| Alexandracoman433 a întrebat:

Bună TPU, a fost ziua mamei mele ieri a venit și iubitul meu la ziua mamei mele dar nu i-a luat nicio floare, nici o ciocolata, ce părere aveți? I-am luat eu doua lucruri mamei și i-am dat lui ceva din partea mea să-i ducă dar el personal nu i-a cumpărat nimic

15 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca-i un mitocan!
Crezi ca asta este barbatul cu care vei fii vreodata fericita?
Daca nu da doi bani pe bunul simt si nici nu se sinchiseste de asemenea luucuri, cum crezi ca va arata viata ta alaturi de el?

| Sophieka a răspuns:

Si ai acceptat treaba asta ca proasta?!

| iulia0514 a răspuns:

Nu e prea frumos din partea lui! Măcar o floare putea duce și el

| Salontanul a răspuns (pentru iulia0514):

Slaba educatie. Acest individ nu te merita. Mitocan se va purta si cu tine. Nici eu n-am fost pentru buchetele de flori dar macar ii cumparam o cutie cu ciocolata sau un obiect util. Te-as fi tras de limba sa aflu ce-si doreste miaca-ta. In cel mai rau caz cumparam un ghiveci (sacsie) cu flori. Nu sunt adeptul florilor rupte. Oricum, daca mai incepe sa si bea vei avea un trai greu cu el. Asculta sfatul unui batran, trecut prin multe!

| iulia0514 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu eu am pus întrebarea! Dacă al meu ar fi făcu asa ceva ar fi regretat amarnichee hee

| Alexandracoman433 explică (pentru Salontanul):

Mi-e mi-a oferit cadouri dar că mi se pare ciudat cum de nu ia cumpărat nimic de ziua mamei mele

| Salontanul a răspuns (pentru iulia0514):

Scuze! N-am fost atent! Oricum cea de sus o sa citeasca. Sa fii sanatoasa! Ma bucur ca esti stapana pe tine. Eu daca as fi femeie l-as lasa dracu pe idiot. Zici ca unii au iesit din pestera!

| Salontanul a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Nu conteaza. Un om trebuie sa se poarte frumos cu orice femeie. Eu asa am fost educat cu atat mai mult cat acea femeie nu era oricine, ci mama iubitei mele. A! Daca zicea: "Mai, fata! Ia tu un cadou pentru maica-ta ca eu nu ma pricep" si-ti si dadea banii, era altceva. Asa ai mare grija!

| iulia0514 a răspuns (pentru Salontanul):

Nu e nici o problema! Sper ca fata sa tina cont de ceea ce ai scris

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Parcă ești nevasta mea.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Intai trebuie sa ajungi sa iti fie soacra, in situatia fetei care a pus intrebarea, iubitul ei nu ii poate spune inca ''soacra'' mamei ei, pana ajungi la nivelu ala trebuie sa te faci frate cu dracu pana treci puntea

| Alexandracoman433 explică (pentru 1234568807):

Adică la ce te referi?

| anonim_4396 a răspuns (pentru 1234568807):

Eu când m-am însurat la 28 de ani deja de 4 ani mi se căuta nevastă de familie.

| 1234568807 a răspuns (pentru anonim_4396):

Buna insuratoare laughing

| 1234568807 a răspuns (pentru Alexandracoman433):

Ce e atat de greu de inteles? pana ajunge sa fie soacra lui trebuie sa se poarte frumos cu ea