| teoul a întrebat:

Buna comunitate TPU, m-as bucura sa aud si parerea voastra. Am avut o prietena pentru aproape 3 luni, de la inceputul verii. Ne-am vazut de cateva ori, si dupa o saptamana am vazut ca totul merge bine si atunci eu m-am indragostit de ea. Insa acum 1 saptamana, am avut o discutie. Eu eram indragostit peste masura de ea, pe cand ea era mai rece decat de obicei. Am vorbit si am aflat ca ea de fapt nu se indragostise de mine, cum credeam eu, ci doar ma placea si statea cu mine pentru ca avea parte de distractii. Acum sunt intr-un punct in care stam in coada de peste. Asta inseamna ca daca eu vreau sa ma stau in relatie, o pot face stiind ca ea crede ca nu suntem facuti pentru un cuplu serios, ci doar de fun, sau sa incerc s-o uit si sa trec peste. Voi ce ati face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Ai (mai) cunoscut o fata - si un mod de gandire, de viata.
Daca va intelegeti, poti continua cu ea, pana gasesti alta mai buna.

5 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Normal ca nu e bine sa mai stai cu ea. Adica e destul de clar ca te foloseste intr-un mod sau altul. Daca pana acum nu a nutrtit nimic pentru tine, nici de acum incolo n-o va face.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Las-o! Cand o femeie isi pune in gand ceva rar se mai schimba. Nu va merge. Ramaneti prieteni dar gaseste-ti alta.

| n1445 a răspuns:

Relatiile serioase se formeaza in timp nu cand decizi tu, poate ajunge si ea sa te iubeasca daca ramaneti impreuna. happy

| teoul explică (pentru n1445):

De acord, dar daca ea mi-a zis (btw eu am 18, ea 16) ca nu crede si ca nici nu ar vrea relatie serioasa la varsta asta, pe cand eu nu stiu ce altfel de relatie mai e.

| n1445 a răspuns (pentru teoul):

Nu e corect fata de tine ceea ce face ea oricum... Nu stai cu un om pentru ca fun