| 0763273177 a întrebat:

Bună seara, tatăl meu și-a creat cont pe matrimoniale și eu am aflat și nu știu cum să abordez situația, sunt foarte speriată nu știu cum să îi spun mamei mele.

23 răspunsuri:
| MariaEElena0505 a răspuns:

Spune-i direct. Dacă tatal tau o inseala pe mama ta, ea trebuie sa afle. Nu merita sa stai intr-o căsnicie in care nu ești respectat.
Da, stiu. Este greu sa accepți acest lucru. Și părinții mei sunt divortati, însă crede-ma. Uneori este mai bine astfel, decât sa se chinuiască unul pe altul ani întregi. Tu spune-i, iar mama ta va vedea ce trebuie sa faca.

| Violleta2022 a răspuns:

Arata-i mamei tale ce ai gasit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Salut! Ii spui mamei tale adevarul. Ce o sa se intample dupa e problema lor, nu a ta.

P.s: doar un sfat, te rog, nu mai lasa un numar de telefon la nume.
E plin de dubiosi aici si nu sti dupa cine mai suna happy

| Lioana a răspuns:

Aproape toți bărbații fac asta. Adica își înșeală nevestele. Nu e ceva neobișnuit. E plin de barbati insurati pe site-urile astea. Ei isi cauta amante, nu neveste. Si chiar daca nu-si fac cont pe astfel de site-uri isi gasesc femei in alte moduri.
Imi cer scuze barbatilor fideli care sunt extrem de putini pentru aceasta afirmație. Voi sunteti exceptia de la regula.

Acum cu privire la cazul tau, doar faptul ca are cont pe un astfel de site, nu înseamnă ca a inselat-o pe mama ta. Poate doar socializeaza. Mai sunt si din acestia, care doar spera sa găsească femeia perfecta, si daca nu o gasesc isi vad de viata lor. Oricum daca ai aflat asta discuta cu tatal tau despre acest subiect.

| Legion7X a răspuns:

Nu trebuie să îi spui mamei tale. Gândește logic. Mama ta trebuie sa afle singură suspiciuni prin experiența ei din viață. este femeie și trebuie să îl dibuie dacă ceva este neobișnuit. Nu trebuie să îi dau tu ideii. Ce faci tu este să bagi zânzanie, motive de ceartă, Vezi-ți de ale tale. Dacă tu l-ai văzut, sau el și-a lăsat urme la istoricul paginilor, înseamnă că nu-i așa inteligent laughing Ești fată, și fetele sunt curioase, și interesate de diferite lucruri.

| Mopmop a răspuns:

Sfatul meu ar fi sa nu te bagi.
Ei isi pot rezolva problemele.
Ca idee, tie ti-ar place ca cineva sa iti umble in telefon?

| GraniniCuPiersica a răspuns:

Nu o iubește cu Adevarat.

Dacă o iubește cu adevărat Nu înșela Nicidoată orice ar fi orice s-ar întâmpla.

| IreneNemteanu a răspuns:

Complicata situatia insa viata iti ofera destule ipostaze si mai alfel decat ne-am dori.
Probabil sa-i faci cont si mamei si sa-i pui pe ambii in legatura, nu este o solutie happy
In locul tau, eu as purta o discutie sincera cu tatal si daca e sincer, incearca sa intelegi de ce a facut acest lucru.
Mai departe ai sa vezi singura ce este de facut.
Succes!

| 0763273177 explică (pentru Mopmop):

Îmi pare rău dacă v-am jignit și știu că nu este frumos să umblu în telefonul cuiva, dar eu intrat pe acest site ca să cer un sfat să știu cum să abordez situația. Îmi cer scuze din nou dacă v-am jignit cu ceva.

| Drimmero a răspuns (pentru Lioana):

Cam misandra rau in afirmatia ta avand in vedere ca ambele sexe insala cam in mod egal, nu ti se pare?

| 0763273177 explică (pentru Drimmero):

În primul rând nu ambele părți înșală, aici este vorba de tatăl meu. Așa că te rog frumos nu comenta dacă nu înțelegi situația.

| Mopmop a răspuns (pentru 0763273177):

Nu m-ai jignit cu nimic. Stai linistit/a.
Poate eu sunt putin dur si pentru asta imi cer scuze insa aa stii ca nu e frumos sa umbli in telefonul cuiva.
Tocmai pentru ca nu stii peste ce poti da...
Ca sa revenim...nu poti face tu nimic. Daca au o problema doar ei 2 pot sa o rezolve. Intr-un fel sau altul o vor rezolva.
Faptul ca ii spui mamei tale poate atenua putin socul insa daca e sa fie scandal..va fi.
Poti alege o cale de mijloc.
Cand ii prinzi pe amandoi calmi arunca o afirmatie gen: - Auziti, voi mai sunteti indragostiti sau nu?"
Si asteapta reactia lor.
Multa liniste si pace iti doresc in familie!

| PsihologDanielBotezan a răspuns:

happy Îi spui adevărul, că e infidel, chiar dacă va durea. sad Nu poate mama ta să trăiască în infidelitatea tatălui tău. Funda big grin

| Lukasssz a răspuns:

Spune-i adevarul!

| Drimmero a răspuns (pentru 0763273177):

Citeste cu atentie cui ma adresez. Cat despre intrebarea ta, ar fi mai ok sa discuti cu el si sa-i spui ca l-ai vazut pe un site de matrimoniale si sa discutati ce se intampla.

| Lioana a răspuns (pentru Drimmero):

M-am referit la barbati pentru ca despre un bărbat e vorba in aceasta intrebare. Nu am spus ca femeile nu inseala. Nu are rost sa calculam procente, dar eu nu as pune egalitate intre sexe cu privire la acest aspect. Cel putin in experiența mea personala si a oamenilor pe care ii cunosc am observat ca numarul barbatilor care inseala e mai mare decat al femeilor.

| Hammurabi a răspuns:

Foarte frumos. Spune-i mamei tale ce Sherlock Holmes ești tu și ce ai descoperit că a făcut tatăl tău.
Noi vom fi tot pe aici când vei întreba ce să faci, pentru că părinții tăi divorțează.
Dar probabil te-ai gândit la toate, că ești o fată isteață.

| 0763273177 explică (pentru Hammurabi):

Mă scuzi dar cine ești tu să mă critici pe mine, eu am intrat pe acest site ca să stiu cum să abordez situația nu ca să fiu criticată.

| Hammurabi a răspuns (pentru 0763273177):

Citește printre rânduri și ai să înțelegi de ce copii trebuie să rămână copii și nu judecătorii părinților lor.

| outsidethebox a răspuns (pentru Lioana):

Nu pot evalua ca "folositor" raspunsul datorii statutului contului meu, insa votez in acest sens.

| outsidethebox a răspuns (pentru 0763273177):

Nu ai jignit pe nimeni, stai liniștita!
E bine sa ceri pareri si e bine sa fii sincera si dintr-o bucata, este corect sa ii spui ce ai gasit iar mai apoi ii lași pe ei sa o rezolve. Mult succes!

| IzvorulDeIntelepciune a răspuns:

Crede-ma pe cuvant ca stiewinking

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si eu, cand eram mai tanar, mi-am creat un cont pe Badoo. N-am stiut ce-i. Am crezut ca-i un fel de Facebook. Apoi mi-am dat seama si n-am mai intrat pe el de ani de zile. Acum, ca mi-ai adus aminte, o sa intru sa vad ce mai este pe acolo. Curiozitatea. Spune-i, totusi, tatalui tau! E mai bine asa.