| aweeesucyete a întrebat:

Buna, sunt baiat! Daca ma opresc din masturbare (am 12 ani) si ma dezvolt facand treaba sa mananc fructe si tot ce nu e junk, nu o sa se intample nimic rau? Ceva cu boli, creier, fertilitate.

12 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Poți s-o freci liniștit, dacă nu o faci în exces ai doar beneficii.
Nu te mai lua după toți speriații!

| Ineys a răspuns:

1. Adevarat
2. Fals
3. Fals
4. Thug life
5. Fals

| Sekim a răspuns (pentru Ineys):

Salut
2,3 nu sunt false deoarece am prieteni care au patit-o, si 5, asta a spus un medic, poate nu este corect 100% dar 2, 3 iti spun sigur ca sunt adevarate.

| Ineys a răspuns (pentru Sekim):

Cosuri faci de la un stil de viata nesanatos asta insemnand sedentarism si alimentatie proasta.
Iar la partea cu homosexualitatea nici nu are rost sa discutam... prima data am crezut c-ai glumit. Nu mai mintii baiatu laughing.

| 1231242 a răspuns:

O să dezvolți superputeri!

| Ralena a răspuns:

Poti sa faci doar partea a doua. Sa mananci sanatos, sa practici un sport, sa citesti o carte, sa te odihnesti suficient. Vei creste sanatos. Si sa nu te mai simti vinovat pentru fiziologia ta happy.

| aweeesucyete explică (pentru Ralena):

Am fost foarte speriat...
m-am speriat din cauza ca ma gandeam ca nu o sa mai fac copii si o sa fiu foarte slab si nu o sa ma dezvolt niciodata...

| PrivesteCatreCer a răspuns:

Frate orice lucru nu e bun in cantitati mari, nu asculta prostiile astea gen de 3 ori pe zi, daca o faci responsabil nu o sa ai probleme in a creste, dar daca faci de 3 ori pe zi cum iti spun altii, vei pierde o cantitate mare de calciu din corp plus alte vitamine, si in timp te afecteaza si pe plan social. Fa o controlat, nu vei avea probleme.

| aweeesucyete explică (pentru PrivesteCatreCer):

Mersi! Eram foarte speriat!

| Katman a răspuns:

Nu te opri din facut laba! Este foarte benefica. Se recomanda 3 pe zi. Ajuta la fertilitate, dezvoltare, tonus muscular, circulatie si stimuleaza glanda hipofizei.

| sierra1 a răspuns (pentru Katman):

și hipotalamusul!

| Bizon95 a răspuns (pentru Katman):

Iti dezvolta si parul din palma, NU? rolling on the floor

acum serios, daca la varsta aia faci in draci, indiferent ca nu o sa capeti nici o problema fiziologica, o sa ai una mentala si anume, ca sa ajungi sa fii cu o fata, trebuie sa te zbati si sa investesti timp si efort, ori tu, daca ai "alta solutie" atunci s-ar putea sa nu iti bati capul si sa ajungi sa fii singur toata viata!
... STIU CAZURI!