| AndreeaCpa a întrebat:

Sunt cu un tip de 3 ani jumate. Am mai avut certuri si despartiri, dar acum am impresia ca ma inseala. Ideea e ca in grupul sau de prieteni e o fata cu care vorbeste mai mult decat vorbeste cu mine. Precizez ca am fost si eu in grupul acela pana am aflat ca s-a culcat cu ea, dar inainte ca eu sa o cunosc. Ea are prieten de un an de zile, fiind cel mai bun prieten al iubitului meu. Ideea e ca el imi spune ca nu exista nimic intre ei, ca e doar o prietenie si ca simte ca ea il intelege cum nu il intelege nimeni, cu toate astea comunica mai mult cu ea decat cu mine, desi imi spune mereu ca eu sunt singura fata din viata lui. Help me, pls!

Răspuns Câştigător
| Endoryus a răspuns:

Ce ajutor vrei? Nu iti mai plange de mila degeaba, nu iti mai pierde timpul cu un cretin de genul. Cauta unul mai normal.

14 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Scoate niste evidente si arata-i prietenului cel mai bun ca partenera lui se fredoneaza cu cel care te-ai despartit de multe ori. Poate te-a inselat meriti sa ii joci afacerea pe dos acum

| Adry05 a răspuns:

Mediu nașpa și toxic. din ce motiv vorbește cu ea mai mult mă rog? nu mi se pare normal

| AndreeaCpa explică (pentru Adry05):

Imi spune mereu ca ea niciodata nu il judeca pentru ce face si are mereu incredere in el, si cica eu nu fac asta, desi mereu cand sunt la el dimineata il trezesc cu micu dejun si cafeaua, il lasam chiar sa plece cu zilele la chefurile planificate de gasca lui, unde evident era si ea.

| Adry05 a răspuns (pentru AndreeaCpa):

și ți se pare că dacă îi faci mic dejunul și cafeaua gata are tot ce vrea în relație?! laughing crezi că așa faci un om fericit? Nu, omu are nevoie să fie ascultat, înțeles, sfătuit și încurajat, lucru ce probabil nu-l faci având în vedere că la faptul cu „vorbește cu ea că nu-l judecă" ți-ai făcut reclamă spunând că tu îi faci mâncare și îl lași la distracții... păi ești iubită-sa sau maică-sa?

| AndreeaCpa explică (pentru Adry05):

Lucrurile marunte fac oamenii fericiti. Si mereu l-am ascultat si l-am inteles cu tot ce a avut sau a fost nevoie. El niciodata nu a fost in stare macar sa ma asculte, apai sa ma inteleaga. Si legat de prietena lui, ea face un lucru pe care si el il face, iar eu am refuzat sa fiu un om ca ei.

| Adry05 a răspuns (pentru AndreeaCpa):

Nici n-am zis că e un gest frumos, m-am legat că tu ai comparat ce face ea cu acel lucru care e nesemnificativ pe lângă cineva care te înțelege și sprijină cu adevărat. eu zic să stai să te gândești dacă nu are totuși dreptate. poate judeci prea rău sau te superi din toate chestiile sau nu asculți cu adevărat și de aia vorbește cu ea. discută și cu el mai detaliat pe subiect află de ce zice lucrurile astea. să stai să o urăști pe aia nu te ajută cu nimic, află de ce nu te ridică la nivelul ei cum ar veni

| AndreeaCpa explică (pentru Adry05):

El nu comunica cu mine. Nu pot scoate un cuvant din gura lui. Cand incerc, mereu se lasa cu cearta?‍♀️

| Adry05 a răspuns (pentru AndreeaCpa):

Atunci sincer... mai dă-l undeva. un om cu care nu poți discuta despre problemele de cuplu n-ai ce face cu el, aia nu-i relație.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Tu de la cine ai aflat ca s-a culcat cu ea?

| AndreeaCpa explică (pentru CristiDinBucuresti):

De la prietena unui amic de a lui. Toti stiau, eu am aflat ultima.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru AndreeaCpa):

Nașpa, ce varsta ai?

| AndreeaCpa explică (pentru CristiDinBucuresti):

Luna viitoare 19

supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Telenovelă. Click dreapta delet

| Jus7t a răspuns:

Nu e tocmai ok că vorbești mai mult cu ea decât cu tine, trebuia să fie invers.