| Biancasata a întrebat:

Buna… de câteva luni m-am despărțit de fostul cu care am stat 3 ani … am decis sa ma mut chirie pe care mi-o plătește el. inițial a zis sa se calmeze lucrurile intr e noi apoi sa vedem ce e de făcut … lucru pe care pe el nu la interesat decât sa scape de mine cel mai probabil … nu știu ce sa fac efectiv. eu nu pot sa întrețin chiria fiindcă am un salariu mic … mi-e foarte greu și nu știu ce sa fac dacă îmi puteți da un sfat ceva … casa mea din păcate nu am condițiile necesare locuiesc la țara și nu pot sa trăiesc din nou de unde am plecat dar nu știu nimeni nu ma caută nu vorbește cu mine locuiesc singura in chirie simt ca o sa rămân pr todeauna singura și nu voi găsi pe nimeni care sa ma înțeleg sad

29 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Cauta o camera sa imparti proprietatea cu cineva daca vrei independenta. Ca sa dai chirie la apartament ai nevoie de un tip altfel nu te descurci singura

| Violleta2022 a răspuns:

Mai ia-ti un job, in weekend si cu doua salarii vei avea bani de platit chiria si intretinut singura.

| dullcat a răspuns:

Buna.Si eu zic ca e idee ok sa iti cauti o colega, in felul acesta se impart cheltuielile si ai cu cine socializa, macar din cand in cand.Ar fi si posibilitatea sa iti mai iei un job part time, plus sa inveti neaparat sa iti administrezi salariul.

| Freya1 a răspuns:

Încearcă sa muncești ceva suplimentar și sa găsești ceva mai ieftin.
O data ce ai un job/doua și o ocupație, socializezi, ieși, cunoști oameni, nu o sa ți se mai para nașpa sa stai singura.

Cu riscul de a-mi supăra soțul și copilul as fi vrut sa fi profitat mai mult de o perioada de genul și după sa ii cunosc laughing.

Treaba la tine e ca te-ai obisnuit cu el si problema e ca cel mai probabil ai devenit dependenta.Cum ai spus și tu.Ai venit de undeva de la tara,fără condiții,cel mai probabil unde stăteai mai mult singura, fără prieteni, fără o activitate ce sa te recreeze sau sa te facă sa te simți ok și ai dat peste un om cu, care poți sa ai interacțiune și activități cel puțin jumate din zi, ai dat de oraș unde te poți plimba în voie și fără sa fi bârfiți și privita ciudat, ai dat de condiții ok și te sperie ideea de a ți se schimba viata brusc.
Dar nu face greșeală de a ceda.Mai ia un job, socializează și avansează ca ce e pentru tine te așteaptă.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu că o fac pe bunul samaritean,însă daca vrei sa discuți cu cineva, îmi poți scrie in privat și discutăm.
Cât despre problema ta, ai făcut alegerea greșită de a accepta sa-ti plătească el chiria, pentru că acum depinzi de el.
Cel mai bine era să fi stat la tara, chiar daca nu ai fi avut toate condițiile necesare, pentru că, așa cum zicea și soacra lui Ghiță din Moara cu noroc "liniștea colibei te face fericit" și decât să stai în starea în care ești, mai bine îți iei viața de la 0, ii dai un refresh.
Cât despre fostul tau, nici nu știu ce să zic happy

| Furnicuta000 a răspuns:

Nu ai decat cateva variante pentru ca el la un momentdat o sa inceteze sa plateasca chiria pentru ca nu cred ca e milionar:
-iti gasesti o chirie mai mica
-iti cauti o colega de apartament
-iti gasesti alt job mai bine platit
-te muti in strainatate si incepi o viata noua
-iti gasesti pe altcineva sa-ti plateasca chiria sau sa te ajute altfel
-te impaci cu fostul

| AliGab a răspuns:

Fata mea, invata sa pui si tu un punct, o virgula ceva, ca sa inteleaga omul de unde pornesti o idee si unde o termini.
Daca am inteles bine ai ramas singura intr-un oras si nu iti poti permite chiria unui apartament sau a unei garsoniere...o solutie ar fi sa cauti o colega sau o fata cu care sa stai in chirie si sa impartiti cheltuielile. O alta solutie ar fi sa gasesti un serviciu care iti ofera si o camera (ceea ce cred ca este aproape imposibil). Iar ultima solutie, pe care, in ciuda faptului ca nu o doresti, va trebui sa o accepti, este mutarea in casa ta si, din salariu, sa incerci sa iti faci un minim de conditii.
Ca o concluzie, nu te mai muta cu niciun barbat care nu isi asuma responsabilitatea si nu se casatoreste cu tine, altfel vei trece la infinit prin ce treci acum.

| PrinceCharming a răspuns (pentru AliGab):

,nu te mai muta cu niciun barbat care nu isi asuma responsabilitatea si nu se casatoreste cu tine, ''
Mie mi se pare prostuta. Cred ca ea a fugit de la tara direct in casa aluia.
Daca era deja gaurita de ce ar luao ala de sotie? A trecut la urmatoarea.
De ce sa cumperi vaca daca primesti laptele gratis?

| luxlux2488 a răspuns (pentru PrinceCharming):

Faza cu gauritul si cu virginitatea este o tampenie. Si daca o iei virgina, te insori, stai linistit ca nu o sa fie toata viata a ta!

| PrinceCharming a răspuns (pentru luxlux2488):

Atunci sa strangem toate vagaboandele pline de sculament ca oricum nu conteaza ce boli au, nu?

| DeMicUnC?l?tor a răspuns:

Luptă să fi independentă.

| adryang78 a răspuns:

