| claudiaralu a întrebat:

Sunt necesare verighetele la cununia civila? Noi nu o sa facem nunta (cununia religioasa) si nu stiu daca sa ne luam sau nu verighete.

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu sunt obligatorii, asa ca ramane la latitudinea voastra daca va cumparati sau nu verighete si cand le cumparati.

| Lioana a răspuns:

Nu sunt necesare dar asa ar fi frumos, sa va luati verighete. Verigheta e simbolul legaturii dintre voi. Practic sunteti casatoriti chiar daca nu faceti cununia religioasa. Aceea e optionala.

| Raniaa a răspuns:

Nu.

| Nistor_Octavian_1994 a răspuns:

Salut Claudiu!

Pentru cununia civila nu aveti nevoie de verighete. Doar daca va hotarati sa faceti cununia religioasa veti avea nevoie de ele.

Daca veti organiza o petrecere a nuntii la fel, verighetele nu sunt importante.

Pot sa iti recomand totusi o cabina foto pentru a va distra si pentru a ramane cu amintiri frumoase:
http://cabinafotosm.com