| anonim_4396 a întrebat:

Buna seara este cineva care imi poate gasi un loc de munca ceva? ma poate gazdui 1 saptamana se poate asa ceva? locuiesc in bucuresti locuiesc cu bunicii din cauza ca parintii mei au "prea multi" copii sa spun asa.si aseara s-a intamplat un conflict major bunicul meu este un betiv ordinar, bunica face eforturi sa ma creasca am 16 ani merg spre 17 vreau sa stiu daca poate cineva sa ma ajute si pe mine cu un loc de munca sau cu un loc in care sa stau 2-3 zile cel putin. situatia este critica am avut ocazia sa scriu acest mesaj, dar sa va informez cu privire la ce se intampla pe bunica o apreciez enorm, dar bunicul meu aseara a inceput sa ma faca un nesimtit un ordinar si ca ii mananc mancarea si ca i-am mancat 2 ciocolati am uitat sa precizez am un pechinez cel mai probabil el le-a mancat.
Atunci eu am sarit la gatul lui pentru ca numai suport sa ma injure, pentru ca nu sunt carpa nimanui.sunt si eu un om nu este prima oara cand sunt tratat asa... bunica mea a sarit pe mine si m-a lovit si mi-a spus sa ies afara din casa ei ca sunt un golan si ca maine poimaine ii "omor" uneori ma gandesc cum unii pot avea asa noroc sa aiba o familie minunata si eu sa fiu tratat ca pe ultima javra, recunosc ca nu mi-a lipsit painea de la masa si am si un calculator primit, dar numai pot simt ca sunt in plus, ma intreb oare dumnezeu chiar exista? acum sunt deja in lacrimi cand va spun toate acestea vi le spun ca nu am unde, nu sunt inteles, nu am pe cineva cu care sa pot zambi sunt singur, m-am gandit si la sinucidere, dar nu are rost sa imi iau viata singur mai bine astept sa vad cate zile mai am pe pamant
Iertati-ma ca imi spun povestea aici, dar nu stiu unde pot apela vreau sa ma duc undeva departe undeva unde sa numai stiu de nimeni va implor promit sa nu stau pe capul dumneavoastra mai mult de 1-2 zile sau nu stiu sa plec undeva va rog din suflet ma simt al nimanui
O viata buna va doresc tuturor si voi copii de varsta mea daca nu aveti probleme in familie cu adevarat si faceti doar mofturi si nazuri, OPRITI-VA caci acelea sunt de moment si aveti o familie care va iubeste pe deplin, dumnezeu ne iubeste pe toti doar ca este greu sa te apleci spre un singur om

Răspuns Câştigător
| ank a răspuns:

Omg straight face
tu nu esti normal straight face
de unde puiii meilaughing) ai putut sa scoti toate tampeniile astea?
esti...incredibil.
saracii oameni te au crezutstraight face

doamne...nu am mai ras-plans atata de o vesnicie laughing

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Imi pare rau copil orfan, viata este asa de grea pentru tine. Nu dispera insa si increde-te in Dumnezeu. Incearca sa vorbesti cu cineva de la Provita, trimite un mail si explica-le situatia ta pe adresa provitabucuresti@yahoo.com poate ei sa te ajute cu un sfat sau chiar mai mult.
Domnul sa fie cu tine.

| kiddutssa a răspuns:

In cazul in care situatia este chiar "pe bune" ceea ce iti recomand este sa incerci sa ceri ajutorul unei rude, ceva unchi matusa, var...nu poti sa stai pe strazi si din cand in cand in casa unor oameni care te primesc din mila. Trebuie sa iti iei viata in maini, te apropii de varsta majoratului, te vei maturiza cu timpul si mai mult si vei intelege cum anume trebuie sa actionezi in anumite situatii. Sper sa te descurciwinking

| kaTTsu a răspuns:

"bebitzu" ti-am trimis un pm cat despre tine KIDDA se vede ca iti este usor sa etalezi 2-3 cuvinte luandu-ma intr-un fel de sictir crezi ca nu am ce sa fac decat sa dau din gura aiurea?
Se vede ca nu duci lipsa multor lucruri si nu iti doresc asta pentru ca nu sunt un om hain la suflet, dar abtine-te sa misti degetele pe tastatura doar din dragul de a avea ""un post in plus ""
Cum ai dorii tu sa imi iau viata in maini daca nu am nimic? daca sunt distrus sufleteste si mintal? aberezi total pe langa subiect
SA SE INTELEAGA, NU CAUT MILA caut sa muncesc pentru cineva sa plec undeva departe sa ma spetesc munciind sa fiu un anonim in lumea asta cititi de 2 ori ce scriu pentru ca intelegeti total aiurea
Problema s-a mai rezolvat, dar eu tot vreau sa plec pentru ca sunt complet distrus sufleteste, vreau sa plec intr-o tara straina vreau sa plec din Romania Dumnezeu sa va aduca sanatate!

| kaTTsu a răspuns:

Serios gata a fost o gluma numai scrieti si nu mai imi trimite-ti pm pentru o gluma care pot spune ca este inofensiva, in fond nu am facut pe nimeni sa sufere no? o gluma inofensiva GATA CU ATATEA PM

| bebitzu a răspuns:

Salut, sunt fe acceasi varsta cu tine. Pot spune ca pur si simpul m-ai imporesionat, am zis ca nu voi citi pana la capat, dar am facut-o si acum sunt coplesit. Imi vine greu sa ma gandesc la situatia ta. Dumnezeu exista, si o sa te convingi. Daca as putea sa te ajut... as face-o cu drag, dar nu am cum sa decid in locul parintilor.Sunt sigur ca toti cei care au citit acest articol au ramas impresionati, si poate, cei cu mai multa influenta pot sa iti readuca zambetul pe buze. Uite, eu as putea sa te ajut, sa poti fi auzit de mai multa lume pe intrenet si nu numai, dar cam atat(daca vrei asta trimite-mi un mesaj privat cu un id unde te pot gasi). Ai indredere in Domnul si o sa vezi ca te va ajuta!

P. S. Daca nu este atat de urgent, mai poti ramane un timp la bunici, si o poti "apara" pe bunica ta de acel om. Sau la vreo ruda mai apropiata(daca mai ai). sad

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa-ti un hobby(in afara de a posta aiurea)si de a face glume proaste.eu unul vroiam sa te ajut! dar mai convins ca nu ai nevoie si nici nu vei avea de acum incolo