| anonim_4396 a întrebat:

Daca eu am 15 ani si el 16 si vorbim de un an jumate si acum vrem sa stam impreuna ne-ar putea face ceva politia adica sa vina dupa mine cu familia mea si sa ma aduca inapoi acasa? astept raspuns obligatoriu

13 răspunsuri:
| monyk a răspuns:

Buna, atata timp cat suteti minori, sigur ca poate veni dupa tine...eu zic sa nu faci pasul asta, pentru ca sunteti inca la o varsta destul de frageda si aveti nevoie de resurse, ca din ce traiti? te-ai gandit daca ai traiul asigurat.imbracaminte,mancare,cazare? gandeste bine problema, bafta.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Da, oricand parintii tai pot veni cu politia dupa tine si te vor gasi indiferent unde vei sta, pe tine te vor duce acasa si parintii baiatului vor fi amendati si chiar el poate fi pedepsit pentru ca sunteti minori.

| Psihoyounger a răspuns:

Draga mea, e posibil sa se intample asta pentru ca amandoi sunteti minori si nu aveti putere de decidere pana la varsta de 18 ani. La fel se poate intampla si cu familia lui pentru ca si el e minor. Si crede-ma, daca va veti muta de la varsta asta impreuna, pe la 18 ani sunt slabe sanse sa mai fiti impreuna. Sunteti inca tineri si in 2-3 ani s-ar putea sa va plicitisiti. Nu vreau sa te descurajez, dar acum trebuie sa iti termini studiile. Mai incolo, daca veti mai fi impreuna, va veti putea muta impreuna odata cu implinirea varstei de 18 ani. Si in plus, acum banuiesc ca sunteti elevi... din ce ati trai? Traieste-ti adolescenta. Puteti fi impreuna si va puteti iubi si daca nu locuiti impreuna.

psihoyounger

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Da, e foarte posibil. Mai trebuie sa asteptati cel putin pana la 18 ani pentru a putea face asta.

auran
| auran a răspuns:

Da poate...
crezi ca fungind de acasa vei fi mai libera? in nici un caz...iti vei pune "streangul" de gat pentru tot restul vietii in cazul in care acest baiat iti este soarta...mai bine ramai acasa, inveti, iti termini scoala poate mai faci ceva si dupa liceu ca sa-ti castigi o paine...nu ceda primului impuls - toti ne certam cu parintii si consideram ca ideiile lor sunt invechite si ca nu ne lasa sa fim fericiti dar, ei tocmai asta fac lupta "cu noi" pentru fericirea noastra...fii fata isteata ce Dzeu!

| Betty18 a răspuns:

Mai bine ramai acasa si vezi-iti de scoala termina macar 12 clase si apoi maritateworried

si DA poate ca politia sa vina dupa voi deoarece sunteti minori si tutela o au parintii vostriibig grin

Răspuns utilizator avertizat
| RappK a răspuns:

Sincera a fiu daca nu sunt probleme de genu' k nu v'ar lasa parintii sa fiti impreuna poate ca ar merita sa fugiti. dar daca nu sunt.mai bine stai acasa unde iti e mai bine... dc sa-ti faci probleme?!

| LaR1sA a răspuns:

Ai putintica rabdare! Nici 16 ani n'ai.atunci macar incepi sa ai un cuvant de spus. dara de la avea un cuvant de spus si pana la a lua decizia sa te muti cu prietenul tau... e mult! Ti'ai inceput viata sexuala? Sau de ce vrei asa mult sa te muti cu el? Ce o sa mancati? Stii sa faci mancare? Vezi ca atunci cand doi oameni care se iubesc se muta impreuna apar multe chestii. dragostea iese pe geam si foamea intra pe usa...asa ca.stai linistita in banca ta acasa, stai cumintica si cand faci 18 ani, termini si tu o scoala, te poti muta cu el!
Maine, poimaine intrebi pe TPU ce sa faci ca esti gravida si nu vrei sa afle parintii tai.
Baga'ti mintile in cap k asa e mai bine! Distreaza'te, traieste'ti adolescenta asa cum trebuie! Fara idei pe care ca sa le pui in practica trebuie sa ai ff mult simt al raspunderii!

| irimescumanole_2488 a răspuns:

Daca parinti vostri sunt de, acord cu relatia voastra nu, trebui sa cereti acordu parintilor e, mai bine asa.

| pandi a răspuns:

Daca parintii vostri sunt de acord nu vor veni dupa tinelaughing. ceea ce nu prea cred din moment ce ai pus intrebarea asta... da, vor putea veni pentru ca nu esti inca majoa. dupa ce vei implini 18 ani vei putea lua singura deciziile, dar deocamdata depinzi de ei.adica ai nevoie de permisiunea parintilor...
si totusi nu crezi ca 15 ani este o varsta cam mica pentru a te muta cu prietenul? mie asa mi se pare.si eu am 16 ani jumatate dar niciodata nu m-am gandit sa ma mut cu el .sincer acum...veti avea tot timpul din lume sa stati impreunahappy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si din ce traiti, mancati, etc? Stai cu el la familia lui? Pai parintii lui sunt inconstienti? Parintii tai vin cu politia, te iau acasa, si el va avea probleme. Te faci de minune la scoala, vecini, si bietii tai parinti vor suporta toate astea. Invata fata draga, termina liceul, ia-ti o slujba, el la fel si apoi puteti trai impreuna. Dar pana la majorat, nu ai sanse. Fii fata desteapta si cuminte!

| mihaela-miha a răspuns:

Daca esti vreo nebuna si fugi de acasa cu el e posibil dar nu in general are ce sa ti se intimple am prietene de 11 12 ani care au prieteni si nu au patit niuk nu te ingrijorabig grin