| BalonashCuHeliu a întrebat:

Buna TPU.Am avut un prieten.Si...Tineam f mult la el.Inainte sa ne despartim l'am vazut pe terenul de atletism cu cel mai bun prieten al lui si inca 3 fete.[pe care le cunosteam]. S'a despartit de mine pe pretextul ca are examene si ca vrea sa se concentreze cat mai mult.Peste cateva zile.Am aflat de la cel mai bun prieten al meu ca el e impreuna cu una dintre cele 3[cea mai urata dintre ele dupa parerea mea]. Cand am auzit parca mi-a cazut cerul in cap.Nu stiam ce sa mai fac, cum sa ma linistesc.

Intrebarile mele sunt:

1)Oare s-a despartit de mine pentru ca chiar nu tinea la mine, sau daca nu e asta, de ce a facut asta?

2)Dupa banuiala voastra... El a fost cu ea si inainte de a se desparti de mine?

3)E normal sa ma simt asa si dupa 3 saptamani dupa ce ne'am despartit inca sa'i simt lipsa?

Vreau consolare deci cei care nu aveti ce face decat s-a dat raspunsuri gen"Io de unde sa stiu nu's ghicitor", sau alte comentarii inutile mai bine iesiti.

Răspuns Câştigător
| ostea a răspuns:

Trebuie să apreciezi că a făcut asta.
Dacă stătea cu tine în continuare se întîlnea și cu fata respectivă, nici așa nu era bine.
Nu putem să comandăm celor din jurul nostru să ne iubească.

Nu există oameni urîți.

Un om care nu iubește este normal să se tot agațe de persoane care îl atrag și cînd dispare atracția dă de altă persoană.

Noi nu putem să știm dacă a fost cu ea înainte, nu se știe. Poate au început să vorbească și fostul tău prieten a constatat că este atras de fata cu care vorbea.

Este normal să te simți așa.
Cu timpul o să vezi adevărata realitate.

Nimic nu este întîmplător.

Totul pornește din tine, tu ești singura stăpînă a ta, doar tu poți pune stopul suferințelor.

Sunt sigură că băiatul care este pentru tine o să apară.
Ai răbdare și fii cuminte, nu te mai tortura singură cu tot felul de gînduri rele.

Pînă la urmă pentru ce suferi?
Dacă stăm puțin, gîndindu-ne mai profund la situație găsim rezolvarea.

Știu că este greu ca persoana pe care o iubești să te lase așa pur și simplu.
Cu toții trecem prim chestii de genul... doar că la unii este mai greu, la alții mai ușurel dar asta depinde de felul cum privești și gîndești situația respectivă.

Pe parcursul vieții tale o să mai treci prin situații aiurea dar o să-ți revii.
Aceste situații aiurea sunt un mic ajutor pentru tine ( poate nu vei înțelege ce vreau să spun dar într-o zi îți vei putea da seama ).

Numai bine.
Ai grija de sufletul tau și nu te lăsa doborîtă de tot ceea ce este rău, ai încredere în tine, tu conduci situația, nu ea pe tine.

6 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Consolare vei gasi alaturi de un baiat care sa stie sa te pretuiasca mai mult.
Parerea mea este ca el a stat cu tine doar din interes, nu din dragoste adevarata, si ca atunci cand a fost pe teren cu prietenul lui a gasit o oferta mai interesanta. Macar atat lucru bun a facut ca s-a despartit de tine inainte sa se cupleze cu (dupa parerea mea - parasuta) aia. Intr-o mica masura poti sa zici ca esti norocoasa, putea sa se termine si mai rau.

| D0zzz a răspuns:

Buna. Eu cred ca nu te merita. Tu esti, cu siguranta, o fata de valoare si va veni ziua cand vei gasi dragostea adevarata, sa ai multa rabdare! Si, da, e normal sa te simti asa pentru ca, odata ce te-ai atasat de el, e greu sa te detasezi. Oricum: SUcces in continuare!

| AnotherGirl a răspuns:

1) Cand tii foarte mult la cineva, nu-i poti da papucii sub pretextul ca ai examene. Poti sa ii spui ceva de genul : "Zilele astea as vrea sa ne intalnim cat mai rar, trebuie sa imi fac timp pentru invatat". Ceea ce a spus el mi se pare un motiv banal. Putea gasi ceva mai plauzibil happy

2) De obicei asa se intampla, dar nu-l cunosc personal ca sa stiu daca a fost cu ea si inainte. Uneori, cand se pune cu alta, respectiva ii da conditii: daca mai stai cu aia nu stiu ce iti fac etc si ii spune sa faca orice, numai ca sa scape de ea. Daca s-a despartit de tine si s-a pus imediat cu tipa aia, sunt sanse sa fii fost dinainte cu ea, sa sa simta ceva pentru ea de mai mult timp.

3) 3 saptamani sunt putine. Daca ii simti lipsa inseamna ca ai tinut mult la el si ca inca mai ti. Incearca sa-l uiti, ocupa-ti timpul cu altceva, arunca/ascunde fiecare lucru care iti aduce aminte de el. Oricum, iti spun sincer ca e greu sa uiti o persoana pe care o iubesti sad. [In cazul meu a trecut un an de zile si inca nu am putut sa uit]. Daca nu poti si nu poti, incearca sa te impaci cu ideea ca s-a terminat si nu dispera kiss Cine stie... poate ca nu te meritawinking

Te pup happy

| CeVreauEu a răspuns:

Buna:*
1) S-a despartit de tine pentru ca vroia sa fie cu ea si te-a mintit zicand ca are examene, etc. Daca s-a despartit asa de usor inseamna ca nu a tinut la tine, altfel na nu ar fi putut sa te lase asa daca te iubea cu adevarat.
2) Eu nu cred ca a fost cu ea inainte sau daca ar fi fost cred ca a fost cu o zi sau doua inainte sa se desparta de tine pentru ca nu cred ca ar fi acceptat si ea[depinde de ea acum].
3) Daca il iubesti e ceva foarte normal. Si pe mine m-a lasat prietenul meu asa cu niste pretexte de doi bani si s-a facut un an si 2 luni de cand m-am despartit de el si inca si acum sunt trista cand ma gandesc la el, mna l-am iubit si mi-e dor de elsad
Eu ti-as zice sa-ti cauti cat mai repede pe cineva ca sa-l uiti [eu asa am facut si am reusit cat de cat]. Sa gasesti un baiat pe placul tau de care sa-ti placa destul de mult ca sa poti sa fi fericita cand esti cu el, in acest fel ai sa-l uiti. Stai linistita si incearca sa nu plangi sau sa fi trista [chiar daca e foarte greu], capul sus stii viata merge inainte. Sunt multi baieti pe lume, ai de unde sa alegi chiar daca sti ca la el tii mult, se va mai intampla asa dar nu te mai gandi. Te pup si sper ca te-am ajutat, bafta love struck

| Uw33Ty a răspuns:

Buna :-big grin

| alexbrasov_2286 a răspuns:

Buna unii barbati sunt mai cum sa zic din floare in floare la intrebarea nr2 nu stiu sa iti raspund si la nr3 inseamna ca l-ai iubit foarte mult eu zic ca cel mai bine ar fi ca sa il uiti si ca sa faci asta incearca sa faci diverse lucruri si sa nu te mai gandesti la asta tongue sper ca ti-am fost d folos :X