| nyko06 a întrebat:

ce ati face si cum ati reactiona daca ati avea niste parinti severi si cu o alta gandire care var desparti de prietenul vostru si ar face orice pana ce ar reusi sa va desparta, pana ce nu ati mai suporta pe motivul ca nu va casatoriti cu el si cum ati reactiona sa aveti o prietena care e in situatia aceasta si sa vina tatal fetei sa va faca scandal si sa se ia de voi ca de ce nu va casatoriti. Si sa nu fie de acord ca sa mearga relatia mai departe pana dupa casatorie. v-ati casatori cu o fata si acel moment sa fie dupa casatorie sau sa va casatoriti cu ea dupa 4 sau 5 luni?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Atat timp cat ambii sunt majori nu inteleg de ce parinti se baga'n iubirea lor.nu m-as marita cu un baiat in situatia mea doar ca sa nu-l pierd. daca el m-ar iubi cu adevarat mi-ar intelege situatia si ar fi alaturi de miine luptand pentru dragostea noatra.atat timp cat pot sa-l pierd pentru dezacordul parintilor nu cred ca ar mai avea rost sa stau cu el, pentru ca asa-mi demonstreaza ca nu tine cu adevarat la mine.

2 răspunsuri:
| nyko06 explică:

V-ati casatori cu ea ca sa nu o pierdeti?

| AIRIUS a răspuns (pentru nyko06):

Nu m as casatorii cu ea doar ca sa nu o pierd si nu uita ca parintii de cele mai multe ori la sfarsit vedem ca au avut dreptate in tot ce a spus!
si iti spun asta pentru ca nici eu cand aveam o anumita varsta nu o intelegeam pe mama cand imi punea conditii.acum cand sunt si eu mama reactionez cu fiica mea exact cu facea mama cu mine.si ii multumesc