| ClaraMC a întrebat:

Buna seara! Am o situație cu o prietena care îmi spune că ea atunci când iese la întâlniri i se pare normal sa se îmbrace mai mai provocator, cu decolteu neapărat(este inteligenta, nu doar arata bine desi are sânii mici,are multe pasiuni) pentru că așa sigur îl va atrage pe un bărbat. Deși îmi spune că vrea o relație serioasa, cu un bărbat bun, serios totuși este in continuare singura de un an. In acest timp a ieșit la întâlniri, a avut și relații sexuale deși a spus că își dorește relație, sperând că după va fi o relație și nimic. Este oare posibil sa fie de la cum se prezintă la întâlniri? Aștept părerile voastre. Mulțumesc

12 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La cum spui ca se imbraca, nu ma mira ca a avut parte doar de sex si nu de o relatie stabila.
Si mai spui ca este si inteligenta. O fi in alte domenii.
A incercat sa se imbrace mai putin provocator?

| Violleta2022 a răspuns:

O femeie desteapta si increzatoare pe ea nu are nevoie sa se imbrace provocator ca sa impresioneze un barbat, dimpotriva!

Aia de care vorbesti tu este total nesigura pe ea si fara prea mult creier, de aceea are nevoie sa atraga cu imbracamintea provocataore si evident ca nu judeca ea prea mult, odata ce face sex si apoi se asteapta sa fie iubita si sa continue relatia.

| Lioana a răspuns:

Daca a ajuns sa faca sex fara a avea o relatie serioasa, barbatii o considera usuratica iar felul cum se imbraca e o dovada in plus.
A fost folosita doar, probabil de niste afemeiati care zboara din floare in floare. Deci pe langa faptul ca nu are gusturi bune vestimentare, nu are nici gusturi bune la barbati.
Si da, felul cum se prezintă la intalniri face ca barbatii sa nu o ia in serios.

| Emma30555 a răspuns:

Pur și simplu nu a găsit persoana potrivita. Stilul vestimentar nu contează dacă nu este exagerat. Un decolteu în limite nu este ceva exagerat.

| VoidEternal a răspuns:

Depinde de vârsta ei, de unde își găsește partenerii, etc. Doar faptul in sine că se îmbracă mai provocator nu ar fi o problemă, ci mai degrabă că este de acord să se ofere înainte să fie intr-o relație serioasă.

Depinde de filosofia de viață a fiecăruia, sunt fete care fac asta ca sa nu piardă vremea cu un tip cu care în final nu ar fi compatibil de din punct de vedere sexual și li se pare inutil să aștepte până sunt efectiv într-o relație. Mie mi se pare relativ exagerată noțiunea asta, cred ca mersul firesc al lucrurilor presupune o relație înainte. Sexul ar trebui sa fie exprimarea supremă a intimității dintre doi oameni și nu poate fi disociat de sentimente. Not judging though, așa consider eu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Procedează normal pentru vârsta ei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hei

Nu cred că e vorba doar de cum se prezintă la întâlniri ci mai mult de felul ei de a fii și ce atrage ea

În afară de asta, ce pentru tine e provocator pentru mine nu e și vice versa, ceea ce înseamnă că e subiectiv

Pe de altă parte însă, e posibil să nu fi întâlnit încă pe cineva cu care să rezoneze

E foarte dificil să găsești pe cineva cu care să rezonezi să știi, de cele mai multe ori oamenii se mint și doar la suprafață pare că e ok

Îi repsect pe acei oameni care preferă să fie singuri și fericiți decât într-o relație și nefericiți

| Daz01 a răspuns:

Toți la prima întâlnire vrem să facem o impresie bună, de regulă ne îmbrăcăm cu hainele care le stau cel mai bine, ne dăm cu parfumul ăla bun, ș.a.m.d. Prietena ta, dacă a ieșit la întâlniri și totuși este singură probabil că face ceva greșeli atât la vestimentație câșt mai ales la băieții cu care iese. Dacă până acum rețeta asta nu s-a dovedit de succes trebuie să o schimbe. Succes.

| Endy22 a răspuns:

Este de la a nu stii cu adevarat ce isi doreste. Daca iese la mai multe intalnire cu diferiti barbati, nu mai prezinta incredere pentru un barbat care e serios. Asa gaseste doar relatii de ocazie.

| Alissia97 a răspuns:

Depinde si cu cine iese, daca iese cu un om de calitate relatia va dura.
Daca omul nu este de calitate, relatia nu va dura, va fi doar ceva de moment.

| Alissia97 a răspuns (pentru Alissia97):

Depinde si de ea cat de serioasa este, conteaza sa fie serioasa daca vrea ceva de durata.