| DascaluAlina a întrebat:

Bună seara, va rog as vrea sa știu cum pot afla adresa unei persoane? Știu cartierul și orașul dar as vrea sa aflu exact strada și nr casei, este posibil sa ma ajutați.Multumesc!

10 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Angajezi detectivi particulari.
Totusi, va trebui sa stii cateva indicii de pornire pentru investigare.
(nume /nr. telefon /nr masina, /foto, etc.)

| Atotstiutorul a răspuns:

Da ce naibi esti vr-un stalker? vrei sa agasezi persoana aia? de ce ai face asta? de ce sa aflii unde stau fetele? ce vrei sa le faci? aaaa stai esti fata da daca esti fata poti sa faci asta, nu este o problema, daca erai baiat atunci sareau moralisti de internet pe tine, da e oky se poate...

| Violleta2022 a răspuns:

Adresa unei persoane o poti afla direct intreband persoana respectiva, sau un prieten ori ruda a acelei persoane.

Alte metode de aflare nu sunt si nu exista sansa sa aflii de nicaieri, fiindca legal aceste informatii sunt protejate de lege, deci nu sunt postate nicaieri.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu, nu este posibil

| dullcat a răspuns:

Scopul fiind carel? Nu crezi ca e ilegal?

| J0B0MAT a răspuns:

Dacă persoana respectivă nu îți spune, las-o în pace.Nu te vrea în vizită, iar dacă vrei să devii un fel de stalker vei avea probleme.

| TheGentleman a răspuns:

Îi trimiți colet. Se ocupă poștașii/curierii și îl găsesc

| Standt a răspuns:

Nu poti decat daca o intrebi.
Mai poti la Politie, daca dovedesti ca e absolut vital sa-i afli adresa. Evident, trebuie sa-i stii numele pe langa alte date.

| monelinio a răspuns:

Mai greu asta. Cred ca numa prin hack-uri ai putea dar mai e varianta sa ii intrebi un prieten care o mers la el

| Violleta2022 a răspuns (pentru monelinio):

Este ilegal si total interzis pe acest forum sa recomanzi cuiva piratarea/ hacking-ul, pentru aflare detaliilor personale ale altor persoane.

Va rugam sa respectati regulile acestui forum!
https://www.tpu.ro/intrebari-frecvente/#40