| Ioana_Gabryela_1994 a întrebat:

Ce credeti despre un parinte care injura un copil,este ironic cu el,isi bate joc de el, profita de el cu toate astea in fata lumii e un copil exemplar.Raspunsul vostru este important.

Răspuns Câştigător
| Victoria275 a răspuns:

Tu cumva treci prin aceasta situatie?

| Ioana_Gabryela_1994 explică (pentru Victoria275):

Cam asa ceva.Eu incerc sa arat la lume ca sunt puternica si ca nu am nicio problema desi sufletul e la pamant.Stiu ca multi se intreaba, mama de ce nu face nimic? Eu locuiesc doar cu el pentru ca mama e plecata in strainatate la munca. E o situatie mai dificila.

7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.

Cred că este un copil care încearcă să ascundă suferinţa şi speră mereu că va răsări soarele şi pentru el într-o bună zi.

Pa-pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite un catren pentru unul care-si jigneste odrasla. poate fi adaptat; ca magar il tot numeste, foarte natural imi pare.doar zicala glasuieste; din stejar, stejar rasare.deci cand te jigneste spune-i; aschia nu sare departe de trunchi.ori; sant fiul/fiica parintilor mei.seman cu ei.isi va da seama ca nu esti venit/a cu pluta.

| RedCookyeeee a răspuns:

Pur si simplu sunt niste nemernici. In acest moment, dupa ce am citit asta, imi vin im minte cam 1500 de moduri de a-i omori. Sunt doar niste ratati ordinari care trebuiesc exterminati. Insa nici pe mama ei nu o inteleg, de ce nu face ceva?

| AmaliaAmi a răspuns:

Buna! Inteleg despre ce vorbesti.Am o prietena care in casa este batuta de tatal ei, toate lucrurile rele care i se pot intampla unor copii de clasa A-9-A.Desi afara tatal ei o lauda, adica practic profita de ea pentru propria lui imagine.Mi se pare un lucru crud.Parerea mea.happy