| Chocolateangeeeel a întrebat:

am mai pus odata aceasta intrebare dar nu m-am exprimat corect si majoritatea au inteles altceva.
Am 17 ani, si pana acum niciun iubit de al meu nu avea planuri de viitor(nu in dragoste, legat de noi 2), si de facultate, de ce va face el in viata, toata ziua jocuri si afara cu prietenii.Credeti ca asa ar trebui sa fie un iubit?

20 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

La 17-18 ani majoritatea nu avem planuri reale pentru viitor...sau cel putin nu ne tinem de ele.
Sunt unii care intr-adevar isi fac planuri si isi croiesc viata in jurul acestora.
Altii se poarta dusi de vant...
Este si vina ta ca nu stii cum sa iti alegi prietenii.
Sunt multi pusti maturi care intr-adevar isi pun viitorul pe primul loc, dar voi nu ii vedeti.
Sincer numar pe degete fetele de 17-18 ani pe care le stiu si care intr-adevar au un iubit care sa nu fie complet idiot...

| anss23 a răspuns:

Nu conteaza cum credem noi ca ar trebui sa fie un iubit, daca tu simti ca NU ar trebui sa fie asa(sa stea mereu cu prietenii si sa se joace la calculator) trebuie sa gasesti unul pe placul tau.

| DeidaraXR1 a răspuns:

Femeile sunt mai calculate fata de barbati care sunt mai aventuratici. Sa zic asa intr-o casnicie tu ca femeie vei fi cea ce socoteste banii ca de exemplu. La varsta ta nu ar terbuii sa te ingrijoreze asta... In plus esti tanara pentru o casnicie nu crezi? laughing Deocamdata tu gandeste-te la distractie.

| valentingb a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Mda, dar nu cred ca la casnicie se gandeste. Nu acum.Dar se gandeste cum ar fi ca peste cativa ani sa fie maritata cu prietenul ei..Lucru la care baietii se gandesc, dar ii apuca transpiratiile happy. Intr-adevar, probabil ca baiatul cu care e ea nu prea ii da atentie, sta prea mult cu prietenii.

| DeidaraXR1 a răspuns (pentru valentingb):

Eu la asta m-am referit. Femeia ia initiativa intr-o relatie.winking Presupun ca mintile geniale gandesc la fel.

| valentingb a răspuns (pentru DeidaraXR1):

DA,ai dreptate! Pacat ca in genialitatea noastra nu am inteles intrebarea. Se referea la faptul ca nu sunt maturi in viata, nu in relatie...happy

| MitroKta a răspuns (pentru DeidaraXR1):

Adica vrei sa spui ca si tu faci parte dintre mintile geniale? smug

| KodrutZ a răspuns:

Cum, nu stiai asta? Pai eu cu Pakmaya l-am crescut pina la 80 de cm, dupa care m-am dus la domnul Ciomu' sa ma reduca la un sfert... happy

| valentingb a răspuns:

Baietii se maturizeaza mai greu, majoritatea vor ca pana la nunta sa fie cu cel putin 100 de femei, deci sunt imaturi, dar cand se apropie de dorinta de a se casatori, vor o fata linistita. Si nu vei gasi multi baieti care la 17-20 de ani sa aiba planuri. Fetele in general de pe la 8 ani viseaza sa se marite cu un baiat de treaba, frumos si iubitor, sa aiba doi copii, un baiat si o fata, baiatul mai mare decat fata ca sa o poata proteja, si sa fie fericita. Am avut o prietena la 15 ani care deja calcula ca atunci cand voi termina eu facultatea ea va termina scoala de asistente si ne vom casatori... avea 14 ani. M-a ingrozit! Pe baieti trebuie sa ii prostesti, sa te ceara ei, nu sa le sugerezi tu, pentru ca ii sperii.

| KodrutZ a răspuns (pentru valentingb):

