| anonim_4396 a întrebat:

Bună! De o luna am o relatie, totul a fost intens la început, ne vedeam des și etc. De obicei nu prea vorbim prin mesaje, nu vad ca își da interesul și mi-a zis ca nu ii place să vorbească prin mesaje. Am inteles aspectul asta și nu l-am blamat, doar ca abia îmi scrie și parca nici nu simt ca sunt intr-o relatie uneori. Când ne vedem e foarte afectuos, apoi abia mai vorbim când ne despartim. Doar relația mea e asa? Asa reci sunt baietii în general sau ar trebui să-l banuiesc de ceva? Îmi place mult de el, e inteligent și afectuos doar ca e ciudat ca în restul timpului să ne ignoram. M-am gândit ca e genul care vrea și spațiu și am respectat asta. La un moment dat i-am spus ca as vrea să luam o pauza pentru ca oricum mă simteam singura și a zis ca nu vrea să ne despartim, să nu-mi fac griji. Mă face foarte confuza gesturile astea și nu stiu în ce directie să o iau :/

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca nu ii place sa va dati mesaje atunci vorbiti la telefon. Sunt multi oameni care prefera sa vorbeasca decat sa dea mesaje scrise. Nu trebuie sa insisti cu comunicatul prin mesaje. Nu prea vad o problema.

| geoconda a răspuns:

Poate i-o plăcea să vorbească prin mesaje, dar nu cu tine.
Eu cred că băieții cred ca indiferenta atrage, si chiar asa e. Da, indiferenta chiar atrage! Daca ar fi un cățeluș, ai fi tu indiferenta. Dar el e smecher, vrea să fi tu cățelușul in relatie.
Cati ani ai tu, drăguță? Dar el?
Dacă nu te face să te simți în largul tău, atunci zboară mică pasăre, zboară către văzduhul multicolor!

| Ionella1501 a răspuns (pentru geoconda):

Am făcut o scamatorie și am aflat ca vorbea cu altele laughing caz inchis

Răspuns utilizator avertizat
| geoconda a răspuns (pentru Ionella1501):

? Ce ai făcut să afli?

| Ionella1501 a răspuns (pentru geoconda):

Am rugat o amica să ii dea add, iar el s-a băgat în seama și a chemat-o afara. E clar ca vrea să experimenteze baiatu’ laughing

| geoconda a răspuns (pentru Ionella1501):

Da. Majoritatea sunt asa. Lasă-l naibii! Enjoy the life!

| Saiko10 a răspuns:

Nu mi se pare ceva normal sa nu vorbesti cu iubita ta prin mesaje in ziua de azi, adica daca nu puteti sa va intalniti o perioada ce faceti? nu vorbiti deloc? eu zic sa fi atenta cu tipul asta, mi se pare cam naspa, dar totusi este viata ta, tu stii mai bine situatia.

| Ionella1501 a răspuns (pentru Saiko10):

Mda, nu e greu să trimiți mesaj sau să suni dacă chiar îți pasa. Când tii la o persoana, simti nevoia să vezi ce face :/

| IreneNemteanu a răspuns:

Ionela, poate comportamentul lui ar trebui sa te puna pe ganduri de la inceput.
O relatie in care exista dragoste si afectiune nu functioneaza numai cand sunteti impreuna...
Poate ar trebui sa aveti o discutie seriosa si sa vorbiti deschis. Daca intr-adevar te iubeste si pretuieste, ai sa vezi schimbarea. Daca nu... pote iti este mai bine pe un alt drum.