| CostinMH a întrebat:

Buna seara fetelor. As avea si eu o intrebare de pus pentru voi. Ce anume var atrage cel mai mult la un tip care ar dori sa aiba o relatie cu voi. Dar va rog mult de tot, Fiti Sincere!

14 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Sa nu fie urat, sa aiba incredere in el, sa fie amuzant, sa fie inteligent, sa fie puternic, sa ma protejeze, sa fie respectuos, sa nu fie insistent, sa fie sincer.

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

Sfinte! Ai profitat de faptul ca era reducere la calitati, 3+1 gratis, huh.

| Adry05 a răspuns (pentru WaterDrop):

laughing)))))).
Sunt chestii normale, nu cred ca tie ti-ar conveni sa ai unul urat, prost, sa te bata intruna la cap cu 30 de mesaje pe secunde si daca se ia unul de tine sa se ascunda in spatele tau

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

Imi place cum ai formulat, "sa ai unul". Barbatul, ca orice alt animal, trebuie detinut, inmatriculat si tinut din scurt, altfel cine stie cand sare sa calareasca urmatorul pom, nu? lul.Calitativ insa vorbind, toata aceasta lista iti va aduce greu un specimen bun care sa si stea fara sa aiba la randul lui o multime de cerinte.Desi, ironic, cu sigurantaaa ti-a placut deja unul care nu le avea pe toate, pentru ca, sentimentele bat rationamentul. Offf, voi fetele si ideile voastre nebunesti, tihi!

| Adry05 a răspuns (pentru WaterDrop):

Cand ai un iubit/logodnic/sot normal ca spui ca e AL TAU ca doar nu e al vecinei de bloc deci nu inteleg de unde pana unde a deranjat formularea. Si sa aiba cerintele, indeplinesc destule de pe lista. happy STiu unde sunt si ce merit si pana acum barbatii din viata mea au avut aceste calitati, deci nu, nu e greu deloc de gasit, trebuie doar sa stii la ce nivel esti si sa-ti respecti standardele. De ce sa te multumesti cu mai putin decat meriti?

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

Nu a deranjat catusi de putin, doar m`a amuzat, cu gandul la alte experiente.Mda, asa este, dreptate ma simt nevoit sa-ti dau in legatura cu unele lucruri (Yoda style) mai ales ca pari a fi o persoana foarte sigura pe ea, bravo! Si totusi nu ati ramas impreuna? Ii mentionezi ca fiind simpli trecatori si as dori ca povestioara ta sa aiba un final fericit happy

| Adry05 a răspuns (pentru WaterDrop):

Merci frumos. happy Asa s-a inteles. Nu stiu, in unele cazuri s-a stins conexiunea din partea mea, iar in cazul cand nu s-a mai intamplat asta pur si simplu aveam alte interese si ajunsesem sa ne cam ingradim unul pe celalat in anumite privinte asa ca am preferat s-o incheiem ca sa nu ne mai tragem in spate si sa ne vedem de ale noastre.

| WaterDrop a răspuns (pentru Adry05):

Mda, pai, atunci cand pui alaturi doua persoane avand ca si calitate inteligenta (fara a mentiona restul bonusurilor) este doar o problema de timp pana ce relatia se stinge.Majoritatea nu vor ceda in fata partenerului, tocmai din cauza acestui complex "eu stiu multe, eu am dreptate, eu imi pot gasi oricand pe altcineva." Orgoliu poate si incapacitatea de a face concesii? Daca tu esti o persoana inteligenta, cauta una desteapta care sa-ti ghideze inteligenta pe drumul cel bun.Nu vrei o persoana la fel ca tine, nu poate exista evolutie in acest fel.Ce ai vrea, si ceea ce ai primit pana acum, sunt doua lucruri diferite, parerea mea, pentru ca ai nevoie de echilibru, iar acesta poate veni ironic de la o persoana mult mai "simpla" fata de standardele tale sau cu mult mai complexa decat ai intalnit pana acum (la ei ma refeream cand spuneam "greu de gasit"). Oricare ar fi cazul, va fi bineeeeeeeeeeee! Poate nu cu urmatorul/ii dar atata timp cat nu renunti si te adaptezi, vei avea parte de ceea ce iti doresti.

| Adry05 a răspuns (pentru WaterDrop):

Nu eram la fel, din contra, opusi in unele privinte. laughing Dar a fost o experieanta frumoasa, nu regret. Stiu ca va fi, se aranjeaza totul pentru toata lumea la un moment dat.
O seara frumoasa sa ai, mi-a placut sa discutam. happy

| CostinMH explică (pentru WaterDrop):

Multumesc pentru raspunsuri dar intrebarea era adresata mai mult pentru fete. Oricum sunt de acord cu raspunsurile date. Multumesc frumos. Si oil Adry tin sa ii multumesc la fel de frumos si din tot sufletul meu.

| SimonaNicoletaღ a răspuns:

Comportamentul, modul de a vorbi si de a acționa. Bineînțeles, ca daca nu mi place nici macar putin de el din punct de vedere fizic, cele spuse mai sus n au efect.

| GoldenZenith a răspuns:

Caracterul, aspectul fizic, inteligenta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ok sunt sincera.Pai o prima impresie mi-o creeaza aspectul.Dar ma atrage foarte mult si atitudinea caracterul.Mi-ar placea sa fie amuzant, arogant, gelos

| 00LUNA00 a răspuns:

1.Să înțeleagă valoarea (adevarata) a sentimentelor si emoțiilor.
2.Să fie exact "adevăratul el", fără măsti, fără minciuni, fără un scenariu bine învățat.
3.Să prețuiască viața.