| aurelgabriel a întrebat:

Bună Seara TPU!
Ce părere aveți despre femeile din zodia Berbec? Ce trăsături și personalitate au? Cel mai important cum sunt ele în dragoste.

Vă mulțumesc.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Aiureala. Am o cunostinta nascuta in aceeasi zi cu mine. Nici macar nu seamna la fire cu mine.

| Violleta2022 a răspuns:

Berbecii sunt extrem de incaptanati si indiferent de ce le-ai spune, fac tot ce vor ei/ele, fiindca nu suporta sa fie conduse, sau sa li se spune veodata ce sa faca.
In dragoste sunt dominatoare, ori faci ca ele, ori dispari din viata lor.

suntserios
| suntserios a răspuns:

E atât de irelevantă zodia...

| dullcat a răspuns:

Buna.Gasesti cate caracteristici doresti pe siteurile specifice.Personal, nu mai cred in astfel de lucruri, desi in liceu era amuzant sa analizez si sa presupun chestii despre oameni bazate pe ziua de nastere.Am doua prietene berbec, insa nu seamana deloc. laughing Din ce am citit, nu te poti lua numai dupa zodie, mai este si ascendentul in ecuatie etc.

| Sofer a răspuns:

Nu îmi plac femeile în zodia asta.

| Hyperion7 a răspuns:

Depinde,nu neapărat de zodie,depinde de nivelul de educație,de origini.
Adică dacă pui o fata berbec de la tara,lângă una de la oraș,clar că vor fi distincte,cel puțin la caracter.

Cum zicea și colegul de mai sus, femeia berbec e ca orice alta femeie până la urmă,doar că mediul de proveniență o poate face sa difere,iar eticheta de femeie berbec sa nu i se potrivească, pentru că nu toate femeile sunt la fel.
Adică unele pot fi șirete,altele altruiste,dar nu din cauza zodiei, ci pur și simplu așa au fost crescute.

Femeile berbec, asemenea altor femei, evident că vor oferi totul, dar când vor mai capătă experiență, vor face fix ce au văzut în familiile lor.
Pentru că da, originile unui om pot spune foarte multe despre el, nu și zodia, pentru că zodia e ceva orientativ, nu e un adevăr absolut ce zice nu știu ce astrolog despre ele.

| carevaescu a răspuns:

Femeile berbec sunt ca orice altă femeie, pe de o parte se aseamănă cu celelalte femei, pe de altă parte are laturile sale unice.

Gradul de asemănare sau de diferențiere depinde fix de ea și nu de zodie.

Ar fi bizar ca 1/12 dintre femei să formeze un grup care se aseamănă.

Aceeași idee se aplică și la dragoste.

De fapt pot scoate din ecuație orice idee venită din astrologie.

În loc să te gândești ce anume din zodia berbec te definește, mai bine ai alege tu singură și nesilită de nimeni ce ai vrea să te definească și să lucrezi către a deveni acea persoană.

Multă baftă îți doresc!

| carevaescu a răspuns (pentru carevaescu):

Acum că ți citesc numele mai bine îmi dau seama că nu te cheamă Aura Gabriel și Aurel Gabriel.

Măi aurele mai bine nu ai crede în toate aceste bazaconii astrologice.

| Ceaki a răspuns:

Femeile din berbec sunt spurcate si vor multa p4la iti zic din prop exp