| NothingImportant200 a întrebat:

O sa trec direct la subiect. Tata are o amanta de ceva timp, el crede ca nu stiu asta dar am putut sa aflu destule doar punand niste lucruri cap la cap laughing. Parintii mei sunt despartiti ( nu in acte) doar ca stau in case separate si eu stau cu mama si uneori mai vine tata pe aici. Chestia este ca de curand mi-a dat tata add pe facebook si am gasit un fel de declaratii de dragoste intre el si curva aceea (scuzati-mi expresia - de precizat ca acea femeie are sau cel putin avea si ea sot si doi copii de vreo 5 si 3 ani ). Tata lucreaza in alt oras si vine doar la sfarsitul saptamanii acasa iar cand e plecat eu vorbesc cu el pe facebook. As vrea sa-i spun ca stiu de toata povestea asta dar nu in asa fel incat sa-l ranesc sau ceva.Cum sa o fac? Eu chiar sunt indiferenta de situatia asta, nu ma simt nici mintita nici tradata nici nimic, vreau doar sa vada ca stiu.

15 răspunsuri:
| fabiola a răspuns:

O explicatie in acest sens nu o poate cere decat mama ta iar impreuna vor decide ce vor face! Ai putea intreba cine este acea persoana si ce vrea de la el? Iti inteleg revolta si iti apreciez maturitatea-parintii sunt parinti indiferent de probleme!

| mona a răspuns:

Spune-i si lui ce ne-ai spus si noua aici

| Oliveoo a răspuns:

Vrei sa vada ca stii? ok, du-te spune-i! Acum tu esti ingrijorata de reactia lui cand realizeaza ca stii ce se intampla? Stai linistita ca nu se va supara pe tine pentru ca ai descoperit doar punand niste lucruri cap la cap. A si te sfatuiesc sa nu te bagi in relatia lor pentru ca si eu am facut la fel dar m-am zbatut degeaba, absolut degeaba.

| Wøodenpints a răspuns:

Vezi dacă nu te-a bătut destul când erai mică? Acum te bagi aiurea în viața omului.

| Liviu a răspuns (pentru Wøodenpints):

laughing)))) ce tare ai fost.

| Dariusuu a răspuns:

Cred că ar trebui să-i spui ce ştii, totuşi eşti fiica lui şi te va înţelege şi te va lămuri odată pentru totdeauna.

O zi perfectă îţi doresc.

| Exilee a răspuns:

NU ai mentionat daca tatal tau are o situaite financiara mult prea mare. In acest caz, iti poti da seama cu usurinta ca femeia il iubeste sau nu pentru interes.

| NothingImportant200 explică (pentru Exilee):

Nu cred ca e pe interes, nu suntem bogati incat sa-mi ia un Porsche la prima lacrima pe care o dau dar nu stam nici asa prost. Mama si tata muncesc amandoi si banii ne ajung pentru facturi si alte alea si pentru strictul necesar

| LadyMelian a răspuns:

Pur si simplu il inviti la o discutie tata-fiica. Daca se crede destul de "adult" incat sa aiba o amanta atunci sa fie destul de "adult" sa isi asume si consecintele (daca pot sa le numesc asa).E om in toata firea, nu are de ce sa se supere.In plus e si el constient ca intr-o zi tot se va afla despre idila.

| UndergroundFolklore a răspuns:

Cu toate ca asta nu e chiar problema ta, ar trebui sa-i spui pur si simplu ca stii si ca nu te afecteaza.Atat.

| And4rr a răspuns:

Poi ii poti spune asa :
"Tata pot sa iti zic ceva? Dar fara sa te superi ok?
Logic ca tatal tau va zice da!
Promiti? Tatalbig grina
Si ii spui asa:Eu stiu ca te-ai despartit de mama si ca ai o amanta nu ma simt mintita sau tradata.Am vrut doar sa stii.Dar daca te supara ca ti-am zis imi cer mii de scuze...Tot timpul vei fi tatal meu chiar daca esti bun sau rau.Tot timpul te voi iubi."
Mie nu mi s-a intamplat dar incearca sa vezi poate functioneaza. Oricum esti copilul lui.Te iubeste!
Funda?

| lotus21 a răspuns:

EU: ce faci tata cum o mai duci ( ceva de genul)
TATA: bine(ceva de genul)
EU: tata n-ai nimic sa-mi spui?
SITUATIA 1: TATA: pai cam am ceva sa-ti spun( calea cea usoara si probabil inexistenta)
SITUATIA 2: TATA: nu de ce?
EU: pai e adevarat ce cred eu...

pretty simple... sfatul meu treci direct la obiect precum ai pus intrebareawinking

| GigllyMandy a răspuns:

Hey!
Situatia ta este una interesanta, a-si numi-o dramatica, dar,, indiferenta ta" ma opreste. Ai putea pur si simplu sa-i spui la fel de senin cum ai scris si aici, ca stii, doar ca nu te afecteaza. Sau daca crezi ca un raspuns atat de sincer ar putea sa-i raneasca sentimentele, fa niste aluzii la,, noua lui prietena de pe fb".
Sper ca ti-am fost de ajutor!

| didu73 a răspuns:

Ar trebui sa-i spui ce sti..si sa-l intrbi daca e sigur de femia aceea, adica o iubeste sau daca e sigur ca ea o iubeste, incearca sa vorbesti cu el intre patru ochi si cand e intr-o dispozitie buna! bafta

| iubescdouaseriale a răspuns:

Buna! Spune-i dicrect si la subiect tata am aflat ca ai o amanta simplu! Daca nu vrei sa eu spui in fata spune-i-o pe fb sau pe mess sau daca vrei poti sa eu spui si in fata! la urma urmei e tatal tau nu cred ca se va supara pe tine! Ba chiar mai mult va considera ca nu esti chiar asa de prostuta cum crede el! Si ca poti sa-ti dai seama APROAPE de orice! SI STAI LINISTITA DACA IO SPUI PE FB SAU PE MESS NU CRED CA ARE CE SA-TI SPUNA SAU FACA! MULT SUCCES! 1 SI NU UITA DIRECT SI LA SUBIECT! ITI UREZ SUCCES! TE PWP PA!