| anonim_4396 a întrebat:

Sunt intr-o relatie de 4 luni si m-am documentat putin despre trecutul lui. Am observat ca fosta lui imi seamana extrem extrem de mult. E blonda, ochii verzi etc. Treaba e ca ea l-a inselat si ma omoara gandul asta. Daca isi bate joc ca sa se razbune? ( nu e logic dar e posibil laughing ) Ce sfaturi imi puteti da? Ma cam bantuie gandul. cand se uita in ochii mei nu ii este greu? Uneori se fereste sa ma priveasca., el mi-a zis ca se gandeste la situatia prin care a trecut ci nu la ea. dar a zis ca eu il ajut sa treaca peste si ca il fac sa se simta bine. Imi puteti da niste sfaturi va rog?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu de rãu, uitãte in ochii lui când se terminã si atunci o sã-ti dai seama laughing
Ii place sã o facã pe fosta sã sufere cu ajutorul tãu, il poti ajuta sãrutândute cu el lângã ea si priveste-o pe târfã in ochisorii aia verzi cã ai tãi rolling on the floor

| xerxes1 a răspuns:

Inseala-l si tu.

| Freya1 a răspuns:

Poate ca ii place un anume tipar de femei (ii plac blondele cu ochii verzi) sau o cauta pe fosta in tine dar asta nu inseamna ca se va razbuna pe tine sunteti doua persoane diferite iar tu nu i-au facut nimic. Poate cu tine cauta momentele frumoase ce le-a pierdut cu fosta.

| petitconseil a răspuns:

Adica tu esti acum umarul pe care plange? Fii isteata si poarta-te frumos cu el ca sa o uite pe fosta, fii mai buna ca ea, daca il placi foarte mult, trebuie sa te porti cu el in asa fel incat sa vada in tine tot ce si-a dorit vreodata, adica femeia ideala care a cautat-o toata viata.Asta il va ajuta sa o considere pe fosta doar ''apa de ploaie''iar pe tine te va vedea ca ''printesa visurilor lui''.big grin

| fumulet a răspuns:

Hai sa-l înșeli si tu...cu mine laughing

Bula
| Bula a răspuns:

In subconstient, oamenii isi cauta perechea dupa asemanarea fizica si psihica la o persoana foarte draga, apropiata. Acestia pot fi parintii, bunicii etc. din familie, langa care au crescut si au experimentat primii ani de viata. La fel, si primul iubit /iubita poate fi un etalon.
Deseori insa, dupa o deceptie profunda, perechea cautata va avea si rol demonstrativ, in sensul ca "mai sunt si alti ca tine, uite un exemplu". tongue

| ROB3RT89 a răspuns:

Poate si-a gasit si el un umar pe care sa planga, sau vrea sa o faca geloasa, sau poate chiar e atras de tine.
El stie...
Alta intrebare puerila.
Daca ai primi sfaturi de la toti sa-l lasi, asa ai face?
Fa ce simti si ce crezi, nu trebuie sa-ti zica altii ce sa faci.