| deliamihaela a întrebat:

Buna la toti.ma ajutati si pe mine cu un sfat va rog? sunt casatorita de 6 ani de zile cu sotul meu cre are 37 ani iar am numai 21. avem o fetita impreuna in varsta de 2 ani. m-a inselat in urma cu cateva luni, l-am prins si a recunoscut. mi-a jurat ca ma iubeste si k a fost doar o aiureala si m-a rugat sa il iert k nu se va mai intampla, insa acu 2 zile i-am gasit in tel mesaje compromitatoare de la o femeie. el zice ca e un prieten care il buzareste si mai multe explicatii fara sens.deci se incurca si el in prprile-si minciuni.nu mai pot suporta o alta dezamagire.de 2 zile plang intruna, sunt foarte deprimata.cum sa fac sa aflu cine e acea femeie avand in vedere ca nu am decat numarule ei de telefon si nu imi raspunde la tel indiferent de pe nr as suna-o, inchide imediat ce aude voce de femeie.va rog ajutati-ma

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Intreaba-l pe sotul tau, desi nu stiu la ce ti-ar folosi sa afli cum o chema. Daca spune ca te iubeste si cealalta a fost doar o relatie pasagera ar trebui sa-ti spuna numele. Identitatea ei, dupa numarul de telefon, o poti afla doar de la furnizorul de servicii telefonice sau din diferite carti de telefon, cauta pe internet cu numarul respectiv si poate ai noroc. Numai bine!

| deliamihaela explică (pentru Ioandelasal):

Degeaba il intreb k el sustine k nu exista nici o femeie in viata lui in afara de mine.dar totusi merci am sa incerk sa caut pe net cu numarul de telefon.merci inca o data

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Te-ai căsătorit de la 15 ani cu acte?
Diferența de vârstă dintre voi este de 16 ani!
Oare ce ai văzut la el că deja este puriu? A fost primul bărbat din viața ta și ai crezut în el.
Acum este timpul să cobori cu picioarele pe pământ și gândește problema la rece. Te-a înșelat o dată, o va face mereu;
nu trebuie să duci o viață chinuită alături de un om care nu-l interesează că-ți "ucide" sentimentele pe care le ai față de el.
Este timpul să-ți iei viața în propriile mâini, copilul alături și mergi pe drumul tău. Este greu dar vei face depresie, vei ajunge în pragul nebuniei. Și pentru ce sau pentru cine?
Nu-l interesează persoana ta, ci doar că are o slugă în casă, că este cineva care îi crește copilul, etc. și viața ta unde este?
Trebuie să pui un bărbat să sune la acel număr de telefon sau îi faci o înscenare.
Succes.
Pa, pa.

caramela
| caramela a răspuns:

Buna seara! nu cred ca e atat de important sa afli numele ei, important e sa vb cu sotul tau cu mult calm, si sa il faci sa inteleaga ca locul lui e langa fam, adica langa tine si fetita, nu langa acele femei care cauta doar aventura si un suport financiar, mai fal sa intleaga ca erai o minora cand v-ati cuplat, si e pacat sa isi bata joc de tine, cel putin sa iti zica in fata ca nu te mai vrea in viata lui si terminati balciu...

| cuvant a răspuns:

Ideea e ca. daca cel numar ar fi de abonament ai putea afla facand o plangere la cei din reteaua respectiva si asa ai putea sa afli numele lor sau daca cunosti pe cineva la vreun punct de lucru pentru reteaua respectiva.
Sincer nu ti-as recomanda sa afli cine este ca te va durea si mai tare ci pur si simplu sa-i spui ca e bine sa te desparti de el. Daca a facut-o o data si ai gasit alte mesaje in telefon iti spun ca nu e doar una ci mai multe femei cu care umbla. Se bazeaza ca esti tanara si ca ai incredere in el si te prosteste cat vrea de mult. E greu sa faci un pas de acest fel dar nu uita ca peste vreo 2-3 ani se va mai intampla deoarece e o varsta destul de mare intre voi si e plecat destul de mult de acasa din cate observ.
Daca o sa mai stai sa stii ca atunci cand vei prinde curaj sa ii reprosezi si sa iei decizii in viata ta... va inceput sa te manipuleze si mai mult decat o face acum. Momentan el incearca sa te faca dependent de el, financiar, emotional si celelalte lucruri.
Ai grija si daca vrei sa vorbim mai mult astept un mesaj pe privat.

