| Ellutza16 a întrebat:

BUNA cateva detalii[eu am 17 ani el are 24]As avea nevoie de o parere un sfat.Am cunoscut un baiat si ma simt foarte bine in prezenta lui ba chiar ocupandu-mi timpul si gandurile cu el am trecut mult mai usor peste fosta mea relatie.I-am explicat ca eu nu mai cred ce imi spune nimeni fara fapte pentru ca stiu prin ce am trecut in ultima relatie el mi-a spus ca nici nu vrea sa il cred pentru ca o sa-mi demonstreze dupa 2 saptamani mi-a spus"Oricum vreau sa stii un lucru..inca nu te cunosc nu stiu ce poti. unde iti fuge capu tot ce stiu este ca esti frumoasa nu ma dau batut pana no sa fim impreuna chiar daca sunt nevoit sa ast.o sa astept...si pana la urma tot vei fi iubita mea". Vreau sa va spun ca simt ca spune cu sufletul chiar il simt cand imi spune si totusi imi e greu eu nu am fost obisnuita cu astfel de vorbe, are un stil de a vorbii atat de frumos, de romantic si simt ca spune adevarul si ca e sincer.Alta e problema eu sunt scorpion el e tot scorpion si are asteptari multe e aproape 1 luna de cand am oficializat relatia si el vrea ceva mai mult..in timpul asta am prins drag de el foarte drag imi place si nu cred ca as spune nu dar imi este teama de ce va urma si lui i-am spus si mi-a raspuns"Daca vreau sa am o aventura cu tine merg pe burta o sapt doua si iti arat orice te va face sa inebunesti dupa mine facem ce trebuie si te las indiferent de cat timp va trece daca cu adevarat vreau numai asta tot se va intampla si tot acolo se va ajunge daca iti spun ca eu nu sunt om de aventuri ai zice ca nu ma crezi foarte bine dar iti spun un singur lucru eu vreau o fata pentru totdeauna si cu ea sa fac tot ce ne poate capu" Stiu ca multi o sa spuneti vorbele astea le-am auzit dar eu chiar il simt ca e sincer.Voi ce credeti ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| GLu a răspuns:

Cel mai bine acorda-i o sansa dar, si si discreta si afla ce vrea cu adevarat. pate chiar a gasit in tine posibila jumatate.BAFTA!

12 răspunsuri:
| Exilee a răspuns:

Evident ca pe dansul. Nu-l tine-n suspans. De ce oare iti este greu sa-i spui un simplu: te iubesc?:|
http://www.youtube.com/watch?v=KAx0g0huRTk
Poate, vei invata ceva din acest videoclip:).

| Necuu a răspuns:

Fa ce iti zice inima!

| Ellutza16 explică (pentru Necuu):

Eu stiu ce vrea inima mea dar problema e ca acum! si creierul meu e implicat si nu stiu ce e bine.

| Necuu a răspuns (pentru Ellutza16):

Gandeste in felul urmator. Daca o faci ce poti castiga? Adica chiar ai asa mare incredere in el. Cunosc o fata care a stat cu un baiat 4 ani si abia de majoratul ei la lasat sa... Intelegi tu. Ideea este ca nu trebuie sa te increzi din vorbe. Trebuie sa iti demonstreze. Daca as fi in locul tau as astepta cel putin jumatate de an. Pentru ca atunci demonstreaza cat de mult te iubeste!

| Ellutza16 explică (pentru Necuu):

El e genul de om direct e un om dintr-o bucata si sunt sigura ca aici felul lui e mult mai puernic decat sentimentul pentru ca daca ar fi sa-i spun ca abia dupa atata timp ar trece usor cu vederea si ar renunta pentru el partea intima e f importanta tine mult de ea. Adevarul e ca scorpionii sunt pasionali si tin f mult de viata intima happy

| Necuu a răspuns (pentru Ellutza16):

Eu ti-am spus. Daca as fi in locul tau as astepta sa vad daca ma lasa sau nu.
Pentru ca asa o faci cu el si dupa daca te lasa ce faci? Vei regreta. Eu ti-am spus punctul meu de vedere. Sper sa faci o alegere buna. Multa bafta!

| Ellutza16 explică (pentru Necuu):

Multumesc! si eu sper.big grin

| h3r a răspuns (pentru Ellutza16):

Creierul trebuia să-ți spună că nu este pentru tine sub nicio formă, aici ai greșit mult.

Răspuns utilizator avertizat
| lexyy a răspuns (pentru Ellutza16):

Ochii vad, inima cere, constiinta nu si nulaughingma nu-s tiu ce sa zic, si eu am 17 ani si prietenul meu 21, suntem impreuna de 3 ani, si el mi-a propus chestia intima dupa 6 luni, insa eu sunt o fire foarte exagerat de pudica si na fiind si virgina nu am acceptat cu toata increderea pe care o aveam fata si ca sa imi demonstreze ca ma iubeste a zis ca ma asteapta pana m-oi hotari eu, si m-a asteptat 2 ani, si daca am vazut ca el m-a asteptat atat eram convinsa ca ma iubeste sit oate cele, eu zic sa nu-l refuzi pentru ca avand in vedere ca are 24 de ani, nu cred ca vrea doar o aventura poate baiatu chiar are intentii serioase, adica e cat de cat copt la minte si poate ca relatia va dura, ca nu e un pustan de 16-17 ani, are 24. daca nu estti sigura de chestia astalaughingspune-i ca daca profita de tine te duci la politie si il bagi la corupere de minorilaughingoricum, fa cum ti-am zis o sa fie binebig hug si daca vrei ca relatia asta sa dureze, comunicati cat de mult puteti, eu cu iubi in 3 ani nu ne-am certat nici macar o singura data, secretul e comunicarea de la mancat pana la statul pe wclaughingcrede-ma*:merge!

| Ellutza16 explică (pentru lexyy):

Multumesc! Voi tine cont!big grin

| MihaDeea a răspuns:

Daca il iubesti fi cu el, trebuie sa fi cu persoana iubita.Cel putin asa cred eu! Funda?