| anonim_4396 a întrebat:

Buna, de 2 saptamani am inceput sa vorbesc cu un baiat care nu este la acelasi liceu cu mine. Vorbeam zilnic chiar daca nu eram impreuna, vorbeam de orice, m-am atasat de el. Mi-a spus de fosta lui si de problemele cu fratele lui mai mare, vise tot, de 3 zile nu mai da nici macar un semn. Il sun nu raspunde, vede mesaju nu raspunde. De ce? Cu ce am gresit?

Răspuns Câştigător
| Raniaa a răspuns:

Da-i timp, da-i spatiu, nu ai de unde stii ce este in sufletul lui. Nu te ruga de el pentru a ramane, daca te vrea in viata lui, nu va pleca happy

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Reciteste conversatia si incearca sa vezi daca s-a racit dupa vreo replica de-a ta. Poate ai zis ceva de l-a deranjat si nu ti-ai dat seama pe moment.

| RAY a răspuns:

Daca vb de fosta inca o iubeste asa ca posibil ca poate sa impacat cu ea

| biwltyad a răspuns:

Citeste ce ati vorbit sa vezi daca ai gresit cu ceva. Daca nu, incearca sa il intrebi la scoala, dar fara sa fii prea directa sau sa para ca il certi, poate are si el problemele lui si asta l-a impiedicat sa iti raspunda.

| biwltyad a răspuns (pentru biwltyad):

Nu am observat ca nu este la liceu cu tine. Vorbeste cu un prieten comun sa vezi daca i-a spus ceva. In orice caz, lasa-l sa respire, nu iti e dator cu nimic si daca nu vrea sa mai ia legatura cu tine e ok, desi ar fi de preferat sa stii motiv in caz de ai gresit cu ceva sa nu repeti greseala.