Omul ăla îți plătește chiria și tu zici că vrea doar să scape de tine? A fost dispus să vă acorde vouă, ca și cuplu, o perioadă de liniște în care să decideți cum vă rezolvați problemele sau dacă mai continuați relația, iar în tot acest timp îți asigură chiria, adică un acoperiș deasupra capului, iar tu crezi că a vrut doar să scape de tine?
Păi, ce să zic, felul în care vezi tu situația și faptul că nu te caută nimeni nu-ți ridică niște semne de întrebare? Revizuiește-te un pic, dar fii sinceră pe deplin față de tine însăți, să vezi, nu cumva problema e la tine?

| Gabrielll3 a răspuns (pentru adryang78):

Se simte vinovat. A profitat de ea si o arunca cu pretul catorva luni de chirie ca sa iasa curat si apretat din scena, crede el asta.
Nu-ti bati joc de femeie si o lasi fara ca, mai devreme sau mai tarziu in viata, sa primesti ceea ce meriti.
Si ea are partea ei de vina, nu i-a conditionat casatoria temandu-se ca se va intampla, exact de ce se intampla acum.

| VadimIvanov a răspuns:

Ar trebui să îți găsești un job, și pe urmă te vei descurca singură si să îți plătești chiria.

| Vasilake a răspuns:

'' nu pot sa trăiesc din nou de unde am plecat'' Dar ce credeai ca daca fugi de munca de la tara direct la oras doar cu chilotii pe tine si gasesti un domn generos ai sa devii oraseanca? Bine ti-a facut! Te-a rezolvat 3 ani si a trecut la urmatoarea.
Treci la munca campului ca-mi zice mie ceva ca nici chiria nu o sa ti-o mai plateasca.

| Biancasata explică (pentru Vasilake):

Du te ma in *** mea de invidios nu ți da tu cu părerea despre ceva ce n ai habar mars

| Vasilake a răspuns (pentru Biancasata):

Hai ia sapa, pune-ti gumarii si mergi pe ogor la scos barabule.

| Biancasata explică (pentru Vasilake):

Marș cu morții tai

| Vasilake a răspuns (pentru Biancasata):

Inteleg de ce te-a trimis omul ala la tara.

| Vasilake a răspuns (pentru Biancasata):

Nu pot fi invidios. In situatia ta... Iarna bate la usa, tu fara bani aruncata intr-o casa darapanata la tara fara lemne, apa la robinet si pamant pe jos. Ffffff rau.
Cine sa te adune de pe strada?

| Gabrielll3 a răspuns:

Ce ai cautat sa traiesti cu cineva necasatorita? Niciodata sa n-ai incredere in cineva care iti propune sa traiti in concubinaj adica gandeste ceva de genul: "deocamdata nu am o partida mai buna decat tine, dar daca gasesc voi scapa de tine, acum ne simtim bine si vom mai vedea. Oricum dupa ce te-am cucerit asa ieftin si tu mi te-ai oferit pe gratis nu mai prezinti un interes prea mare pentru mine"

| PrinceCharming a răspuns:

Si noi ce sa facem? Daca erai virgina te luam eu dar tu te-ai lovit cel putin 3 ani, esti olarita si nu prezinti interes.
Vrei sa te ajutam in gospodarie?

| AliGab a răspuns (pentru PrinceCharming):

Esti cam misogin. Tu esti virgin? Daca nu, ce drept ai sa ceri vreunei partenere asa ceva? Esti cam cu pretentii baiete si mai ai si nasul pe sus degeaba..ai grija sa nu cazi ca te julesti grav, sau mai rau, iti rupi nasul de tot

| PrinceCharming a răspuns (pentru AliGab):

Stii cum e? Barbatii o scot, o spala si gata. La femei nu-i asa. Eu pun conditiile, eu am banii. Fetele trebuie sa aiba decat pasarica neatinsa. Cer mult?

| dullcat a răspuns (pentru AliGab):

E doar troll.

| anonim_4396 a răspuns (pentru PrinceCharming):

"Daca erai virgina te luam eu"
"nu prezinti interes"

Bine ca prezinti tu interes.
Atata interes prezinti tu, ca iti pierzi vremea pe forumuri sa hartuiesti femei.

Atata interes prezinti tu incat trebuie sa dai bani ca o femeie sa fie dispusa să te atinga.
Ca altfel i-ar fi prea scarba sa se și uite in directia ta.

Nici nu vreau sa-mi imaginez cate infectii si boli colcăie in corpul tău dezgustator, curvar infect ce esti

Dar tot tu vii cu pretentile.

Prefeti sa traiesti o viata de degenerat sexual infect, unde vezi femeile strict ca pe niste obiecte, pentru ca iubire adevarata nu o primesti niciodata.
Nici macar de la mama ta (care si ea a fost gautita de nu stiu cati barbati, deci stai linistit).
Dar faptul ca esti un degenerat sexual si un animal fară valori care vede o relație strict trazactional, macar te face să capeti boli venerice mai repede si astfel ajuti selectia naturala sa scape mai ușor de rebuturile ca tine (care oricum nu aveau ce cauta in aceasta societate).

Dar bine macar că ai TPU-ul, un loc unde barbatii antisociali, singuri si nedoriti ca tine, se pot refugia sa isi verse frustrarile.

| PrinceCharming a răspuns (pentru anonim_4396):

La mine la usa este coada. Sunt dorit de sute de femei. Din nefericire 99% sunt ciuruiite de tot felul de golani care le-au pacalit cu promisiuni sau o plimbare cu bemveul.

| AliGab a răspuns (pentru PrinceCharming):

Clar ca ai un nivel crescut de misoginism. Si da, avand in vedere conditia ta, ceri prea mult. Crezi ca se rezolva totul cu bani?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru PrinceCharming):

Esti bolnav, dude.