| Adryan_Ady_1998 a întrebat:

Cine ma poate ajuta cu un sfat? Am 20 de ani si stau cu tatal meu si cu mama vitrega, acestia au un copil impreuna de 11 ani. Eu muncesc, imi castig banii singur, imi platesc cheltuielile in casa si toate cele dar mama mea vitrega se comporta cu ca un c...t adica ii dau buna dimineata, cand plec la munca si cand vin de la munca, o respect zicandu-i sarut mana dar ea nu raspunde plus ca nu o contrazic cu nimic si mereu incerc sa o ajut la treaba, la curatenie chiar si la mancare cu ce pot. Dar ma fugareste spunandu-mi sa plec ca poate sa faca si singura ca nu are nevoie de mine si alte rautati care pe mine pur si simplu ma deranjeaza, dar nu le dau importanta incercand sa ma bag pe sub piele dar se pare ca nu ai cu cine frate! Nu am nevoie sa vorbeasca cu mine cum vorbeste cu propriul copil, dar macar sa se comporte normal! Un sfat?

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Discuta cu taicatu situatia

| Adryan_Ady_1998 explică (pentru mgtow):

Cam greu prietene! Daca ii zic ceva el zice ca vorbesc prostii si cu nu ar face ea asa ceva!

| mgtow a răspuns (pentru Adryan_Ady_1998):

Fi indiferent cu ea. Daca te trateaza rau trateazo la fel si tu

| Freya1 a răspuns:

Ai bani tai, iti platesti tu facturile, ai camera ta, te lasa in pace..de ce ai vrea mai mult? Sau de ce nu te-ai mutat pana acum?
Sti in general oameni, mai ales tineri se bucura cand sunt lasati in pace.Sa fiu eu in locul tau eram in al 9-lea cer sa nu ma bage in seama, sa nu ma puna sa fac treaba pff.
Nu mai incerca sa ii intri in gratii ca nu are rost. Bucura-te de libertate si ca nu esti pistonat.

| Bondarel99 a răspuns:

Sfatul e ca nu poți schimba un om. Dacă te-ai purtat frumos cu ea și tot nu te înghite, las-o in pace sau muta-te, degeaba încerci sa ai tangente cu ea dacă nu e interesată.

| anamariarot a răspuns:

Sfatul meu e să te muți în chirie, eventual cu vreun prieten dacă sunt cheltuielile prea mari să le poți duce singur. N-are dreptul să se comporte așa cu tine.

| AliGab a răspuns:

Simplu: nu o mai deranja. Nu inseamna sa fii lipsit de respect, ci pur si simplu o lasi in pace. Cand vii si cand pleci salut-o ca asa te respecti pe tine, dar cam atat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mutate singur daca muncesti. Ce mai astepti? Oricum si ea asta vrea de asta se comporta asa. Du-te si stai mai linistit/a si nu mai di sluga nimanui. Si ai face bine sa vorbesti cu tatal tau despre asta.