandinaDragan a răspuns (pentru DeMicUnCălător):

Da. Cardul e card, ficatul e ficat. Nu vomiti ca te ''doare'' inima. Cati ani ai pustiulica? Debitezi o prostie mare cat UFM.

| DeMicUnCălător a răspuns (pentru AmandinaDragan):

Am 51. Iar acum doi am am făcut un pre infarct la care am vomitat înainte. Dacă nu chemăm ambulanța, acum nu mai eram aici

| Huhfdd a răspuns:

S a declanșat o criza de fiere. Bea multa apa, mănâncă citrice și evita cafea, țigări, mezeluri, afumătură câteva zile

| Claudiu3xo a răspuns:

Probabil este o afectiune biliara. Consulta un medic pentru evaluare ( analize de laborator, ecografie abdominala, etc).