| IngerulSiDraculTau a răspuns:

Lasa-l asemenea specimen nu se schimba! si mai ales el la varsta lui este deja scolit, in timp ce tu esti inca naiva.barbati sunt si multi care te pot aprecia, respecta si iubi pe tine pe copilul tau.mult noroc.pa pa

| aLiaLi a răspuns:

Fa-ma sa inteleg ai 21 de ani esti casatorita de 6 ani si ai si un copil de 2 ani?

| deliamihaela explică (pentru aLiaLi):

Exact.ce pot sa fac ca sa dau de acea femeie, sa aflu cine e?

| roxanarsene a răspuns:

Te-ar face sa te simti mai bine numele ei? nu cred! mai rau iti faci! daca aia atunci cand aude voce de femeie inchide inseamna ca stie de tine, ca el e casatorit! du-te vreo saptamana doua la parintii tai cu tot cu aia mica! pana te linistesti si sa iti pui ordine in suflet! vezi cum reactioneaza sotul tau dupa o perioada in care esti departe! o sa intelegi ce decizie trebuie sa iei!

| janynefeaver a răspuns:

Buna. Si eu am avut aceeasi problema. Sunt casatorita de 2 ani si jumatate si avem un baietel de 1 an si 8 luni. Acum cateva luni, mai exact in august, l-am prins ca ma insela, dar nu a apucat sa se culce cu respectiva. Am avut un scandal de zile mari, cu respectiva am reusit sa vb la tel si desigur am avut o discutie foarte serioasa. In cele din urma, a renuntat la ea si ne-am impacat. De atunci, nu a mai avut nicio tentativa de a ma insela, dar totusi imi este foarte greu sa uit. M-am impacat cu el pentru binele copilului, nu vreau sa creasca fara tata, dar i-am spus lui ca nu l-am iertat. Nu pot sa il iert oricat as incerca. Poate voi reusi cu timpul, daca imi va demonstra ca a renuntat la infidelitate.
Cu respectiva, poti incerca sa dai de ea punand pe un barbat (un var de-al tau, fratele, vecinul. etc) sa o sune si sa pretinda ca are nr ei de la sotul tau si ca vrea sa o cunoasca. Apoi, daca ea va da curs discutiei, o poate intreba in ce relatii este cu sotul tau pentru ca nu vrea sa ii incurce. Nu stiu daca ai taria sa asculti discutia fara sa intervii, dar este o solutie ca sa poti afla daca te inseala sau nu.
Sper ca ti-am fost de ajutor.
La revedere

| Allynushea a răspuns:

Dragele mele... pentru mine nu e o mirare ca barbatii inseala! mereu o fac! bineinteles ca pe noi femeile ne deranjeaza asta dar eu una am crescut printre baieti si am ajuns la o concluzie! daca au o aventura, merg isi fac treaba cu vreo fufa si pleaca...brravo mami pana la urma il intelegem ca nu le place supa in fiecare zi daaar atunci cand au o relatie de durata cu o alta femeie pe la spatele nostru atunci relatiile noastre sunt in pericol si asta nu se mai poate ierta! nu ar trebui sa ne bazam niciuna pe faptul ca iubitul sau sotul meu ma iubeste si nu ma inseala pentru ca apoi sa aflam ceva si sa trecem prin depresii, certuri si mai rau despartiri!

| Allynushea a răspuns:

Iar tie draga mea deliamihaela iti recomand sa fii calma, iubitoare, atenta in loc sa faci crize si sa te certi chiar daca e cam greu dar numai asa iti poti salva casnicia! fa-l pe el sa isi dea seama ce greseala a facut si ce comoara are langa el pentru ca niciodata nu isi va lasa familia calda si iubitoare! sper sa fi fost de ajutor, te pup :*