| Helpme1244 a întrebat:

Deci mie imi place de o fata si i-am scris pe Facebook un mesaj mai lung in care ii ziceam ca imi vine sa plang si nu stiu ce si tocmai a arat la altii si cand ies pe poarta la liceu imi zice cineva din clasa ei.
Mi-a arata mesajele! Vezi ca toata clasa stie.
Deci imi e rusine sa ies din casa, ce sfat imi dati sa nu imi fie rusine? [eu ma simt mandru ca am reusit sa ii zic dar altii...] ce sfat imi dati sa nu imi fie rusine sau sa nu rada altii?

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Tu ai fost sincer si sensibil, iar ea a vrut sa se laude aratand mesajele dintre voi. Oricine face asa ceva e lipsit de bun simt, nu are maniere.
Stii ce poti sa faci? Sa te intalnesti cu ea si sa ii zici in fata cat a fost de urat gestul ei.
Acum unii vor rade, altii nu. Si chiar daca rad, se vor plictisi si vor uita incidentul.
Cum sa nu mai iesi din casa? Fii barbat! Apoi unii trimit poze nud si sunt mandri de ele.
Adopta o atitudine "mareata", de cuceritor. Spre exemplu:《 Uite asa am vrut sa o impresionez. Ce vi se pare asa amuzant? Chiar e bun textul! Tu cum faci sa te placa una?》
Fii sigur ca nu esti singurul care a patit asta. Atat fetele, cat si baietii arata conversatiile altora uneori. E un gest foarte urat, mai ales ca stiu toti colegii tai. A vrut sa se dea mare, ai ajutat-o sa-si faca reclama. Fii mai atent cu care vorbesti, altfel risti sa dai peste fete cu intentii mai putin bune.

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Deci, fata de care iti place atat de mult, tocmai a ras de tine, aratand colegilor ce i-ai trimis.
Urat din partea ei!
Dar foarte urat si din partea ta, ca nu asa agati o fata, spunandu-i ca plangi.

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Ai fost de mare ajutor...esti esti prietena cu colega lui? laughing ma pe bune acu, tipu e sincer, si voi acum il judecati.No, pai buna treaba.No, pai eu cand incep sa spun ce gandesc, sunt facut nesimtit, sinceritatea doare, adevaru doare.Multe femei se bat cu... ma rog, cu pumnu in piept ca vor sinceritate.Cand o primesc, nu le convine.Accepta sinceritatea cand vine la pachet cu tot ce gandeste omul.Da-i un sfat la baiatu asta, cat despre panarama care a ras de el, numai bine.Si noi barbati avem sentimente, si eu am plans pentru femei laughing nu e asta un capat de tara.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Liviu):

Probabil nu ai facut tu curte la prea multe fete ca stii ca, prima oara, cand te prezinti unei fete si ii spui ca-ti place de ea, nu-i trimiti mesaj sa-i spui ca plangi. Asta nu va impresiona nici o fata.
Daca erau deja in relatie sau erau certati, era de inteles si apreciat, dar cand ei nu sunt nimic, iar prima lui prezentare este cu plansul, apai, duca-se pe pustie, ca nici o fata nu ar vrea un papa lapte, care sa planga inainte.
Parca sunteti din Povestea Prostiei Omenesti - plangand inainte sa se fii intamplat ceva!
BIneinteles ca apreciem sinceritatea la orice ora, dar nu si prostia!
In cazul de fata, baitelul asta a facut o prostie: a trimis un mesaj "plangacios" care l-a pus intr-o pozitie nefavorabila.

| Liviu a răspuns (pentru Violleta2022):

Prima data trebuie sa fac pe duru, nu? nu mersi, prefer sa fiu sincer.Mereu am spus ce am gandit, am pierdut multe fuste pentru ca nu am fost in stare sa spun o minciuna, sa se cracaneze.Dar am fost si apreciat pentru 'lovitura in moalele capului' (sinceritatea)pe care o am. Asa papa lapte cum par, eu chiar am spus ceea ce am gandit la femei, acum ca am fost apreciat, ori ba, asta e partea a 2.Insa toate femeile care asteapta un badboy, tare pe pumn, sa le ridice in slavi, ajung mai devreme sau mai tarziu sa regret faptul ca nu au ales barbatu sincer care le-a spus totul.Acum depinde si de femeie, si barbati badboy trebuie sa se insoare, nu? si aia papa lapte, si toata lumea laughing dar per total, plangacios, ne plangacios, tipu asta ia aratat la torpila aia de copila ca are sentimente.Iar ea a ras de el.Asta peste 2 3 ani, pune cucu pe ea, isi bate joc de ea, si ii da cu sutu-n fund.Asta ar merita fetita cu pricina, si asta va primi, de la unu care doar asta face, si si-o merita.Nu poti rade de un om ca e sincer.Cat despre prostie? unde e minte multa e si prostie, si la barbati si la femei, dar nu mi se pare prostesc ca e mai emotiv din fire.E o stare normala.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are de ce să îți fie rușine, să plângi este omenește.
Dacă știe toată clasa aceea, ai devenit celebru.
Dacă ei râd toți, i-ai făcut să râdă.
Nu poți opri pe cineva să râdă sau să plângă.

| Bondarel99 a răspuns:

Poti sa ii spui ca mesajul era pentru altcineva si ca nu iti place de ea. Asa ii inchizi gura.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce proasta. Daca se intampla invers si faceai tu asta, zicea ca esti nesimtit.
Inseamna ca nu merita atentia ta.
A facut-o ca sa isi dea importanta ca o cauta si pe ea cineva.
Ca sa o faci de ras, poti sa ii spui ca mesajul a fost pentru altcineva, si ca nu te-ai fi uitat la ea, nici cu cucu altuia.
Si sa isi vada de treaba ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai de ce să te ruşinezi că i-ai spus unei proaste că o placi.Lor ar trebui să le fie ruşine, că n-au educaţie.Nu le prea atrage atenţia, astfel ei te vor sâcâi mai tare.De asta trebuie să fii sigur, că scrii unei persoane de încredere, care nu ar putea posta pozele sau conversaţiile voastre pe reţelele de socializare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie la mai multe fete ca plângi, poate stie atunci tot orasul.

| Subsemnatul123 a răspuns:

Ce idioata. N-o mai baga in seama. Cand iti mai zice cineva ceva ii zici ca-ti bagi ceva in ea. Fa-te ca nu mai exista. A facut o tampenie imensa, nu merita sa-ti mai pierzi vremea cu ea.

| crud a răspuns:

Tu nu ai de ce sa te rusinezi ca i-ai spus ei ce simti. Dar poate ti se deschid ochisorii si vezi ca ea nu merita sentimentele tale. O persoana NU arata altora mesajele primite. NU rade de sentimentele nimanui, chiar daca nu-i place acea persoana. Ceea ce a facut ea este foarte urat si ai da dovada de mandrie daca nici nu te-ai mai uita la ea. Daca cineva va rade de tine, ii vei putea spune ceva de genul: oricine greseste, se pare ca si eu am gresit pentru ca m-am inselat in privinta ei.(P.S. Stii cand se uita fetele la tine? Cand le intorci spatele. )

| Atat_Drakoo_1998 a răspuns:

Frate, fii atent! Daca fata aceea a aratat acestor persoane mesajul insemna ca are un caracter de nimic! Sfatul meu, ca de la frate la frate este sa nu ii bagi in seama pe cei care se iau de tine pe tema asta. In plus... de ce sa te simti rusinat? In ochii mei esti un om mare frate, ai spus tot ce ai simtit fara a ezita macar o clipa! Respect, capul sus!