| youareanidiot a întrebat:

Buna dimineața! O sa încerc sa fiu scurt si la subiect. Am avut o relație cu o fata timp de un an când eram mic de tot si după vreo 3 ani ne-am întâlnit din nou in club si am abordat-o, dar ea mi-a zis ca nu mai crede ca poate fi ceva serios între noi. Asta s-a întâmplat acum un an, iar de vreo o luna am abordat-o din nou pe mess si am vorbit chiar mult, insa ea a plecat in vacanța si eu am ieșit cu cineva cât ea a fost plecata si am pierdut si un pariu si am fost nevoit sa pun pe fb ca sunt intr-o relatie, după ce ea s-a întors n-am mai vorbit o săptămâna decât o data si ea a plecat din nou. acum s-a întors si am început sa vorbim din nou. am chemat-o in oraș, o chemasem si înainte sa plece dar am facut-o cam târziu si acum mi-a zis ca i se pare ca situația asta e ciudata pentru ca nu știe dacă sunt încă intr-o relație si se simte de parca ar fi pe o lista si ca se simte in plus mi-am cerut scuze, dar nu stiu ce sa fac si ce sa ii zic, I-am zis ca o sa ii explic dacă iesim si ea mi-a zis ca poate de abia peste 3 zile. nu știu ce sa ii zic sa nu o apostrofez sau sa par un disperat.

5 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| AndreiRevine a răspuns:

Asteapta si tu 3 zile,apoi invit-o la un suc, o inghetata,plimbati-va prin parc,cumpara-i ceva cadouri dar nu prea multe sa nu profite,apoi dupa o saptamana fa primul pas prin glume de exemplu: te descurci bine cu copii mai mici(daca intalnitii unii),apoi ii spui din gluma ai vrea sa fii mama copiilor mei? Ea va rade,iar tu ii spui,bine am glumit dar,totusi, am sa-ti spun ceva, te duci la urechea ei si ii spui incet te ador.La mine a mers.Succes!

| ησℓσνє17мαяιι a răspuns:

Mm`nusjtiu e sa zic.

e cam inqrcata treaba`tongue
dar adu`i aminte de cat de misjto` era totu` cand ati fost impreuna`smug
"din greseala" gaseste nisjte fotografii cu voi de atunci.
sau dintr`o gresjeala intentionata ascultati melodia voastra [daca aveati], sau daruiesjte`i ceva ce ea isji dorea cu mullt timp in urma [asja o sa ii demonstrezi ca "mai mereu" te`ai gandit ll ea.]

| rainbow20 a răspuns:

Interesanta poveste...
acum totul sta in mainile ei
daca simte ceva pentru tine... sau vrea doar prietenia ta
ar trebui sa o lesi... cele 3 zile.
chiar daca iti este greu
ar trebui sa accepti decizia ei
3 zile nu e un capat de tara... mai ales dupa ce a trecut atata timp
o sa va vedeti peste 3 zile si atunci daca o convingi o sa fie bine
dar ai grija! daca va accepta sa aveti o relatie sa nu o dezamagesti, abandonezi. cu alte cuvinte sa nu iti bati joc de ea!

| happynesss a răspuns:

Buna! Asteapta 3 zile dupa care du-o la o plimbare romantica in parc. Tine-o de mana si spune-i declaratii de genul :Soarele picteaza pe fata ta un zambet luminos pe care ador sa-l privesc! Sau Cerul se reflecta in ochii tai si-i conduce spre lumi nestiute pe care vreau sa le explorez impreuna cu tine! Poti fii si jucaus de exemplu: Pune-ti o floare in maneca (de preferabil trandafir) si fa-te ca i-l scoti de dupa ureche. Ii poti spune asta: Buzele tale sunt ca niste zane ce asteapta sa fie sarutate,,, si daca nu esti emotiv sarut-o! O sa o convingi ca acea chestie cu relatia nu este adevarata!