| Jack99 a întrebat:

Deja a trecut o luna de cand nu mai vorbesc cu cea mai buna prietena a mea, ea a zis sa stam asa cateva luni. Dar mie imi e foarte dor de ea, as vrea sa o vad, sa povestim din nou, dar imi e frica sa o contactez sa nu se supere si mai tare. Ne am intatalnit acum cateva zile, am schimbat doua-trei vorbe, ea mi-a zambit a fost politicoasa cu mine, mi-a multumit frumos pentru o urare, ras la o gluma. Credeti ca ne vom impaca si ar mai trebui sa astept pana sa imi cer scuze si sa ii zic ca regret ceea ce s-a intamplat si ca am invatat multe din asta si nu o voi mai repeta. E una din cele mai importante persoane din viata mea si imi e tare dor de ea.

9 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Daca a zis cateva luni eu cred ca pur si simplu nu mai vrea sa fiti prietene. Incearca sa-i dai mesaj si vezi cum sunt lucrurile. Daca iti pare deranjata si astea si evita sa vorbiti sau sa va vedeti, atunci nu mai are rost sa incerci.

| Violleta2022 a răspuns:

Daca a-ti luat pauze in dragoste, inseamna ca nu mai aveti nimic unul pentru celalalt si relatia nu are continuitate!
Indiferent cat de mult ai vrea tu, relatia nu va mai functiona!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand stiu ca nu are legatura dar as vrea sa fie o persoana care sa vorbeasca asa de mine, asa cum ai vorbit tu despre prietena ta cea mai buna.
in al doilea rand eu cred ca ar trebui sa ii spui totul in fata adica ce ai de pierdut in a-i spune cat de mult inseamna ea pentru tine.Baiatul merge la fata, nu fata la baiat.Nu astepta sa vina la tine pentru ca nu o va face tocmai de asta a si spus ca ar fi bine sa pastrati distanta.
sper ca am fost de folos sa ai o zi buna si sper sa te impaci cu ea pentru ca, e pacat sa piezi o persoana asa importanta din viata ta doar pentru ca, nu vrei sa cauzezi o mica neintelege.

| MeForeverAlone a răspuns:

Eu cred că nu îți poți da seama după zâmbetul unei persoane dacă mai e supărată sau nu, pentru c un zâmbet ascunde destul de multe. Poți o suni sau să-i dai un mesaj, să-i spui că îți pare rău pentru ce ai făcut, și ce ai putea să faci ca să te ierte. O persoană nu va veni niciodată la tine să-ți spună,, Gata, te-am iertat, acum putem vorbi din nou". Va trebui să-i ceri iertare și să o întrebi dacă te iartă, sau dacă are nevoie de timp ca să gândească. Îi spui că îți lipsește și că îi duci dorul, exact așa cum ai scris aici, și apoi uită-te să vezi ce reacție are, dacă ochii ei arată răceală sau un fel de ușurare.
Multă baftă!

| GreenVoid a răspuns:

Ii explici situatia si ii zici ca vrei sa va impacati daca se supara mai tare cum zici tu atunci o lasi in pace si.ti vezi de viata.Nu poti sa obligi omu sa stea cu tine si nici n.ai nici un motiv sa te tii de c*rul ei atata timp ca nu.i vreo printesa ca sa te rogi atata de ea.Move on.Bafta!

| saturday10 a răspuns:

Asa am patit si eu... pana n-am mai putut tine in mine si i-am spus tot ce simteam, dar mi am cerut si scuze si ma rog, acum nu mai vorbim deloc, dar i-am inteles si ei motivele si acum ne mai vedem, ne uitam una la alta cu regret si trecem mai departe, sperand ca poate ne vom impaca intr-o zi. Cel mai bine e sa-i dai mesaj si sa-ti ceri scuze, desi asta nu inseamna ca trebuie sa faci sa para ca doar tu esti vinovata, intr-o prietenie gresesc ambele parti asa ca. Bafta multa♥

| SuntSerioasa a răspuns:

Să stii ca si mie mi s-a intamplat. sunt mai multe metode
1.Gaseste-ti o fata mai apropiata si inceracă sa para ca este cea mai buna prietena a ta. Fata respectiva(cea suparata pe tine) va deveni geloasa si se va supara.Iar dupa cateva zile ii faci un cadou sau o surpriza si ii spui ca nu era nimic real.
2. Ii faci o petrecere surpriza
3.oti sa faci rost de un animalut probabil caine sau pisica si il daruiesti cu funda rosie la gat -orice fata adora pisicile sau cainii
4. dupa ore, cand vine spre casa tu te duci acasa la ea mai repede si pui un poster pe casa cu iarta-ma (manual poate fi facut) -asta am facut--o eu si a functionat
5.in ghiozdan l-a scoala ii pui intre carti anumite biletele cu mesaje gen Love
6. Poti sa iti faci un tricou personalizat ..nu stiu sigur unde se pot te informezi -iti faci un tricou pe care sa scrie numele fetei + al tau.
Vă veti impaca daca ii dovedesti ca esti o buna bff
Incerci cu o idee de mai sus! KISS

| AnonimMM678 a răspuns:

Dar din ce cauza v-ati indepartat? Parerea mea e ca ar trebui sa incercati sa vorbiti, si sa ii spui ce ai de spus, sa ii spui ca este o persoana importanta in viata ta, si ca nu iti face bine ca v-ati indepartat.Succes

| TatianaZuzu123 a răspuns:

Avand in vedere ca sunteti prieteni buni ar trebui sa iti ceri scuze la ce ai facut si daca acea persoana tine la tine te va ierta....Crede-ma mi s-a intamplat si mie chestii de genul asta... Poti incerca sa o suni, fa tu primul pas spre impacare. Sper ca te-am ajutat. happy