| Ellutza16 a întrebat:

BUNA cateva detalii[eu am 17 ani el are 24]As avea nevoie de o parere un sfat.Am cunoscut un baiat si ma simt foarte bine in prezenta lui ba chiar ocupandu-mi timpul si gandurile cu el am trecut mult mai usor peste fosta mea relatie.I-am explicat ca eu nu mai cred ce imi spune nimeni fara fapte pentru ca stiu prin ce am trecut in ultima relatie el mi-a spus ca nici nu vrea sa il cred pentru ca o sa-mi demonstreze dupa 2 saptamani mi-a spus"Oricum vreau sa stii un lucru..inca nu te cunosc nu stiu ce poti. unde iti fuge capu tot ce stiu este ca esti frumoasa nu ma dau batut pana no sa fim impreuna chiar daca sunt nevoit sa ast.o sa astept...si pana la urma tot vei fi iubita mea". Vreau sa va spun ca simt ca spune cu sufletul chiar il simt cand imi spune si totusi imi e greu eu nu am fost obisnuita cu astfel de vorbe, are un stil de a vorbii atat de frumos, de romantic si simt ca spune adevarul si ca e sincer.Alta e problema eu sunt scorpion el e tot scorpion si are asteptari multe e aproape 1 luna de cand am oficializat relatia si el vrea ceva mai mult..in timpul asta am prins drag de el foarte drag imi place si nu cred ca as spune nu dar imi este teama de ce va urma si lui i-am spus si mi-a raspuns"Daca vreau sa am o aventura cu tine merg pe burta o sapt doua si iti arat orice te va face sa inebunesti dupa mine facem ce trebuie si te las indiferent de cat timp va trece daca cu adevarat vreau numai asta tot se va intampla si tot acolo se va ajunge daca iti spun ca eu nu sunt om de aventuri ai zice ca nu ma crezi foarte bine dar iti spun un singur lucru eu vreau o fata pentru totdeauna si cu ea sa fac tot ce ne poate capu" Stiu ca multi o sa spuneti vorbele astea le-am auzit dar eu chiar il simt ca e sincer.Voi ce credeti ce sa fac?

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E prea mare pentru tine, conteaza varsta in relatie sa stii pentru ca nu are farmec sa vezi mosul cum sta pe langa tine mai tarziu.

| sabin89 a răspuns:

Cred ca trebuie incet-incet sa te distantezi de el.

| adych a răspuns:

1. Vorbele astea ti se par asa de extraordinare si te zapacesc pentru ca e mult mai matur decat tine si stie cum sa te influenteze
2. Macar 5 minute stai si analizeaza tot ce a spus
3. Te sfatuiesc sa ai grija, tare mie ca o sa plangi dupa asta.
4. Daca e sa mergi mai departe, te sfatuiesc sa nu cedezi la pat macar 1 an de zile pana o sa fii majora apoi poti sa faci ce vrei, pentru ca e posibil sa ai si tu si el probleme dat fiind fatul ca tu esti minora + ca il poti considera ca si un test 1 an fara sex atunci vezi daca tine la tine sau doar vrea sa... daca ma intelegi.
5. Multa bafta.

| Anett3 a răspuns:

Daca iti place de el incerca, nu ai nimic de pierdut. Oricum totul vine de la sine, depinde daca tu pui repede suflet intr o relatie si dupa sa fi dezamagita.Tu stii ai grija! Toate cele bune.

| AntonyaAntonia a răspuns:

Daca esti indragostita, trebuie sa incerci sa vezi ce se poate intampla:]Iubirea nu are varsta. Noroc:*:X