| Marina_Daniela_1992 a întrebat:

Bună, sunt o persoană mai retrasă, nu am prieteni. E aiurea și singură așa. Ce pot face ca să am prieteni adevărați? De ce altele sunt populare pe Facebook, au mii de like-uri la poze, de ce se cred zeițe? Nu înțeleg logica fetelor.

69 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și tu crezi că cei de pe Facebook își cunosc toți prietenii din listă?

| Marina_Daniela_1992 explică (pentru Andreeush):

Nu știu.

| Mosotti a răspuns:

Se cred zeite pentru ca arata foarte bine, si niste fraieri le da nas degeaba, aia nu sunt prieteni adevarat, aia urmaresc doar sa o bage in pat si atat. Daca arati si tu la fel, vei avea la fel de multe like. Desi multe sunt fake, sunt date aiurea like alea, si eu dadeam la misto la toti. Ca sa ai prieteni adevarati trebuie intai sa fi tu capabila sa oferi asta, si cred ca esti, ca altfel nu iti mai doreai asta. Apoi sa socializezi in real, nu pe Facebook unde fiecare se da cine nu e, si sa stai cu oamenii pe care ii simti compatibili cu tine, nu ai tu treaba cu aia care nu-s. Sincer, eu am trei prieteni mari si lati, dari foarte buni, nu am nevoie de 100. Am stiut sa imi aleg. Ne vizitam foarte des si ne petrecem timp mult impreuna. Nu sta cu panarame, cu din aia care te vor doar cand ii faci sa rada, e o vorba "iubeste omul si cand plange", e nevoie de din aia care si cand ai o problema te asculta si te ajuta. Cand esti intr-un colectiv o sa simti automat care sunt aia care trebuie, din discutii, comportament, vine totul de la sine. Esti mai retrasa dintr-o teama probabil sa nu fi dezamagita de oameni, insa asta iti si ia sansa de a intalni persoane potrivite. Deci trebuie sa ai contact cu colective de tineri ca tine cumva, iar FB nu este locul potrivit, acolo si eu pot sa-mi pun o poza de fotomodela, si? Sunt eu aia? Nu, cine stie cati sunt asa! Te incalzesc niste like ale unor fraieri care in afata de sex nu au ceva in capul ala? Nu cred.

| Mosotti a răspuns:

Si inca ceva, nu conteaza cum arati, conteaza ce ai in cap si cum te porti! Daca esti un om de calitate, atat conteaza. Nu te intereseaza pe tine ce like primeste una sau alta, tu ai treaba cu tine. Aia care te accepta cum esti, aia sunt prieteni adevarati, nu sa te schimbi dupa cum vor niste panarame de oameni care vor sa fi cum vor ei de fapt, nu pentru ce esti tu.

| Mosotti a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Tu pui la suflet vorbele unui om care nu merita? Nu lua in seama. Lasa-l sa zica ce vrea. Judeca ca atata il duce capul, omul nu se judeca ca nu e in locul celui in cauza, nu are creierul lui, nu are trairile lui ca sa stie ce simte acela, da din gura total inutil.

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns:

Depinde ce varsta ai, imi poti spune?

| Tataru_Ionut_2001 a răspuns (pentru Marina_Daniela_1992):

Atâta timp cât Nu iti afectează sănătatea și aspectul fizic nu cred ca ar fi o problema faptul că ești grasă, cunosc multe fete care sunt grase si care sunt foarte dragute

| Mosotti a răspuns:

Pana la urma unii nu o vor din cauza fizicului, m-am tot gandit, insa pe ea o intereseaza sa o placa oameni de aceasta teapa? Pentru care conteaza asta?! Eu nu m-as simti deranjat de chestia asta. Adevaratii prieteni nu tin cont de fizic, tin cont de comportament, inteligenta, caracter, sociabilitate (eu daca faceam sala si aratam bine, nu ma deranja sa stau de vorba cu unul supraponderal de exemplu, il apreciam ca om). In relatii este cu totul altceva, acolo da, proba eliminatorie este fizicul, dar in cazul nostru nu este cazul. Ce ma uimeste la ea, este ca, conteaza cate like a primit aia, aia aia, nu primeste si ce? Nu e populara, si ce? Nu trebuie sa ai 5000 prieteni falsi si de suprafata, dar si virtuali. Trebe cativa in real dar de calitate. Daca un om de calitate nu ma vrea, atunci ma deranjeaza.

| brokxy a răspuns:

Te inteleg le vad si eu se dau asa de mari, posteaza primesc vreo 100 like-uri 500 ba chiar 1000. Dar sa stii de ce. Pentru ca ele sunt false si se imprietenesc se fu**t cu vreo 30 de barbati sau le trimit poze, se cred zeite dar sunt niste copii ieftine si false.
Tu fi doar tu. Esti frumoasa chiar si daca nu ti-au dat astia 100 de like-uri pe Facebook happy Nu le suport pe fetele alea se cred reginele lumii cand zici ca arata ca niste prostituate. Dar te inteleg oricine are nevoie de atentie si afectiune. Incearca sa fi prietenoasa cu toata lumea ca sa ai prieteni multi dar nu iti arata niciodata fundul pentru niste like-uri