| Wirusssssssss123 a întrebat:

am cerut sfaturi de la un prieten despre cum sa vorbesc cu fetele si el mi-a zis sa fiu mai indiferent, gen fuckboy da gen nu stiu cum..Imi place de o fata si o duc din ce in ce mai rau, de multe ori ajungem sa vorbim despre iubire gen intrebari de genul ma iubesti, de ce ti-ai pierdut interestul fata de mine, vrei o relatie cu mine etc..cu o luna in urma m-a sunat si eu nu am raspuns..pe atunci era ma interesata fata de mine.Ce as putea face in asa caz ca sa ma sune ea singura sau nu mai sunt sanse? Tin sa mentionez ca ma atasez foarte repede si m-am atasat de ea.

Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

"Gen intrebari de genul" si alte "genuri" peste "genuri".

Legat de fata, ca despre asta este vorba, sunt sanse, evident ca sunt. In caz ca te suna ii raspunzi. Nu inteleg de ce nu i-ai raspuns atunci. Sun-o tu acum pe ea, da-i mesaj, vorbeste cu ea. Adu-i la cunostinta ca ai sentimente fata de ea. Lasa astea cu fuckboy pentru cine vrea sa fie asa. Tu nu trebuie sa fii ca cineva, trebuie sa fii ca tine. Sunt sigur ca ea ar aprecia asta.

Deci, vorbeste cu ea, asta este cel mai important pas. Dupa fii deschis si sincer fata de ea, lasa nepasarea. Sunt sigur ca o sa fie totul bine.

Multa bafta!

7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ala te invata sa nu fi fãtãlãu dar tu faci ce ti se cuvine

| sabin89 a răspuns:

Spui că "ajungem să vorbim despre iubire". Când eşti cu o fată, iubirea nu este un subiect de discutat. Iubirea se trăieşte, se simte; nu se discută despre ea. Eu zic că relaţia asta este deja compromisă. Încearcă să o uiţi şi ataşează-te de o altă fată (spui că te ataşezi repede). Şi nu mai face greşeala asta. Discută despre orice, numai despre iubire nu.

| Wirusssssssss123 explică (pentru sabin89):

Imi place de ea foarte mult si m-am atasat, nu e asa de usor cum crezi.

| OldSoul a răspuns:

Trebuie sa vorbesti cu ele ca si cum nu ai avea nimic de pierdut.
De obicei asta e secretul.

| Emma30555 a răspuns:

Și un badboy suna fetele, nu e cum crezi tu. Ideea e sa nu pari genul disperat ceea ce e cu totul altceva asta nu înseamnă că ea va putea fi cu tine dacă tu nu i răspunzi la telefon sau nu inițiezi o întâlnire. Și băieții "rai" știu sa fie buni atunci când se îndrăgostesc. Fi tu însuți astea e calea cea mai corecta, sun o, caut o încearcă sa o cucerești. Un băiat puternic mereu va încerca să cucerească fata, jocurile în iubire mai mult fac rău decât bine

| RaduRobertRO a răspuns:

Pai de ce nu o suni tu?

| Cksihja a răspuns:

NU încerca să fii ce nu ești, fii tu însuți.