| Annabella9719 a întrebat:

Imi zic aici oful pentru ca trebuie sa-i zic cuiva ca nu mai suport!
Sunt in Anglia cu iubitul meu. Avem un copil mic.I-am adus pe mama si tatal meu.Sunt de luni bune aici.Si iubitul meu face urat ca ai mei nu contribuie cu nimic.
Da, ei nu platesc chirie.Dar imi platesc facturile de apa, gaz si curent. Iubitul meu cumpara manacare o singura data pe saptamana.Ca dupa doar ai mei cumpara.Ii cumpara si fetitei tot ce le cer. Daca vreau.Cumpara si ce mai trebuie prin casa.Mama munceste dar tot ma ajuta prin casa, cu fetita etc.
Si al meu tot nu-i multumit! Ca trebuie sa ne dea mai multi bani!
Sincer nu mai rezist psihic.
Cand vine acasa nici nu vreau sa-l vad ca iar incepe vechea poveste cu banii.Ca e innebunit de bani.Ca e chiria scumpa la casa etc.
Plang mai mereu dupa ce adoarme fetita. Tensiunea mi-a crescut.Pur si simplu nu mai suport!
Sa moara dracu cu bani singur!
Ca ii pretuieste mai mult pe ei!
Eu as pleca dar nu am unde.Serviciul l-am incheiat cand am ramas insarcinata.
Chiar si asa imi trebuie un loc undeva sa stau.Bani pusi deoparte nu prea am.Pentru ca neavand salariu de unde sa iau? Mai ales ca aici cresa e 800-1000 lire/luna.
Am incercat sa muncesc de acasa.Nu mi-a iesit.
Daca nu era fetita plecam de nebuna de acasa.Chiar nu stiu ce sa mai fac.
Azi imi venea sa bag cutitul in el! Asa de tare ma enerveaza!

22 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ce cauta ai tai la tine daca tu esti fara post de lucru si poti avea grija de copil? Asa nu existau discutii, vrea sa dea si ala la buci dar nu poate pentru ca mata te aude prin gaura usii, e bine ca plateste facturile dar sa dea bani si de mancare daca se plange ca tot da chirie mare ar fi un fair deal asa. Daca nu aveai copil veneai in Felixstowe si te bagam in portul naval la un birou sa lucrezi

| Annabella9719 explică (pentru mgtow):

Mai cumpara si ei mancare.Dar pe unde vine Felixstowe? Dupa ce creste copilul vreau sa ma intorc la munca.

| mgtow a răspuns (pentru Annabella9719):

In estul angliei la 2h distanta de Londra (vezi google maps). E cel mai mare port de containere din UK. Pe cine ai injurat inainte?

| Annabella9719 explică (pentru mgtow):

L-am blocat.Nu stiu cum il chema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O familie ca să poată rezista în aceste condiții trebuie să fie unită, mai ales departe de țară. Interesul copilului primează. Doar să discutați toți împreună, asta ar putea rezolva situația.

| relian a răspuns:

Naspa ce spui ca bagi cutiu in el laughing ce vocabular mai este si asta? In sf am rasfoit asa pe ici colo si am aflat ca parintii tai sit acolo sa munceasca sa isi faca casa in RO corect?
Deci parintii tai locuiesc la voi, deci muncesc dar nu platesc chirie corect. Iara tu daca il parasesti pe asta cu care esti la ei nu ai ce cauta laughing sincer ii dau dreptate sotului tau ori ce este el.
Parintii tai ar trebuie sa contribuie la chirie jumate, are dreptate prietenul tau.Pai cum vine asta,vii la munca strangi bani sa iti faci casa in RO,dar in Anglia las ca stau la ficamea si nu platesc nimic? Dar tu de ce nu-i dai afara? Asa ati putea sa locuiti cu inca altcineva care ar plati jumate din chirie si ati iesi mai ieftin,decat sa stai cu parintii tai, care nu va plateste nimic.
Ba dimpotriva tia si zis in fata ca la ei nu ai ce cauta, daca te desparti de asta cu care esti acum laughing pai astia is parinti?
Eu asa as face in locul vostru, as cauta un alt cuplu cu care sa impart chiria, asta daca parintii tai nu vor sa plateasca jumate.
Iara cheltuielile la fel se impart la jumate, ca pana la urma stai acolo 2 cupluri.Nu sa vina aia sa munceasca, sa nu plateasca chirie nic, sa starnga bani sa-si faca casa.Pai fa-ti casa,dar nu pe spatele meu laughing
Vad ca te enervezi rau de tot laughing daca ajungi sa bagi cutite in oameni laughing laughing
Copil de ce ai mai facut daca spui ca bagi si scoti? Iara tu ar fi cazul sa pui mana pe munca,Stiu ca dupa o perioada de stat, de frecat menta parca nu-ti mai arde de munca laughing si mie mi s-a intamplat asta, dar e greu pana te apuci, ca dupa te obisnuiesti.
Duceti copilu la bona, nu costa cat arati tu pe aici, poate undeva la 5 sute da dar nu o mie, cred ca exagerezi, ori le infloresti.Am si eu ceva rude mai indepartate in Anglia si sigur nu platesc atat, au si ei copil si muncesc ambii.
Deci asa e mai bine, decat sa stai acasa sa te apuce groaza si nervii ca nu mai suporti nu stiu ce comentarii laughing du-te la munca vii acasa behaita, nu-ti mai arde de enervari laughing de bagat cutine nici pomeneala.
Nu ai spus cati ani ai.Ma refer ca deja ai si facut copil fara poate sa va fi cunoscut f bine, sau fara sa stiti in ce va bagati.Ok scrie mesaj ce scoala ai si cati ani ai si iti dau un raspuns.