Ce a intrebat ea si ce ai raspuns tu...
@Chocolateangeeeel: In general, e valabil cred la ambele sexe, cu cit parintii cocolosesc pe asta mic mai mult, cu atit mai putin e interesat el(ea) sa aiba planuri de viitor. Tu nu ceri prea mult, doar ca generatia actuala nu prea se gindeste la viitor, si de multe ori va fi prea tirziu cind se vor trezi sa o faca.

| valentingb a răspuns (pentru KodrutZ):

Aaa, merci! Si vad ca toti ceilalti am inteles acelasi lucru. Putini baieti sunt incurajati de familii sa isi ia viata in maini de tineri, poate pentru ca pana nu demult facultatea era aproape obligatorie. Se maturizau toti cand terminau facultatea, usor, usor. Dar acum e mai greu, insa nimeni nu se adapteaza.

| DeyCj a răspuns:

Depinde de vârsata lui și de gradul lui de maturitate.De regulă noi ne maturizăm mai lent comparativ cu voi dar asta n u înseamnă ca e oregulă doar la noi.Este o regulă generală în ambele sexe. Dpeinde de anturajul ficărei persoane și de modul cum s-a dezvoltat ca și om până la 17-18 ani.Nu este normal în cazul unui băiat ce are 18 ani sau mai mult să nu aibă planuri de viitor, nu toți suntem așa, dar uniimai ales gammerii ăștia înrăiți numa atâta știu gamming-ul(o activitate de pierdere ineficientă a timpului și culmea mai trebuie să și plătești pentru a-ți pierde timpul tău ca să nu mai zic că crează dependența și uîn 99% din jocuri din cauza violenței afectează personalitatea jucătorului, în cele mai multe ori mai ales la copii în mod negativ). Dacă chiar vrei un băiat cu planuri de viitor și dacă aveți orelație stabilă pentru voi atunci recomand unu între 21-28.De la vârsta asta începem să ne gândim la așa ceva.Succes

| CristiB93 a răspuns:

Asa ar trebui sa fie un iubit, dar nu pentru tine ci pentru o fata tot asa ca el, pentru tine ar trebui sa fie cu planuri de viitor in modul cum iti doresti tu, deci iti cauti un iubit care sa gadeasca ca tine tongue

| MitroKta a răspuns:

Eu doar glumeam cand am intrebat, insa intr-adevar, daca pui asa problema, te poti socoti printre luminati. laughing sper ca nu ai luat in nume de rau precedenta adresare.

| Turok90 a răspuns:

Tare aia cu "trebuie să-i prostești că altfel îi sperii..." laughing cam asa e, majoritatea băietilor sunt mai imaturi.

| Miki280 a răspuns:

Tin sa cred ca unii dintre ei ( sa nu ii bag pe toti in aceeasi oala ) se maturizeaza mai greut, noi fetele suntem mai cu picioarele pe pamant. Normal nu asa ar trebui sa fie un iubit, dar cred ca o data cu timpul mentalitatea lor se va schimba.

| valentingb a răspuns (pentru Miki280):

Ai perfecta dreptate

| MihaiEddy93 a răspuns:

E interesant ca iti pui asemenea intrebari; este dealtfel foarte bine ca tu gandesti asa. Numai ca in lumea asta am intalnit foarte rar oameni ca tine care sa se gandesaca cu adevarat la cel/cea de langa el.

| Stefi06 a răspuns:

Intrebarea nu este bine pusa pentru ca un baiat nu trebuie sa fie asa, cu totii trebuie sa aiba un plan in viata pe care sa-l urmeze.Iar un iubit, nu, nu trebuie sa fie asa, intr-adevar nu trebuie sa renunte la iesirile cu pritenii, dar trebuie sa-si doreasca sa faca ceva in viata!

| Dica01 a răspuns:

Nu, nu asa trebuie sa fie un iubit. dar cred ca ai nevoie de timp, petru ca sa intilnest o pesoana care veri, si sa nu iai tot timpul totul in serios petruca intr-adevar esti tinara si ai tot timpul inainte.