| Nicoleta_Nico_1997_Qi8X a întrebat:

Am ascultat sfaturile voastre si nu o mai bag in seama pe andreea. Insa ea mi-a trimis mesaj ca cica o sa vad eu de ce e in stare, ca o sa ma faca sa plang laughing, si ca daca ma prinde maicasa ma bate laughing nu prea stiu ce sa fac. Adica... daca ma pun la mintea ei, ma enervez si mi se face rau. Daca nu fac nimic pic de proasta. Nu stiu ce pot face.
FUNDAlove strucklove strucklove struck

Răspuns Câştigător
| Crisツ a răspuns:

Nu are rost sa te consumi pentru o asemenea persoana. happy
Continua sa o ignori dar daca tot insista cu mesajele, spune-i ce te-a deranjat pe tine. Cu ce drept te injura ea?!
Dupa parerea mea, mama ei e cam in plus in povestea asta... Pana la urma e vorba despre voi doua.

P.S. Andreea asta are atata tupeu incat te ameninta ca ii spune mamei sa te bata? Sa fim seriosi! Este doar o rasfatata care crede ca totul i se cuvine.
Gaseste-ti o noua prietena si nu te mai gandi la Andreea.Nu merita. O sa vezi ca ea o sa planga dupa tine.
Altfel nu si-ar mai bate capul cu mesajele. happy

6 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Pare sa aiba un caracter infect.Eu nu stiu ce e intre voi,dartrebuie sa ignori asemenea oameni si sa nu iei in seama amenintarile lor. Daca te ameninta cu mama, inseamna ca se teme de tine, asa ca e suficient sa o ignori.E greu sa te abtii, dar retinerea nu inseamna prostie, ci tarie de caracter.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Scrie-i asa: nu ma enerva ca trimit un autocar de tigani la usa ta. rolling on the floor

| SoXiL a răspuns:

Destptul cedeaza primul, mai binee nu o mai bagi in seama, ori ce ar fi.

| YourDeath a răspuns:

''daca nu fac nimic, pic de proasta'' Asta e gandirea gresita a multor adolescenti. Eu am 16 ani si spun asta, pentru ca stiu ca e asa. Las-o in mama ei, nu o mai baga in seama, asa poate realizeaza ca nu te intereseaza nimic din ce spune ea. Sau ai putea sa ii dai una peste ceafa, lesina, iar cand se trezeste vede ca nu se poate pune cu tine. Si daca te prinde maica-sa, cand se apropie de tine TIPA cat poti de tare sa atragi atentia. Asa nu te va putea atinge...asta daca nu ii pasa de puscarie, sau de o amendalaughing Eh, glumesc. Cel mai bine e sa nu ii mai acorzi atentie, deoarece cu cat ii acorzi mai multa atentie, cu atat prinde curaj si face chestii urate.

| Rmonster a răspuns:

Pai in primul rand mama ei nu are ce sa-ti faca. Lasa sa vezi "de ce e in stare" si o sa se plictiseasca daca vede ca nu-i dai importanta. Parerea mea e ca nu ar trebui sa vorbesti urat, doar calm, fara sa ridici vocea si asta o s-o streseze laughing.

| Rosalinda19 a răspuns:

Ciao
Nu pici de proasta daca nu faci nimic, ci chiar te arati mai desteapta ca ea. Nu o mai baga deloc in seama, iar asta o sa o enerveze destul. Ce prietena vrea sa te faac sa plangi? Nu e decat e domnisoara prea rasfatata care crede ca lumea trebuie sa fie la picioarele ei. Te bate maica-sa daca te intalneste? Ha ha "mami m-am certat cu o prietena....lasa fata mamii ca ii dau bataie daca o intalnesc"---mai ceva ca la gradinita laughing Deci, tu nu trebuie sa faci nimic, decat sa iti vezi de viata ta si sa te bagi in seama cu alte fete si sa iti faci alte prietene!