| cryssu90 a întrebat:

ma numesc Cristina si dupa o relatie de 11 luni cu iubitul, el mi-a zis ca nu mai vrea sa fie cu mine pentru ca l-am ranit mult, ca l-am jignit, am fost rece cu el si l-am respins, avem cam o luna de cand nu ne mai purtam ca un cuplu, desi inca locuim impreuna si asta ma doare enorm, el a incercat sa ma combine cu un prieten de-al lui si acest lucru m-a facut sa cred ca nu ma mai iubeste, inca sper si ma rog la Dumnezeu sa imi mai dea o sansa, desi el refuza, il iubesc mai mult k niciodata si am vb de multe ori cu el, i-am zis exact ce simt, Acum o zi mi-am luat lucrurile si am plecat la tatal meu, iar aseara am venit sa imi mai iau ceva haine ce le-am uitat si mi-a promis ca ma duce el cu masina inapoi si nu ma mai dus, de ce oare mai vroia sa ma tina langa el daca nu ma mai vrea in viata lui? Am decis sa raman pana a 2-a zi si sa plec cu autobuzul, cand ne-am pus in pat i-am zis ca mi-e frig si vreau sa-l iau in brate si nu cred ca e nimic in neregula chiar daca nu mai suntem impreuna.Nu a zis decat un da?, apoi a zis ca daca ma deranjaza sa ma ia si el in brate pe mine? Si am zis ca poate, apoi mi-a zis sa ma bag la pieptul lui si ma tinea in brate, tot ofta si ma mangaia, eu neavand in ce sa dorm m-am imbracat in niste haine de-ale lui, in aceleasi haine in care m-am imbracat in prima noapte cand m-am mutat cu el. aa si am uitat sa mentionez ca mi-a prezentat familia lui si a vrut sa ne casatorim, deci n-a fost o simpla relatie.sa revenim.Asa,si apoi eu i-am zis ca ma simt ca in prima zi si el a zis,"asta vroiam sa zic si eu" apoi am facut dragoste si sincer chiar si despartiti fiind, am mai facut-o, dar in interiorul meu nu se mai numea dragoste, pentru ca simteam o raceala mare din partea lui, nu mai era tandru cu mine, nu ma mai simteam ca atunci cand eram un cuplu, sincer aznoapte m-am simtit super bine, azdimineata cand a plecat la servici l-am intrebat daca imi da un pupic si a inceput sa zambeasca, ne-am pupat pe obraz si apoi el m-a luat si m-a strans tare in brate.Cam asta e tot, nu stiu ce sa mai fac sa-i dovedesc ca il vreau inapoi, el a cam inceput sa fie interesat intr-un fel de alte fete, sau vrea doar sa ma faca geloasa, nici nu stiu, ma doare enorm si nu mai stiu cum sa procedez, va rog frumos ajutati-ma si pe mine cu cateva sfaturi, il iubesc mai mult decat orice pe lumea asta, vreau sa fim iar impreuna, am incercat sa-i dovedesc si ca m-am schimbat, multumesckiss

Răspuns Câştigător
| Dreamer a răspuns:

Da-i o saptamana sa-si faca de cap...stiu ca suna urat ideea ca poate si mai mult ca sigur o sa te si insele dar astia suntem noi barbatiibig grin... uneori, avem nevoie sa facem aceste greseli ca sa ne dam seama cat de mult o iubim si ca niciuna nu este precum ea happy, acea ea care stie lucruri despre tine pe care nici macar tu nu le sti, acea ea care te iubeste sincer si neconditionat, acea ea care iti mai da o sansa atunci cand nu meriti.

| cryssu90 explică (pentru Dreamer):

Buna,inteleg ce vrei sa spui,dar oare cum as putea sa-i ofer aceata saptamana, daca noi locuim inca impreuna, mancam si dormim impreuna?

| Dreamer a răspuns (pentru cryssu90):

Http://www.cinemagia.ro/trailer/hall-pass-5844/ poate te ajuta asta?

7 răspunsuri:
| mariana20 a răspuns:

Buna...din pacate nu am nimic bun de zis din ce ai povestit tu.Am trecut si eu prin asa ceva.Este clar ca el nu mai vrea nimic cu tine dar in acelasi timp pentru unele partide de sex mai esti buna.acum el doar ASTA vrea de la tine.pe scurt se foloseste de tine.Si cu cat tu ii spui mai mult ca il iubest si il vrei inapoi cu atat el te va folosi mai mult sad din pacate stiu ce zic pentru ca am trecut exact prin asa ceva...Cel mai indicat ar fi sa fi foarte tare si puternica si sa iti vezi de viata fara el.Bafta multa:*

| eugenl a răspuns:

Eu cred ca a obtinut ce-a vrut de la tine. Sa-ti fie invatatura de minte, fereste-te de astfel de persoane

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca sint cea mai indicata persoana sa dau sfaturi. e induiosatoare povestea, stii eu cred ca el mai tine la tine, dar e confuz, ce-ar fi sa-l lasi putin sa se gindeasca la rece, da-i timp sa decida, poate s-a plictisit sau s-a simtit constrins doar, asa-s barbatii, incomprehensibili happy

| Robertttttttt a răspuns:

Incearca sa te dai pe langa el sa ii spui ce simti tu pentru el si sa il intrebi daca el mai simte ceva pentru tine! Spune-i sa se gandeasca bine ca tu il iubesti mult si ca vrei sa fi impreuna mult timp ca nu vrei sa te desparti de el sa fii sentimentala sa il faci sa sufere ca te a ranit, ii spui din suflet. II spui ca tie tii se pare ciudat ca ai stat 11 luni cu el si acum dintr-o data PA! Spune-i daca are pe altcineva? Daca nu de ce te comporti asa cu mine Spune-i cu ce ai gresit!? Incearca sa vorbesti cu el serios si sa ii explici cu amanuntul!

| cryssu90 explică (pentru Robertttttttt):

Buna Mihai,multumesc frumos pentru aceste sfaturi,dar sincer,toate astea le-am facut deja si nu o singura data,de asta nu mai stiu ce sa mai facsad si totusi imi da unseori impresia ca ma iubeste,dar nu mai stiu cum sa procedez,intr-un fel nu mai vreau sa fiu presul lui,am renuntat la mine, la fericirea mea, pentru el si degeaba.