| sincerr96 a întrebat:

Buna TPU.
Am 16 ani si imi place foarte mult de o fata din scoala.
Prima data am vorbit putin pe facebook cu ea doar am intrebat-o ce mai face dar dupa cateva zile am observat ca ma sters din lista de prieteni nu stiu daca intentionat sau din greseala.
Dar de fiecare data cand ies pe hol nu ma pot abtine sa ma uit la ea dar si ea se uita la fel la mine. Azi incercai sa ii retrimit o cerere de prietenie cu un mesaj "Imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva" dar pana acum vad ca nu mi-a acceptat cererea insa a intrat pe facebook sigur pentru ca am rugat un prieten din clasa sa se uite.
Nu mai stiu ce sa cred. De ce se uita la mine si nu imi accepta cererea de prietenie?
Mentionez ca de fiecare data cand incerc sa vorbesc cu ea o gasesc numai cu prietenele ei si nu mai pot vorbi.
Imi place foarte mult de ea.

Va rog cat mai multe sfaturi

9 răspunsuri:
| Dariusuu a răspuns:

Dă-i pace o vreme. Dacă chiar vrea ceva de la tine îți va da un semn.

| untu a răspuns:

V-a scos din lista de prieteni si nu va accepta prietenia pentru ca nu te cunoaste, pentru ea esti un strain! Treebuie foarte multa rabdare, dar intalneste-te cu ea si vorbest-i frumos si politicos si dureaza ceva timp ca sa te cunoasca mai bine daca vrea! Intelegi?

| karsivan a răspuns:

Ia igor+o ceva timp si gaseste cateva fete dragute sa stea in preajma ta si sa rada la ce le spui tu, se poate aranja asta, vezi ce reactie are.

| charleslouboutin a răspuns:

Nu stiu cum te poate sterge cineva "din greseala"

| AdeVero12 a răspuns:

Hm.să o faci geloasă nu prea e o soluție chiar bună laughing Poate să facă și ea la fel. S-ar putea să fiu cam directă acum: dar poate nu te place. Se uită la tine din politețe, și stă cu fetele pentru că e fată, dăă! laughing Scuze. Ideea e că poate nu te place, poate a aflat ceva urât de la așa-zisele sale prietene despre tine sau poate e deranjată de felul cum scrii, poate ai zis "cmf" sau "cf" și nu știu(pe mine asta mă deranjează la un băiat). Chestia e că dacă te-a scos intenționat de la lista de prietene are un motiv din cele de mai sus sau dacă a făcut-o din greșeală, ceea ce e puțin probabil atunci nici măcar ea nu știe că a făcut asta. Eu zic să vorbești direct cu ea, cu facebook-ul nu rezolvi nimic. Sper că te-am ajutat! Baftă și Pace! big grin

| sincerr96 explică (pentru AdeVero12):

Nu cred ca prietenele ei stiu asa multe despre mine pentru ca sunt nou in scoala.

| TimeeaBtrx a răspuns:

Ce simpatic laughing daca mereu e in compania fetelor inseamna ca ii place atentia, deci ar trebui sa te impretenesti cu una dintre ele si sa o faci aliata rolling on the floor) gen sa iti faca cunostinta cu fetele sa te pofteasca in cercul lor de prieteni si restul depinde de tine cat de placuta iti faci prezenta P.S fetelor astea in floarea varstei le plac baietii cu atitudine deci :"fi barbat!"

| DreyP a răspuns:

Dupa cum vad ai facut greseala pe care multi(baieti) o comitem, aceea de a pune pe primul obiectiv o femeie,iar altul aceea de a ne crea in mintea noastra un intreg dialog negativ.
De ce trebuie sa gandesti asa negativ, ceva gen :"aolo am facut ceva gresit ".
Cum vrei sa ii arati acelei fete ca tu esti un baiat fain si cool, daca tu ii trimiti mesaj cu "imi cer scuze daca te-am suparat cu ceva", nu faci decat se te distrugi pe tine mental si sa apari in ochi ei un pic disperat.
Fetelor le place sa fii atent cu ele, da nu si disperat.Cand o sa mai cresti o sa vezi ca o femeie(vorbesc de femei nu de fete) are nevoie in viata ei de un barbat care stie ce vrea de la viata,un barbat interesant cu viata sociala, si toate cele.
Dar tu acum de ce dai dovada, de un pusti disperat sa fie cu acea fata si obsedat de gandul ca ai gresit cu ceva.
Poti sa fii cu fata respectiva?
DA
Dar asta inseamna, sa te ocupi de tine mai mult, atunci fata o sa-si dea seama cine esti cu adevarat.
Fii mai interesant mai sociabil incearca sa fii un pic mai extrovertit sa ai multi prieteni mai ales prietene, sa vada ca esti un baiat interesant(atentie, nu iti zic sa fii fals, ci iti zic sa te dezvolti pe plan de extrovertit)
Succes cu fetele tongue

| codru98 a răspuns:

Incearca sa o abordezi direct, dar usor. Parerea mea