| Annabella9719 explică (pentru relian):

Exagerez le dracu sa te ia! Daca m-am interesat peste tot la toate cresele si asta e pretul?! Si nu stau eu sa imi dau copilul la o nebuna care cine stie ce face! Oricum duoa ce face 3 ani ma voi duce la munca ca va incepe gradinita! Ai fost in tara asta vreodata? Stii despre ce e vorba? Sau iti place doar sa-ti dai aiurea cu parerea? Nu imi las eu copilul pe mana la o mucoasa de 18 ani care imi ia si 10 lire pe ora! Nici la creaa nu cere atat! Tu sa-i lasi pe ai tai! Nu-mi pasa!
Hai sictir!

| Freya1 a răspuns:

Foarte bine atunci, spune-i ca o sa iti trimiti părinți acasa sau sa se mute si sa plateasca o bona sa poti sa mergi la lucru si tu si sa aduci bani in plus sa vada daca ii convine sa cheltuie alti bani cu o persoana doar pentru încă un salar.
Nu trebuie sa te consumi doar sa pui punctul pe i. Daca vrea sa plece părinții tăi foarte bine lăsau sa plece, dar eu cred ca tot nemulțumit va fi ca trebuie sa te tina el pe tine si pe copil.Omul ala are altceva nu bani ii sunt problema, ori e ceva intre el si părinții tăi ori nu vrea familie.

| Annabella9719 explică (pentru Freya1):

Si bona si cresa e cam acelasi lucru.Tot banii aceea inseamna.
As putea merge la munca abia dupa ce fetita face 3 ani cand are 15 ore gratuite la gradinita.

| Annabella9719 explică (pentru Freya1):

Si bona si cresa e cam acelasi lucru.Tot banii aceea inseamna.
As putea merge la munca abia dupa ce fetita face 3 ani cand are 15 ore gratuite la gradinita

| Freya1 a răspuns (pentru Annabella9719):

Păi si părinții tăi la ce au mers acolo daca nu stau sa te ajute ca oricum e la cresa?

| Annabella9719 explică (pentru Freya1):

Pentru ei.Au adunat bani si isi fac casa.Si-au luat masina.

| Freya1 a răspuns (pentru Annabella9719):

Păi atunci sa se mute separat ca poate pe iubitul tău il intimidează. Copilul e mic plânge, se îmbolnăvește, el vine obosit de la munca, tu nu muncești, mai sunt si ai tăi acolo fiecare cu dorințele si plăcerile lui si cumva e normal sa ii stea in coaste.

| Annabella9719 explică (pentru Freya1):

Nu isi permit ei sa ia o casa.Sunt chriile mari.

| Freya1 a răspuns (pentru Annabella9719):

Păi nah, atunci probabil o sa ai de alea.

| ywar a răspuns:

Iti propun sa-ti iei un pistol Glock si sa-l impusti. Cu cutitul s-ar putea sa ratezi.

| Xdreaper21 a răspuns:

Cand nai bani ii vrei si cand ii ai vrei mai mult
Acum banii sunt totul nu ai ce face si el are dreptate daca el castiga 2000 de lire 1500 se duce pe chirie si 500 pe mancare benzina/motorina la masina cu ce se plateste

| Annabella9719 explică (pentru Xdreaper21):

Si eu ce sa fac? Nici nu ma lasa sa le zic eu ceva dar nici el nu zice nimic.

| Clytia a răspuns:

Iubitul tau nu ar trebui să facă scandalul ăsta din moment ce v-ați mutat în UK. Era de așteptat că chiria o să fie foarte mare. Și faptul că nu te lasă să le comunici părinților tăi nemulțumirea lui, și nici el nu o face, e clar că e conștient de contribuția părinților tăi, și dacă ei ar pleca, îți dai seama că nu i-ar conveni să mai plătească toate facturile și ce mai trebuie pentru casă. Consider că cel mai bine ar fi să discuți cu părinții tăi, fără ca el să știe. O relație se bazează pe încredere și înțelegere, iar la voi nu mai e așa ceva. Dacă nu vrea să te înțeleagă, pentru că tu nu ai ce să faci până când copilul nu mai crește, nu poți să te angajezi... Ar trebui să-l lași, pentru că nu ai cum să stai lângă un om care îți reproșează toată ziua că el plătește singur chiria ș.a.m.d
Și mi se pare o prostie să rămâi cu el doar de dragul copilul. Aduce numai suferință și o să intri de tot în depresie.

| Annabella9719 explică (pentru Clytia):

Crede-ma ca as fi plecat de multa vreme.Dar nu am unde pleca.Nu am bani.Parintii mi-au zis din start ca daca ma despart de el la ei nu am ce cauta.Sa ma descurc.
Daca as fi castigat jumatate din salariul lui as fi plecat cu fetita de multa vreme.

| Clytia a răspuns (pentru Annabella9719):

Îmi pare rău să aud asta! Nu ai decât să-i pui pe toți față în față și să le comunici ce-l nemulțumește pe iubitul tău. Poate dacă părinții tăi ar plăti și ei o parte din chirie, iubitul tău ar mai înceta cu toate reproșurile. Tu trebuie să fii puternică, să lupți pentru fetița ta. Când o să împlinească 3 ani, te angajezi și poate cine știe, după un timp te întorci în țară. Mult noroc și multă sănătate fetiței!

| Annabella9719 explică (pentru Clytia):

Multumesc! Insa sincer mi-as dori sa-mi cresc fetita in UK.M-am obisnuit aici si imi place.Si ei sunt sigura ca ii va fi mai bine aici.Aici s-a nascut pana la urma.