| Vasilegabriela a întrebat:

ma numesc Gabriela si azi am luat un 4 la tehnologie si nu stiu cum să-i spun tatei, el si mama s-au despărțit iar eu am rămas cu tata dar vorbesc la telefon cu mama, tata totdeauna și-a dorit să fiu cea mai buna am note de 8, 7, 9 si in clasa a cincea am luat un 4 la romana la început i-am spus si nu a reacționat tocmai bine, nu stiu cum să-i spun, mi-e frica de reacția lui stiu ca no sa ridice mana la mine, nu m-am bătut niciodată dar el își dorește ca anul acesta să iau premiul 2 dar eu nu pot mai mult de premiul 3 nu pot, nu stiu cum să-i spun, va rog dati-mi un sfat!

Răspuns Câştigător
| crinagminimouse a răspuns:

Spune-i tatalui tau exact ce s-a intamplat si cum ai luat acea nota cred ca esti o fata foarte inteligenta pentru ca nu oricine are note de 8 si 9
si mai ales in ziua de azi
cand profesorii sunt exigenti. Spune-i ca a fost o scapare probail a fost o lectie mai grea sau poate profesorul nu a explicat prea bine si astfel nici tu nu ai inteles prea mult.Chiar daca va fi putin suparat ii va trece repede mai bine ii spui tu decat sa afle la sedinta cu parintii.Succes si astept sa-mi spui ce ai facut.