| cappucinno a întrebat:

Buna seara TPU! De ceva timp simpatizez o colega din clasa cu mine care este destul de draguta dar unii zic ca este cam uratica. dar eu simt ceva aparte la ea ce nu simt la nici o alta fata din clasa chiar daca unele sunt mai frumoase... acum nu stiu ce sa zic. ce sfaturi imi dati? mersi!

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Foarte multi tineri, apreciaza la o fata doar frumusetea fizica. Tu ai vazut la acea colega si frumusetea "interioara". E mult mai bine si mai frumos asa. Frumusetea vine si pleaca, uneori foarte repede. S-ar putea ca in viitor, ea sa fie cu adevarat frumoasa.Asadar,nu sta pe ganduri, tu judeci nu numai cu inima ci si cu capul. Nu te lasa influentat de altii, asculta numai de glasul inimii si capului tau.

2 răspunsuri:
| pisoias a răspuns:

Nu conteaza ce spun altii("gura lumii n-o acopera nici pamantul") important este ceea ce simti tu, ceea ce vrei tu.

| mileyen a răspuns:

Nu ii asculta pe ceilalti :]. Daca tie iti place... ITI PLACE! Si incearca sa vezi si partea buna a lucrurilor daca colegilor tai nu le place de ea: asa o poti avea doar pentru tine big grin :]